Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska Bezpieczna
  • "Polska Bezpieczna" - prowadzący Kamil Nieradka i Grzegorz Gibas

Szczecin, region, Polska i świat. W cyklu mówimy o bezpieczeństwie zarówno małej, jak i dużej ojczyzny. Każdego tygodnia opinie ekspertów oraz najnowsze wiadomości.
Polska Bezpieczna
Polska Bezpieczna - 09.01.24 - Policyjne statystki
Mamy policyjne statystyki za ubiegłe lata - 22 i 23. Wypadków, kolizji i rannych jest mniej. Czy to oznacza, że jest bezpiecznej ? Jeśli tak to dlaczego ? Specjalnie dla nas sprawę analizuje szef szczecińskiej policji Tomasz Trawiński.
Polska Bezpieczna - 19.12.23 - Polska w obliczu konfliktu
W tym odcinku prezentujemy fragment wywiadu profesora Jana Marka Chodakiewicza dla redakcji Nowy Ład. Polska jest w obliczu konfliktu, w związku z napaścią Rosji na Ukrainę. A zatem pytanie: co powinny zrobić elity, aby Polska była bezpieczna ?
Polska Bezpieczna - 12.12.23 - Ferie z WOT
Szesnastka możliwa do zrobienia w trakcie ferii. Wojska Obrony Terytorialnej zapraszają na szkolenie. To 16 dni zajęć podczas których będzie można nauczyć się podstaw żołnierskiego rzemiosła - taktyki, aktywności fizycznej czy strzelania. Szkolenie skierowane jest do osób pełnoletnich, a zatem mogą wziąć już w nim udział uczniowie ostatnich klas liceów. Szkolenie startuje 13 stycznia i potrwa do 28 stycznia. Zapisy przejmowane są w Wojskowych Centrach Rekrutacji. Ferie z WOT odbędą się w Trzebiatowie.
Polska Bezpieczna - 05.12.23 - Wybory u Wielkiego Brata
3 lata mają państwa wschodniej flanki NATO, żeby przygotować się na konfrontacje z Rosją - poinformował na łamach Naszego Dziennika szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera. Tym czasem w Stanach Zjednoczonych szykują się wybory prezydenta. Czy jedno z drugim się wiąże ? O tym rozmawiamy z szefem działu zagranicznego Gazety Polskiej Maciejem Korzuszkiem.
Polska Bezpieczna - 28.11.23 - Rekrutacja jakiej nie było. Wstąp do Straży Granicznej
110 etatów w przyszłym roku chce wypełnić placówka Straży Granicznej w Szczecinie. Jak wygląda rekrutacja ? Co mogą robić przyszli funkcjonariusze ? O tym rozmawiamy z rzecznikiem Morskiego Oddziału Straży Granicznej, w którego skład wchodzi placówka w Szczecinie kmrd ppor. Andrzejem Juźwiakiem.
Polska Bezpieczna - 21.11.23 - Pomysł na armię
Czy Polska ma pomysł na armie, który da nam przewagę na polu bitwy ? Grzegorz Gibas pytał Marka Budzisza analityka z think tanku Strategy&Fututre.
Polska Bezpieczna - 24.10.23 - Pomiędzy Niemcami, a Rosją
Dynamika procesów politycznych i gospodarczych jest dziś nadzwyczajna. Jeśli jednak spojrzymy na mapę, to położenie między Niemcami, a Rosją skłaniać się można do refleksji, że są tylko dwa wybory: uległość lub niepodległość. O polskiej racji stanu mówią w najnowszym odcinku prof. Piotr Grochmalski i płk rez. Paweł Rodzoś.
Polska Bezpieczna - 17.10.23 - Zwycięstwo - w teorii - Rosji nad Ukrainą
Polska Bezpieczna - 10.10.23 - Mądrość Polska w konflikcie w Izraelu
1234