FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Ocaleni w Łukęcinie
Ocaleni w Łukęcinie
Łukęcin 2023
Łukęcin 2023
Koncerty - stały element spotkań w Łukęcinie
Koncerty - stały element spotkań w Łukęcinie
Niedawno w Łukęcinie odbyły się już po raz trzeci Ogólnopolskie Spotkania Społeczności Ocalonych pod hasłem "Trzy sposoby na szczęście". Te spotkania są pokłosiem cyklicznego programu telewizyjnego pod nazwą "Ocaleni" autorstwa Rafała Porzezińskiego. Osoby uzależnione, zaproszeni goście opowiadają w jego audycjach, programach o swojej walce z nałogami, o swoim życiu i o tym jak udało im się je przezwyciężyć. Od trzech lat Ocaleni (bo tak siebie nazywają) przyjeżdżają z rodzinami do Łukęcina, aby jak mówią "naładować akumulatory". W tym roku ponad dwustu Ocalonych wliczając w to uzależnionych, współuzależnionych, ich przyjaciół miało możliwość bycia ze sobą i przekonania się, że to co jeszcze kilka lat temu byłoby niemożliwe, dzisiaj jest faktem. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "12 kroków do ocalenia" dzisiaj po 21-ej.
Paweł Sumera jeden z organizatorów spotkań w Łukęcinie
Paweł Sumera jeden z organizatorów spotkań w Łukęcinie
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Gościem Fonosfery jest Paweł Sumera Wiceprzewodniczący Rady Wspólnoty św. Jakuba, moderator Grupy "Galeria Ocalonych" programu TVP, Animator Społeczności „Ocaleni”.
 

Zobacz także

2023-09-28, godz. 10:38 "Milczenie" - premiera najnowszego kryminału Marka Stelara Kolejna powieść szczecińskiego autora trafiła w tym tygodniu do księgarń. To trzecia i ostatnia część cyklu, którego akcja rozgrywa się w malowniczym… » więcej 2023-09-25, godz. 01:29 "Tytan" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Takich jachtów już prawie nie ma. Prawie, bo pasjonaci o wielkich sercach nie dają im zginąć. To jest jacht, obok którego trudno przejść obojętnie. Jest… » więcej 2023-09-21, godz. 13:03 "Smak życia" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Trwa festiwal Senior Movie. To niezwykła impreza, prezentacja filmów - jak mówi Krzysztof Kuźnicki, pomysłodawca i organizator festiwalu - młodych twórców… » więcej 2023-09-20, godz. 06:00 "Ta pamięć jak kamień przetrwa" - reportaż Małgorzaty Furgi Trwał trzy lata i kosztował 11 milionów złotych. Zakończył się remont Książnicy Stargardzkiej. Otwarcie zaplanowano na najbliższy piątek. Placówka… » więcej 2023-09-19, godz. 06:00 "Bez porażki" - reportaż Agaty Rokickiej Pielęgniarka, policjant, nauczyciel, budowlaniec, prawnik, lekarz, programista, kierowca zawodowy, funkcjonariusz Straży Granicznej, przedstawiciel handlowy..… » więcej 2023-09-18, godz. 06:00 „Korytowo na ludowo” – reportaż Anny Kolmer Czy muzyka ludowa może zainteresować młodego człowieka? Może. Szczególnie wtedy, kiedy staje się sposobem na życie. W Korytowie niedaleko Choszczna nauczyciele… » więcej 2023-09-14, godz. 08:29 "Ogród " - reportaż Anny Kolmer Angielskie, francuskie, przyjazne lub pozornie niezadbane - przydomowe ogrody mogą być bardzo różne. Prywatni właściciele niezbyt często mogą się jednak… » więcej 2023-09-13, godz. 06:00 „Niemierzyńska 17” – reportaż Anny Kolmer Niemierzyńska 17 w Szczecinie to adres Technikum Technologii Cyfrowych. Szkoła powstała kilka lat temu, w miejscu byłego gimnazjum nr 6. Grono nauczycielskie… » więcej 2023-09-12, godz. 06:00 "Zawalczyć o Hanię" - reportaż Małgorzaty Furgi. Dużo się mówi o adopcji dzieci zdrowych, ale o niepełnosprawnych prawie wcale. Kandydaci na rodziny zastępcze i na rodziny adopcyjne mają obawy przed takim… » więcej 2023-09-11, godz. 09:44 "Benici" - audycja Joanny Skoniecznej 39 lat temu, 9 sierpnia 1984 roku, zmarła Ina Benita. O tym, że tak się stało dowiedzieliśmy się w Polsce, z wielkim opóźnieniem. Przez wiele lat po zakończeniu… » więcej
34567