Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
Spotkanie w mieszkaniu treningowym KTA w Szczecinie, fot. Małgorzata Furga, PR Szczecin
Spotkanie w mieszkaniu treningowym KTA w Szczecinie, fot. Małgorzata Furga, PR Szczecin
Goście Fonosfery
Goście Fonosfery
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus
Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Szczecinie rozpoczęło realizację bardzo ważnego dla tej społeczności projektu. Jego tytuł brzmi - Drzwi do samodzielności, a oznacza nic innego jak stworzenie „domu na próbę".
Projekt ten ma odmienić życie dorosłych osób z autyzmem. Organizacja tworzy mieszkanie treningowe – bezpieczną przestrzeń, gdzie osoby z autyzmem będą mogły uczyć się samodzielnego życia krok po kroku, we własnym tempie. Konieczne jest przeprowadzenie remontu i dostosowanie mieszkania tak, by każdy jego element służył przyszłym użytkownikom, osobom w spektrum autyzmu. I tutaj potrzebne jest wsparcie finansowe.

Każda wpłata to nie tylko cegiełka na remont – to inwestycja w przyszłość dorosłych osób z autyzmem. Zapraszamy państwa do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego „Mieszkanie treningowe - drzwi do samodzielności".

Link do zbiórki na portalu: pomagam.pl: https://pomagam.pl/fd8kdb

Goście Fonosfery:

Paulina Hartman, wiceprezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Szczecinie, Kacper Rudak uczestnik zajęć KTA w Szczecinie

Agnieszka Kościelniak i Milena Szczurko ze Stargardzkiego Oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu.


 

Zobacz także

2026-03-11, godz. 06:00 "Z powodu wychłodzenia" - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych To nie był dobry czas. Zima przełomu 2025/2026 roku zebrała obfite śmiertelne żniwo. Z powodu wychłodzenia zmarło w tym czasie w całej Polsce 51 osób-od… » więcej 2026-03-09, godz. 22:18 "Miłość z portem w tle" - reportaż Marzeny Bakowskiej Inżynier Tadeusz Wenda jest jednym z ojców założycieli Gdyni. To on zdecydował, że tu powstanie pierwszy port II Rzeczypospolitej. Kierował pracami budowlanymi… » więcej 2026-03-09, godz. 06:00 "Animacyjna laurka Kleszczewskich" - reportaż Małgorzaty Frymus Elżbieta Cherezińska [wywiad] W Fonosferze dużo informacji o dynastii Gryfitów. Przypomnimy opowieść o tym jak powstawał animowany film o Bogusławie X. Będzie też spotkanie z pisarką… » więcej 2026-03-07, godz. 06:00 Pogodny 2.0 - Marek Stelar skorzysta z podpowiedzi Sylwii - słuchaczki Radia Szczecin Sylwia to kolejna słuchaczka Radia Szczecin z której podpowiedzi skorzystają autorzy Pogodnego 2.0. Wcześniej Markowi Stelarowi i Przemysławowi Kowalewskiemu… » więcej 2026-03-05, godz. 06:00 Pogodny 2.0 - interaktywny audiobook w Radiu Szczecin "Księga Grzechu" - Przemysław Kowalewski Jeśli chcesz mieć wpływ na to jak zakończy się historia detektywa Pogodnego - to koniecznie weź udział w konkursie. Kolejne pytanie na antenie i w konkursowej… » więcej 2026-03-04, godz. 06:00 „Wredna endo” - reportaż Małgorzaty Furgi Marzec na całym świecie jest miesiącem poświęconym budowaniu świadomości na temat endometriozy - choroby przewlekłej, zapalnej i wyniszczającej, która… » więcej 2026-03-03, godz. 00:14 "Gen pamięci" - reportaż Agaty Rokickiej Już od 15 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego… » więcej 2026-03-02, godz. 06:00 "Miniaturzystka" - reportaż Joanny Skoniecznej Izabela Sadowska [WYWIAD] W dzieciństwie czytała bajki w Radiu Szczecin. Po latach stworzyła najbardziej popularny portal czytelniczy w Polsce. Izabela Sadowska założycielka LubimyCzytać.pl… » więcej 2026-03-01, godz. 10:52 Pogodny 2.0 - Marek Stelar skorzysta z podpowiedzi Małgorzaty - słuchaczki Radia Szczecin Małgorzata to kolejna słuchaczka Radia Szczecin z której podpowiedzi skorzystają autorzy Pogodnego 2.0. Wcześniej Markowi Stelarowi i Przemysławowi Kowalewskiemu… » więcej 2026-02-26, godz. 06:00 Pogodny 2.0 - kolejny konkurs dla słuchaczy Ewa, Anita, Małgorzata, Agnieszka, Marek, Krzysztof i Piotr - z podpowiedzi tych słuchaczek i słuchaczy skorzystali do tej pory autorzy Pogodnego 2.0. Komu… » więcej
45678