Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
grafika Wojciech Ochrymiuk
grafika Wojciech Ochrymiuk
Po 19 zapraszamy na premierę słuchowiska "Beksa". To historia, którą na podstawie powieści Marcina Grzelaka stworzyła Magdalena Wleklik. Słuchowisko usłyszycie jednocześnie na antenie Radia Szczecin i w Studiu Koncertowym S1.

"Beksa" to Szczecin lat 90. XX wieku i początku lat dwutysięcznych. Bohaterami opowieści są kobiety mafii i mężczyźni zamieszani w handel młodymi dziewczynami. To ludzie poobijani przez los, którzy próbują się wyplątać z niebezpiecznych mafijnych macek.

W radiowej wersji tej opowieści usłyszycie aktorów trzech szczecińskich teatrów: Polskiego, Współczesnego i Pleciugi.

Wystąpią: Olga Adamska, Marta Uszko, Marta Łągiewka, Konrad Pawicki i Damian Sienkiewicz oraz w rolach głównych: Mikołaj Matczak i Adam Dzieciniak.
W wiele postaci wcielili się też dziennikarze i pracownicy Radia Szczecin: Paulina Zaremba, Elżbieta Bielecka, Julia Nowicka, Katarzyna Krzywiec, Agnieszka Toczek, Adrianna Kałuża oraz Mateusz Rzepecki, Adam Wosik, Sebastian Wierciak, Andrzej Banasiak, Kamil Flaszak, Michał Król, Robert Stachnik, Kacper Narodzonek, Jarosław Uchroński i Wojciech Ochrymiuk.

W roli psa Palucha - Płotka i Colson.

Słuchowisko "Beksa" w poniedziałek, po 19. Scenariusz i reżyseria: Magdalena Wleklik, realizacja dźwięku: Krzysztof Skonieczny, grafika i wideo: Wojciech Ochrymiuk, pomysł i produkcja: Joanna Skonieczna.

W Radiu Szczecin, jeszcze przez kilka tygodni także audiobook na podstawie powieści Marcina Grzelaka. "Beksy", którą czyta Mikołaj Krawczyk - możecie słuchać od poniedzialku do piątku po godzinie 11-tej.
słuchowisko "Beksa" adaptacja i reżyseria: Magdalena Wleklik
słuchowisko Beksa - suplement
 

Zobacz także

2026-03-30, godz. 07:48 „Dziewczyny dziewczynom” - reportaż Agnieszki Loch W miejscu, które kojarzy się ze śmiercią i zniewoleniem, obozie koncentracyjnym Ravensbrück w Niemczech, spotkały się dwa pokolenia dziewcząt. Jedne to… » więcej 2026-03-26, godz. 06:00 „Hałas dla Odry” – reportaż Małgorzaty Furgi Katastrofa ekologiczna Odry w 2022 roku pokazała, że obowiązujący model ochrony wód jest niewystarczający i nieskuteczny. Nic więc dziwnego, że pojawiła… » więcej 2026-03-25, godz. 06:00 "...w pień" - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych Koniec zimy to idealny czas na wycinanie drzew i krzewów, nie ma jeszcze lęgów więc wycinka nie zagraża ptakom. Ale... w Gminie Dębno, zdaniem przyrodników… » więcej 2026-03-23, godz. 23:07 "Życie to musi być coś więcej" - reportaż Wandy Wasilewskiej Z poznańskiego Łazarza dotarł aż na oscarową galę. Choć Maciek Szczerbowski jako dziecko wyjechał z kraju w 1981 roku, nigdy nie przestał czuć się Polakiem… » więcej 2026-03-21, godz. 06:00 "Ostatni klangor" - słuchowisko w Radiu Szczecin Miłość, zdrada i morderstwo. Łukasz Nowicki w słuchowisku "Ostatni klangor" w Radiu Szczecin. Początek lat 90. ubiegłego wieku to okres intensywnych… » więcej 2026-03-19, godz. 10:13 "Meksyk z facebooka" - reportaż Joanny Skoniecznej "Wańkowicz. Życie na kraterze" - rozmowa z Łukaszem Garbalem W Fonosferze przypomnimy dziś reportaż "Meksyk z facebooka". To historia rodzinna Szczecinianki Joanny Matias, która przez wiele lat szukała grobu swojego… » więcej 2026-03-18, godz. 06:00 „To nie jest praca dla słabych ludzi”- reportaż Małgorzaty Furgi Od 24 lat Katarzyna i Grzegorz Piszczykowie prowadzą Pogotowie Rodzinne. Przyjmują dzieci z deficytami, które potrzebują bezpiecznego domu, medycznej pomocy… » więcej 2026-03-16, godz. 22:40 "Męskie śpiewanie w Tanowie" - reportaż Małgorzaty Furgi Bractwo Śpiewacze z Tanowa powstało w grudniu 2018 roku. Żaden z chórzystów nie ma wykształcenia muzycznego - wszyscy są samoukami. Są tam m.in.: uczniowie… » więcej 2026-03-13, godz. 14:30 Pogodny 2.0 - spotkanie w Studiu S1 Finał Pogodnego 2.0 za nami. W czwartek w Studiu S-1 słuchacze Radia Szczecin mogli spotkać się między innymi z detektywem Pogodnym, autorami i ambasadorami… » więcej 2026-03-12, godz. 06:00 Pogodny 2.0 - finał w Studiu S1 Radia Szczecin W Fonosferze dziś finałowy odcinek interaktywnego audiobooka "Pogodny 2.0". W programie także relacja ze spotkania ze słuchaczami, które o 17 rozpocznie się… » więcej
34567