Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
Klub Czytających Rodzin
Klub Czytających Rodzin
Od 24 lat Fundacja Cała Polska czyta dzieciom zachęca dorosłych do czytania dzieciom książek. Wspiera mądre wychowanie, prowadzi programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów. Pomaga wychowywać dzieci na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi! Jednym z projektów Fundacji promujących rodzinne czytanie są Kluby Czytających Rodzin.

Jeden z takich klubów powstał w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Szczecinie przy ul. Polickiej 3. O tych ciekawych spotkaniach z książką opowiada reportaż Małgorzaty Furgi "Wyjątkowy Klub Czytających Rodzin". Przypomnimy go w czwartkowej Fonosferze, po godzinie 19.
Po reportażu porozmawiamy o efektach pracy Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, czyli o tym, że młodzi Polacy czytają najwięcej. Moim gościem będzie profesor Roman Chymkowski z Biblioteki Narodowej.
Zapraszam, Joanna Skonieczna
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej
Ukazał się najnowszy raport o stanie czytelnictwa książek w 2024 roku. Lekturę co najmniej jednej książki w ciągu dwunastu miesięcy zadeklarowało 41% ankietowanych. Odsetek osób, które czytały siedem lub więcej książek w ciągu roku, wynosi 7%. Z badań Biblioteki Narodowej płynie jasny wniosek: czytelnictwo książek w Polsce ustabilizowało się na poziomie powyżej 40%
 

Zobacz także

2026-04-23, godz. 11:18 "Nocny dyżur"- reportaż Janusza Wilczyńskiego Na takie miejsca właściciele psów, kotów oraz innych zwierząt domowych ze Szczecina i okolic czekali przez wiele lat. I wreszcie w czerwcu ubiegłego roku… » więcej 2026-04-22, godz. 06:00 „Ani jednego dnia bez zdjęcia” - reportaż Anny Kolmer Mówił o sobie, że jest „spacerowiczem z aparatem”. Zdjęcia robił ponad 60 lat. Bohaterem dzisiejszej Fonosfery będzie fotoreporter Włodzimierz Piątek… » więcej 2026-04-21, godz. 05:56 "W słowach kilku o tym wilku" - reportaż Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych Nie czai się, nie czyha na człowieka, aby go zjeść. Wilk jest drapieżnikiem szczytowym i reguluje w przyrodzie populacje między innymi saren czy bobrów… » więcej 2026-04-19, godz. 18:29 „Polen Papa” – reportaż Izabeli Patek Żartobliwe filmiki i łamanie stereotypów. Mateusz Stach to młody, mieszkający w Berlinie Polak, który z powodzeniem opowiada w Social Mediach o życiu w… » więcej 2026-04-16, godz. 06:00 „Życie w Harmonii” – reportaż Małgorzaty Furgi W niewielkim budynku przy ul. Marii Dąbrowskiej 13 na Prawobrzeżu rządzi Harmonia. Trafiają tu dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną… » więcej 2026-04-15, godz. 06:00 "Ostatni klangor" - słuchowisko w Radiu Szczecin Miłość, zdrada i morderstwo. Łukasz Nowicki w słuchowisku "Ostatni klangor" w Radiu Szczecin. Początek lat 90. ubiegłego wieku to okres intensywnych… » więcej 2026-04-14, godz. 05:46 "W ciemno" - reportaż Pauliny Zaremby i Mateusza Szpilewskiego Spójrz, posłuchaj… Zobacz więcej, niż pozwalają oczy. Poznaj świat, który jest dla niego mapą i jedynym odniesieniem. "W ciemno" to reportaż pokazujący… » więcej 2026-04-13, godz. 10:50 "Widok z kamienicy w lesie" - reportaż Małgorzaty Frymus "Kurort" Przemysława Kowalewskiego walczy o Nagrodę Wielkiego Kalibru 2026r. Do konkursu zgłoszono 167 tytułów. Jurorzy wybrali długą listę 17 powieści… » więcej 2026-04-09, godz. 05:57 "Z wizytą u Jagerów" - reportaż Małgorzaty Furgi Rodzinne gospodarstwo Agnieszki i Leszka Jagerów z Radziszewa ma 3 hektary. Właściciele uprawiają w nim w sposób tradycyjny warzywa i owoce, które potem… » więcej 2026-04-08, godz. 08:43 „Wyjątkowy Klub Czytających Rodzin” - reportaż Małgorzaty Furgi W Fonosferze porozmawiamy dziś o czytaniu i Szczecinie. Przypomnimy reportaż Małgorzaty Furgi „Wyjątkowy Klub Czytających Rodzin”. Od 25 lat Fundacja… » więcej
12345