FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Jerzy Porębski. Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Jerzy Porębski. Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin/Archiwum]
Program Po-Morskich opowieści. Mat. organizatora
Program Po-Morskich opowieści. Mat. organizatora
W piątek i sobotę (25-26 sierpnia 2023 r.) na Grodzisku w Lubinie koło Międzyzdrojów odbędzie się muzyczno-literackie spotkanie "Po-Morskie Opowieści".
Organizatorzy zapraszają na wyspę Wolin "...by posłuchać i porozmawiać o morskiej kulturze, historii, podróżach oraz tożsamości Pomorza Zachodniego i naszych wysp.
Na to wydarzenie zaprasza Piotr Oleksy - historyk, publicysta, pisarz, który bada, opisuje i promuje powojenną historię wysp Wolin, Uznam i Karsibór, rozwijając platformę Archipelag Pamięci (archipelag.edu.pl); jest także współautorem facebookowej strony „Opowieści z Archipelagu” oraz autorem książki "Wyspy odzyskane. Wolin i nieznany archipelag". Piotr Oleksy mieszka w Lubinie, tak jak Jerzy Porębski, bohater reportażu, który dziś przedstawimy. Ale to nie jest jedyna przyczyna, dla której dziś przypomnimy tę opowieść. Jerzy Porębski, zwany przez przyjaciół Porębą odszedł dwa lata temu, 19 sierpnia 2021.
"I to już koniec tej piosenki" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny oraz rozmowa z Piotrem Oleksym - dziś po 21.
Posłuchaj reportażu Katarzyny Wolnik-Sayny
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej z Piotrem Oleksym - historykiem, publicystą, pisarzem, który bada, opisuje i promuje powojenną historię wysp Wolin, Uznam i Karsibór, rozwijając platformę Archipelag Pamięci (archipelag.edu.pl); jest także współautorem facebookowej strony „Opowieści z Archipelagu” oraz autorem książki "Wyspy odzyskane. Wolin i nieznany archipelag".
 

Zobacz także

2023-11-20, godz. 23:00 „Odkrywcy Wyobraźni” Festiwal Czytania im. Wojciecha Pszoniaka - już od piątku w Książnicy Pomorskiej Przed nami święto literatury w Szczecinie, już w piątek rozpocznie się kolejny Festiwal Czytania "Odkrywcy Wyobraźni". Gośćmi XI edycji spotkań będą… » więcej 2023-11-20, godz. 09:59 "Krzywda" - audiobook w Radiu Szczecin Czy aspirant Dominik Przeworski rozwiąże zagadkę zabójstwa Reginy Remus? Jak zawsze, w poniedziałkowy wieczór, zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka… » więcej 2023-11-16, godz. 05:00 „Wąwóz pamięci” - reportażu Anny Kolmer Ta historia to prawie gotowy materiał na film. Prawie, bo aby opowiedzieć ją w całości brakuje kilku elementów układanki. Piaseczno to niewielka wieś… » więcej 2023-11-15, godz. 06:00 „Tywa” – reportaż Anny Kolmer Tywa jest jedną z ciekawszych rzek regionu. Długość rzeki wynosi 48 km. Swój początek bierze w okolicach Trzcińska-Zdroju i płynie przez gminę Banie… » więcej 2023-11-14, godz. 16:06 „Spowiedź alkoholika” - słuchowisko Stowarzyszenia OFFicyna w ramach projektu "Puk, puk! Jesteśmy tu" W ubiegły czwartek w „Fonosferze” prezentowaliśmy słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna, organizację pożytku publicznego w ramach projektu… » więcej 2023-11-13, godz. 13:25 "Krzywda" - audiobook na podstawie powieści Marka Stelara "Krzywda" nagrodzona książka Marka Stelara w Radiu Szczecin. Audiobook to kolejny kryminał tego autora na naszej antenie. Akcja powieści rozgrywa się w Nowym… » więcej 2023-11-09, godz. 14:59 "Konferencja ze skazanym" - słuchowisko przygotowane przez Stowarzyszenie OFFicyna Stowarzyszenie OFFicyna, organizacja pożytku publicznego przez ostatnie dwa lata realizuje projekt "Puk, puk! Jesteśmy tu". To działania skierowane do osób… » więcej 2023-11-08, godz. 10:24 "Po prostu Korfanty" - reportaż Eweliny Kosałki-Passii Był jednym z najbardziej znanych polityków dwudziestolecia międzywojennego i jednym z twórców naszej niepodległości, który z poświęceniem i skutecznie… » więcej 2023-11-07, godz. 06:00 „Dbaj o zdrowie, dbaj o Zdroje” - reportaż Małgorzaty Furgi Młodzi ludzie w taki oto sposób zareklamowali się na portalach społecznościowych: „Jesteśmy grupą licealistów z II LO w Szczecinie. Chcemy zmienić lub… » więcej 2023-11-02, godz. 09:38 „Złoty chłopak” – reportaż Katarzyny Michalak „Złoty chłopak” to opowieść Katarzyny Michalak o Abrahamie Tuszyńskim, polskim Żydzie z Brzezin koło Łodzi. Marząc o wyprawie za ocean, Abraham dotarł… » więcej
12345