FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Kolędnicy Misyjni z Chojny
Kolędnicy Misyjni z Chojny
Już niemal od 30 lat w okresie Bożego Narodzenia w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni” rozpoczyna się w całej Polsce dziecięce kolędowanie i zbieranie środków na potrzeby krajów misyjnych. W tym roku wsparciem objęty zostanie młody Kościół w Papui – Nowej Gwinei, gdzie potrzebna jest pomoc dla dzieci odrzucanych i doświadczających przemocy.
W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych udało się wesprzeć dzieci w Kazachstanie, Kirgistanie i Uzbekistanie. Kolędnicy misyjni to mali i więksi misjonarze, którzy idąc od domu do domu, od rodziny do rodziny opowiadając o życiu dzieci w różnych częściach świata, uświadamiają ludziom, że dzieciństwo nie zawsze może być radosne. Niewielka kwota pieniędzy wrzucona do skarbonki może odmienić ich życie. Pomysł na to, jaki kraj w danym roku objęty będzie wsparciem, a także scenki prezentowane w ramach kolędowania powstaje w Papieskich Dziełach Misyjnych.
Od ponad 20 lat przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie działa ognisko misyjne założone przez tutejsze nauczycielki katechezy. Co roku przygotowują Kolędników Misyjnych pod hasłem „Dzieci pomagają dzieciom”. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego „Misyjni Kolędnicy” w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej. Premiera dzisiaj po 22-ej.
Bractwo Śpiewacze z Tanowa
Bractwo Śpiewacze z Tanowa
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Gośćmi Fonosfery są dzisiaj Piotr Biniek, Robert Śledziński, Maciej Połczyński i Tomasz Lubiński z Bractwa Śpiewaczego z Tanowa.
 

Zobacz także

2023-03-14, godz. 23:15 "Pamiętna wizyta" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym papieżem od 1864 roku… » więcej 2023-03-14, godz. 06:00 Z komputerem za pan brat – reportaż Małgorzaty Furgi Coraz więcej osób niewidomych i niedowidzących chce poszerzać swoją wiedzę o nowych technologiach informatycznych. Mają świadomość, że specjalistyczne… » więcej 2023-03-13, godz. 06:00 "Filip" - audiobook na podstawie prozy Leopolda Tyrmanda W Radiu Szczecin przypominamy audiobook "Filip". To adaptacja wydanej w 1961 roku powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. Filip Vincel - tytułowy… » więcej 2023-03-12, godz. 18:00 "Przetrwać burzę" - słuchowisko Agaty Rokickiej W grudniu zmarła ppłk Danuta Szyksznian-Ossowska ps. Sarenka. Podczas II wojny światowej była łączniczką Garnizonu „Dwór” Armii Krajowej w Wilnie… » więcej 2023-03-08, godz. 06:00 "Nasza mama, nasza ciocia" - reportaż Małgorzaty Furgi Od zawsze marzyli o dużej rodzinie. Jedynym sposobem do zrealizowania tego celu było stworzenie rodziny zastępczej. Rozpoczęli starania i udało się. Jednak… » więcej 2023-03-07, godz. 11:13 "Imperium. Powrót" - reportaż Katarzyny Michalak Pisarka i reporterka Maja Wolny pod koniec 2022 roku odbyła dwukrotnie podróż po Rosji w celu zebrania materiału do swojej nowej książki „Pociąg do Imperium”… » więcej 2023-03-02, godz. 05:30 „Mama na wyłączność” – reportaż Małgorzaty Furgi Mamy dzieci niepełnosprawnych przyznają, że mają depresję, korzystają z pomocy psychoterapeutów, biorą leki albo nie wyspały się od kilkunastu lat. Owszem… » więcej 2023-03-01, godz. 06:00 "Opowiem wam o moim synu Wojtusiu" - reportaż Małgorzaty Furgi Matki po usłyszeniu diagnozy: autyzm, doświadczają kryzysu psychicznego i uczucia bezradności. Przeżywają, kiedy dzieci nie odczuwają potrzeby bliskości… » więcej 2023-02-27, godz. 16:21 "Zrób sobie gaj czyli wszystko przez Sabinę" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Kto z nas nie miał sytuacji, w której ukochana roślinka na parapecie przestała współpracować i odeszła w niebyt? Takie doświadczenia mieli również ci… » więcej 2023-02-27, godz. 09:47 "Filip" - audiobook na podstawie prozy Leopolda Tyrmanda W Radiu Szczecin przypominamy audiobook "Filip". To adaptacja wydanej w 1961 roku powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. Filip Vincel - tytułowy… » więcej
34567