Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
Stare Dzwony na Fesiwalu Wiatrak w 1989 roku. Fot. z archiwum Festiwalu Wiatrak [na FB]
Stare Dzwony na Fesiwalu Wiatrak w 1989 roku. Fot. z archiwum Festiwalu Wiatrak [na FB]
Przygotujcie się na niezwykłą podróż w czasie. Zabierzemy Was na pływający festiwal, który już od 40 lat króluje nad Bałtykiem. Jest jedyny w swoim rodzaju. Będzie w tej opowieści śmiech, nostalgia i dużo morskich opowieści. Przypomnimy sobie najzabawniejsze momenty z przeszłości, zaskakujące piosenki i anegdoty.
Nie przegapcie tego jedynego w swoim rodzaju rejsu po morzu dźwięków. Tę podróż odbędziemy m.in. dzięki archiwalnym nagraniom Radia Szczecin, które towarzyszy festiwalowi niemal od początku. Podobnie jak autorka tej audycji.

"A Wiatrak się kręci" - to tytuł audycji dokumentalnej Katarzyny Wolnik-Sayny.
Posłuchaj reportażu Katarzyny Wolnik-Sayny
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickej z autorką reportażu, Katarzyną Wolnik-Sayną
 

Zobacz także

2025-09-25, godz. 04:00 "Weź kawałek mego miasta" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny W Fonosferze dziś rozmowy o Szczecinie i niezwykłych mieszkańcach miasta. Zaczniemy od reportażu Katarzyny Wolnik-Sayny "Weź kawałek mego miasta". Małgorzata… » więcej 2025-09-24, godz. 06:00 "Braille'owskie nutki Borysa" – reportaż Małgorzaty Furgi Borys Kowalczyk uczeń szkoły podstawowej i muzycznej na co dzień podopieczny Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji „Koniczynka”… » więcej 2025-09-23, godz. 11:13 "Koników polnych mi żal" - reportaż Pauliny Zaremby Piękne otoczenie i zabytkowa architektura, sąsiedzi ze świata kultury i sztuki - miejsce, w którym czas płynie wolniej. Jednak zanim uznano je za szczecińską… » więcej 2025-09-20, godz. 11:02 "Kurort" Przemysław Kowalewski - premiera nowej powieści W poniedziałkowej Fonosferze książki ze Szczecinem w tle. Gościem audycji będzie Przemysław Kowalewski. Porozmawiamy o najnowszej powieści szczecińskiego… » więcej 2025-09-18, godz. 06:00 "Z wizytą u Jagerów" - reportaż Małgorzaty Furgi Rodzinne gospodarstwo Agnieszki i Leszka Jagerów z Radziszewa ma kilka hektarów. Właściciele uprawiają w nim w sposób tradycyjny warzywa i owoce, które… » więcej 2025-09-17, godz. 09:03 "6 tysięcy mil na Dobę" reportaż Katarzyny Wolnik -Sayny Aleksander Doba jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie… » więcej 2025-09-16, godz. 12:24 "Szczecinianki z wyboru" - reportaż Małgorzaty Furgi Historia, którą chcemy dzisiaj Państwu przypomnieć, złożona jest z przeżyć trzech Pań, mieszkanek Szczecina. Trafiły do tego miasta wraz ze swoimi rodzicami… » więcej 2025-09-14, godz. 13:30 "Sedinum. Wiadomość z podziemi" - audiobook na podstawie powieści Leszka Hermana Szczecińskie podziemia miały swoje tajemnice. Miały, bo pojawiła się ta książka. Z mroku dziejów, ze znaków zapytania - zaczęły wyłaniać się odpowiedzi… » więcej 2025-09-11, godz. 06:00 "Hrabiny przodem" - spotkanie autorskie w Radiu Szczecin Przez całe wakacje budził słuchaczy Radia Szczecin, we wtorek mogli wysłuchać go na żywo. Mowa o audiobooku "Hrabiny przodem" złożonym z felietonów Anny… » więcej 2025-09-10, godz. 10:19 "Zapomniane miejsca" - reportaż Anny Kolmer Są takie miejsca na mapie Polski, które mają swoją ciekawą historię, znaną jednak przede wszystkim historykom, archeologom i niewielkiej grupie hobbystów… » więcej
34567