Oko na Eko
Radio SzczecinRadio Szczecin » Oko na Eko
  • "Oko na Eko" - prowadzący Janusz Wilczyński
  • Premiera w każdy wtorek o godzinie 14:40 na antenie Radia Szczecin.

Każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne. Jak to zrobić podpowiemy w programie "Oko na Eko". Z nami oszczędzanie energii, wody i surowców okaże się łatwe i proste. Nagrodą będzie więcej pieniędzy w portfelu i zdrowa, czysta Polska.
Oko na Eko (31.01.2023) Ile energii z wiatru w regionie?
Parlamentarzyści pracują nad liberalizacją przepisów, które po latach zastoju ponownie pozwolą budować farmy wiatrowe na lądzie. Ile energii obecnie generują wiatraki w naszym regionie i jaki potencjał ma silny wiatr wiejący w Zachodniopomorskiem chociażby wczoraj, gdy mocno wiało?
Oko na Eko (24.01.2023) Czyste powietrze na bogato
Dzięki obowiązującym od początku stycznia zmianom w programie Czyste Powietrze osoby, które już złożyły wniosek i dostały dofinansowanie mogą złożyć kolejny. W jakich przypadkach jest to możliwe?
Oko na Eko (17.01.2023) Kłusownicy i żubry
24 zastrzelone żubry znaleziono w ubiegłym roku na terenie lasów zachodniej Polski. Ten rok nie zaczął się lepiej. Martwe zwierzę w pierwszych dniach stycznia znalazł mieszkaniec wsi Błotno w powiecie stargardzkim. Dlaczego żubry giną od kul i jakie znaczenie ma obecność tych zwierząt w naturze?
Oko na Eko (10.01.2023) Recyking odzieży
Coraz więcej sklepów z odzieżą zachęca swoich klientów do recyklingu zużytych ubrań. Warto dawać odzieży drugie życie, bo przeciętny Europejczyk wyrzu­ca, co roku 11 kg wyro­bów włó­kien­ni­czych. Na całym świe­cie co sekun­dę skła­du­je się lub spa­la cię­ża­rów­kę swetrów, spodni czy koszulek. Jak działa recykling ubrań w sklepach?
Oko na Eko (3.01.2023) Jak nas trują kopciuchy?
Dym, który wydobywa się z kominów ma realny, negatywny wpływ na nasze zdrowie. Najbardziej trują nas tak zwane kopciuchy, czyli stare, pozaklasowe piece. Naukowcy szacują, że rocznie w Polsce pyły towarzyszące spalaniu węgla w domach doprowadzają do przedwczesnych zgonów ponad 40-tu tysięcy osób. Jak się przeprowadza takie badania?
Oko na Eko (27.12.2022) Czyste Powietrze 3.0
3 stycznia rusza nabór wniosków w nowej odsłonie programu Czyste Powietrze. Dzięki podwyższonemu progowi dochodowemu o dotację może aplikować do 90% gospodarstw domowych. Dobra wiadomość to również podwojenie kwoty dotacji na wymianę kopciucha oraz docieplenie domu. Jak Czyste Powietrze 3.0 przedstawia się w szczegółach?
1234567