Oko na Eko
Radio SzczecinRadio Szczecin » Oko na Eko
  • "Oko na Eko" - prowadzący Janusz Wilczyński
  • Premiera w każdy wtorek o godzinie 14:40 na antenie Radia Szczecin.

Każdy z nas może zadbać o środowisko naturalne. Jak to zrobić podpowiemy w programie "Oko na Eko". Z nami oszczędzanie energii, wody i surowców okaże się łatwe i proste. Nagrodą będzie więcej pieniędzy w portfelu i zdrowa, czysta Polska.OKO NA EKO - wtorek 18.01.2022
Jak połączyć bieganie z dbaniem o środowisko naturalne? Odpowiedzią jest plogging.
Co to takiego? Posłuchaj!
Oko na Eko (11.01.2022) Jak oszczędzać prąd?
Energia elektryczna jest coraz droższa. Jak oszczędzać prąd w naszym domu?
Oko na Eko (4.01.2022) Energia z paneli? Na poźniej!
Co zrobić z nadwyżkami energii z paneli fotowoltaicznych i jak od 1 kwietnia zmienią się zasady rozliczeń prosumentów z dostawcami energii elektrycznej?
Oko na Eko (21.12.2021) Fajerwerki a ekologia
Przed nami Sylwester 2021. Czy będzie huczny, także za sprawą fajerwerków? Wszystko wskazuje na to, że tak. Chociaż z roku na rok coraz więcej osób rezygnuje z petard oraz innych materiałów pirotechnicznych, a mimo to bawią się wspaniale. W audycji przedstawiam kilka argumentów za tym, aby wstrzymać ogień, przynajmniej ten, któremu towarzyszy ogromny hałas.
OKO NA EKO - 21.12.2021 Nie marnujmy jedzenia!
Po świętach wyrzucamy dwa razy więcej jedzenia niż normalnie. A przecież marnowanie żywności trudno nazwać normalnym. Dlatego tuż przed Bożym Narodzeniem doradzamy, co zrobić z nadmiarem szynki czy sernika po świątecznym biesiadowaniu.
OKO NA EKO - 14 grudnia 2021 Jak pakować prezenty?
Św. Mikołaj już szykuje bożonarodzeniowe prezenty. Dlatego podpowiadamy, jak pakować podarunki, aby ograniczyć zanieczyszczanie środowiska odpadami.
Oko na Eko (7.12.2021) Panele fotowoltaiczne
Gdzie nie spojrzeć, tam panele - fotowoltaiczne. Potwierdzają to liczby. Na koniec września bieżącego roku moc zainstalowana fotowoltaiki była ponad 100 procent wyższa w stosunku do września 2020 roku. Liczba paneli będzie nadal rosła, dlatego dziś doradzimy, jak dobrać wielkość instalacji, kiedy zgłosić instalację fotowoltaiczną dostawcy energii elektrycznej i jakie zmiany zgłaszać w trakcie użytkowania.
123