Oko na Eko
Radio SzczecinRadio Szczecin » Oko na Eko
  • "Oko na Eko" - prowadzący Janusz Wilczyński
  • Premiera w każdy wtorek o godzinie 14:40 na antenie Radia Szczecin.

Każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne. Jak to zrobić podpowiemy w programie "Oko na Eko". Z nami oszczędzanie energii, wody i surowców okaże się łatwe i proste. Nagrodą będzie więcej pieniędzy w portfelu i zdrowa, czysta Polska.Oko na Eko (20.09.2022) Obfite plony pomimo suszy
Okazuje się, że pomimo wiosenno-letniej suszy można mieć bardzo dobre plony, co leży w interesie nas wszystkich. Wie o tym młody rolnik ze Snowidowa w Wielkopolsce, który sposób na obfite zbiory znalazł w retencjonowaniu wody.
Oko na Eko (13.09.2022) Książka za worek śmieci
To atrakcja dla wszystkich, którzy lubią czytać książki, a jednocześnie nie lubią zaśmieconego środowiska. W najbliższą sobotę, w ramach akcji „Książka za worek śmieci”, chętni posprzątają jedno wybrane miejsce na terenie Szczecina. Skąd pomysł akcji?
Oko na Eko (6.09.2022) Woskowijka
Warto wiedzieć, że na rynku istnieje ekologiczna alternatywie dla folii i plastiku do pakowania żywności, na przykład kanapek dzieciom do szkoły. Jest to woskowijka.
Oko na Eko (30.08.2022) Do szkoły w duchu zero waste
Przed pierwszym dzwonkiem przygotowujemy zawartość plecaków naszych dzieci do roku szkolnego. Jak to zrobić, aby ograniczyć powstawanie odpadów?
Oko na Eko (23.08.2022) CEEB a dodatek węglowy
Do 30 czerwca należało złożyć deklarację CEEB dotyczącą źródeł ogrzewania w naszych mieszkaniach. Deklaracje pozwolą oszacować, ile starych pieców tzw. kopciuchów trzeba w naszym kraju wymienić. Jednak wiele osób dopiero teraz składa ten dokument. Cześć z nich została skuszona perspektywą otrzymania dodatku węglowego. O czym należy pamiętać wypełniając deklarację CEEB?
Oko na Eko (16.08.2022) Program Ciepłe Mieszkanie
Ruszył program „Ciepłe mieszkanie”, który ma zachęcić Polaków do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła – czyli tzw. kopciuchów. W przeciwieństwie do programu „Czyste Powietrze” o nawet 40 tys. zł dofinansowania na lokal mieszkalny mogą starać się właściciele lokali w budynkach wielorodzinnych – czyli głównie w kamienicach. Na co konkretnie można przeznaczyć pieniądze?
123456