Projekt Zdrowie
Radio SzczecinRadio Szczecin » Projekt Zdrowie
  • "Projekt Zdrowie" - prowadząca Joanna Gralka
  • Premiera w każdą środę o godzinie 14:40 na antenie Radia Szczecin.

Będziemy mówić o tym, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać. Dodatkowo co tydzień przygotujemy dla Was ciekawostki i nowości ze świata zachodniopomorskiej służby zdrowia.

NFZ
Projekt Zdrowie (03.08.2022) - Opieka kardiologiczna nad pacjentami onkologicznymi
To pierwszy taki program w regionie i drugi w kraju - wszystko po to, by zadbać o pacjentów, którzy walczą z nowotworami. Organizuje go szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Chodzi o kontrolę i opiekę kardiologiczną nad pacjentami, którzy są poddawani chemioterapii lub radioterapii.
Projekt Zdrowie (27.07.2022) - Szczepienia przeciwko Covid-19
Osoby powyżej 60. roku życia mogą zaszczepić się czwartą dawką szczepionki przeciwko Covid-19, z tego powodu wraca kolejny punkt szczepień w Szczecinie - o tym w Projekcie Zdrowie.
Projekt Zdrowie (20.07.2022) - AED
Jak udzielać pierwszej pomocy? Czym jest AED? Jak go używać i gdzie znaleźć? - o tym w Projekcie Zdrowie.
Projekt Zdrowie (13.07.2022) - Mukowiscydoza
Szpital Zdroje w Szczecinie wprowadził najnowocześniejszą terapię dla pacjentów chorych na mukowiscydozę. Do programu lekowego zakwalifikowano 22 pacjentów. To dla nich szansa na normalne życie.
Projekt Zdrowie (06.07.2022) - Udar mózgu
Udar mózgu to temat kolejnego odcinka. Jak zadbać o siebie, by nie doszło u nas do udaru? Jak poznać symptomy? Co zrobić, gdy już nas to spotka - o tym rozmawiamy.
Projekt Zdrowie (29.06.2022) - Profilaktyka nowotworów skóry
Czerniak to nowotwór złośliwy skóry. Najczęściej pojawia się na skórze, ale może wystąpić także w obrębie ust, nosa czy gałki ocznej. W Polsce umieralność na tę chorobę jest o 20% wyższa niż w Europie - o tym w specjaliści w Projekcie Zdrowie.
Projekt Zdrowie (22.06.2022) - Profilaktyka zdrowia mężczyzny - żołądek
Rak żołądka jest wyjątkowo agresywny. W Polsce co roku taką diagnozę słyszy 5 000 osób. Częściej chorują mężczyźni - o tym w Projekcie Zdrowie.
Projekt Zdrowie (15.06.2022) - Profilaktyka chorób pasożytniczych
Owsica, wszawica, świerzb - o tych chorobach pasożytniczych w kolejnym Projekcie Zdrowie. Czy to problem tylko dzieci czy też dorosłych?
Projekt Zdrowie (08.06.2022) - Profilaktyka nowotworów skóry
Czy opalanie jest bezpieczne? Czy lepiej zrezygnować ze słońca? Jak rozpoznać czerniaka i uniknąć zachorowania? - o tym w Projekcie Zdrowie.
12345