Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże
mat. Wydawnictwa Muza SA
mat. Wydawnictwa Muza SA
grafika Wojciech Ochrymiuk
grafika Wojciech Ochrymiuk
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Leszkiem Hermanem
Jest rok 1829. Z Liverpoolu do, niemieckiego wtedy, Szczecina wyrusza parowiec, na którego pokładzie płynie tajny posłaniec polskiej księżnej. Wiezie do Polski kolekcję bezcennych szafirów, pochodzących z obrabowanego niegdyś skarbca wawelskiego. Ich sprzedaż ma wspomóc rodzące się w Królestwie Polskim powstanie listopadowe.

„Albion” nigdy nie dociera na miejsce. Tonie u wybrzeży małego miasteczka w Szkocji, na skraju Rowu Beauforta – otoczonej złą sławą podmorskiej rozpadliny w dnie Morza Irlandzkiego.

Dwieście lat po katastrofie na trop zaginionego skarbu wpada polsko-angielska grupa eksploracyjna. Już pierwsza próba penetracji wraku kończy się wybuchem, a to zapoczątkowuje serię tragicznych wydarzeń. Wkrótce wychodzi na jaw, że rozpadlina, na której skraju leży „Albion”, kryje w sobie przerażające tajemnice z czasów zimnej wojny.

"Wrak Albionu" to najnowsza powieść Leszka Hermana. Premiera już 30 października o 18 w Morskim Centrum Nauki.

Leszek Herman o swojej najnowszej powieści opowie w poniedziałkowej Fonosferze. W audycji także kolejny odcinek debiutanckiej powieści autora, czyli "Sedinum. Wiadomość z podziemi".

Do usłyszenia w poniedziałek, po 19
 

Zobacz także

2025-11-18, godz. 05:37 "Droga do domu" - reportaż Małgorzaty Furgi W trudnym świecie dorosłych, dzieci przeżywają swoje małe i duże dramaty. Wszyscy deklarują pomoc dzieciom, a w efekcie czasami wyrządzają większą krzywdę… » więcej 2025-11-16, godz. 12:52 Brygida Helbig [Rozmowa] W poniedziałkowej Fonosferze o książkach. Jak zawsze zaczniemy od audiobooka. W Radiu Szczecin cały czas słuchamy powieści Leszka Hermana "Sedinum. Wiadomość… » więcej 2025-11-13, godz. 06:00 "Miniaturzystka" - reportaż Joanny Skoniecznej W czwartkowej Fonosferze o ludziach, którzy potrafią realizować swoje pasje. Zaczniemy od reportażu "Miniaturzystka", którego bohaterką jest Urszula Kwietniewska-Łacny… » więcej 2025-11-12, godz. 06:00 "Z Kolbergiem po ziemi pyrzyckiej" - reportaż Małgorzaty Furgi Przypomnimy dzisiaj historię Ryszarda Głogowskiego, wieloletniego instruktora w Domu Kultury w Pyrzycach i muzykanta wiejskiego. To dzięki niemu powstał zespół… » więcej 2025-11-08, godz. 06:00 "Wzgórze Świątecznych Życzeń" - Sylwia Trojanowska W poniedziałkowej Fonosferze rozmawiamy o książkach. Tym razem nasze studio odwiedziła Sylwia Trojanowska. Niedawno ukazało się wznowienie jej powieści… » więcej 2025-11-06, godz. 06:00 "Szyk ze Szczecina" - reportaż Anny Kolmer O sukience z Dany marzyły w latach 70. i 80. ubiegłego wieku niemalże wszystkie kobiety w Szczecinie. Dana w kolorowe bluzki, kwieciste sukienki i eleganckie… » więcej 2025-11-05, godz. 05:49 „Zespół Krąg w nowej odsłonie” – reportaż Małgorzaty Furgi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” od wielu lat popularyzuje muzykę, taniec i pieśni polskiej wsi. 2 lata temu członkowie zespołu postanowili… » więcej 2025-11-04, godz. 14:43 "Ostatni rejs Heweliusza" – reportaż Marka Synowieckiego Już jutro premiera serialu Jana Holoubka „Heweliusz”. Ta wstrząsająca historia wydarzyła się naprawdę. Zanim obejrzysz serial – posłuchaj reportażu… » więcej 2025-11-02, godz. 17:50 "Sedinum. Wiadomość z podziemi" - audiobook na podstawie powieści Leszka Hermana Rozmowa z Karoliną Ćwiek-Rogalską… W poniedziałkowej Fonosferze kolejny odcinek "Sedinum. Wiadomość z podziemi". Sedinum to debiutancka powieść Leszka Hermana. Książka ukazała się jesienią… » więcej 2025-10-30, godz. 06:00 "Benici" - audycja Joanny Skoniecznej To jedna z najbardziej zaskakujących historii polskiego kina. Po kilkudziesięciu latach udało się odkryć nieznane losy przedwojennej polskiej gwiazdy Iny… » więcej
12345