Oko na Eko
Radio SzczecinRadio Szczecin » Oko na Eko
  • "Oko na Eko" - prowadzący Janusz Wilczyński
  • Premiera w każdy wtorek około godziny 19:30 na antenie Radia Szczecin.

Każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne. Jak to zrobić podpowiemy w programie "Oko na Eko". Z nami oszczędzanie energii, wody i surowców okaże się łatwe i proste. Nagrodą będzie więcej pieniędzy w portfelu i zdrowa, czysta Polska.
Oko na Eko (30.01.2024) Program "Czyste Powietrze"
Po problemach z przelewami, na konta wnioskodawców ponownie trafiają dotacje w ramach programu "Czyste Powietrze". Na co mogą otrzymać pieniądze właściciele domów jednorodzinnych lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą?
Oko na Eko (23.01.2024) Magazyn energii
Panele fotowoltaiczne na dachach naszych domów nie zawsze produkują tyle energii, ile potrzebujemy. Dlatego warto pomyśleć o przydomowym magazynie energii. Jak taką inwestycję oceni nasz ekspert?
Oko na Eko (16.01.2024) Przyłącze gazowe w 2027?!
Osoby, które chcą być bardziej eko, zamieniając stary piec węglowy na ogrzewanie gazem, muszą czekać na podłączenie do sieci aż do 2027 roku! Dlaczego tak długo?
Oko na Eko (9.01.2024) Podatek od plastiku
Od 1 stycznia w Polsce obowiązuje podatek od plastiku. Kogo i czego dotyczy nowa danina? W jaki sposób możemy ograniczyć używanie plastiku na co dzień?
Oko na Eko (2.01.2024) Czy spaliny z kopciucha trują?
1 stycznia w Zachodniopomorskiem weszła w życie Uchwała Antysmogowa. Nowe prawo zakazuje używania kotłów bezklasowych, czyli tak zwanych kopciuchów. Dzięki temu prawu w Szczecinie i regionie będziemy oddychali czystszym powietrzem. Czy zanieczyszczenia towarzyszące spalaniu węgla oraz drewna rzeczywiście mają wpływ na nasze zdrowie?
Oko na Eko (26.12.2023) Zakaz kopciuchów!
Od 1 stycznia w Szczecinie i regionie zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa zakazująca palenia w piecach bezklasowych, czyli w tak zwanych kopciuchach. Czy podobne uchwały poprawiły jakość powietrza w innych miastach?
1234567