Polska Bezpieczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska Bezpieczna
  • "Polska Bezpieczna" - prowadzący Bartłomiej Czetowicz
  • Premiera w każdą środę o godzinie 16:30 na antenie Radia Szczecin.

Szczecin, region, Polska i świat. W cyklu mówimy o bezpieczeństwie zarówno małej, jak i dużej ojczyzny. Każdego tygodnia opinie ekspertów oraz najnowsze wiadomości.
Polska Bezpieczna
Polska Bezpieczna (29.12.21) - Podsumowanie świątecznego weekendu
Szczecińska policja podsumowuje święta. Pracy dla mundurowych było niewiele. Niestety nie zabrakło zdarzeń niebezpiecznych. Więcej w kolejnym odcinku naszego cyklu o bezpieczeństwie.
Polska Bezpieczna (15.12.2021) - Święta w zakładzie karnym
Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia - to okres radosny dla wielu z nas, którzy spotkają się z najbliższymi. Jednak nie wszyscy będą mieli tyle szczęścia. To na przykład osadzeni w zakładach karnych w naszym regionie. Chwile spędzone z rodzinami będą mocno ograniczone przez pandemię koronawirusa.

Więcej w rozmowie Bartłomieja Czetowicza z majorem Sebastianem Matuszczakiem ze Służby Więziennej.
Polska Bezpieczna (01.12.2021) - Białoruś a reakcja NATO
Do naszej reakcji potrzebna jest odpowiednia decyzja polityczna - tak generałowie NATO stacjonujący w Szczecinie komentują sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Stolica Pomorza Zachodniego tworzy wschodnią flankę organizacji. Ma ona kluczowe znaczenie, w trwającym konflikcie na wschodzie naszego kraju.
Polska Bezpieczna (24.11.2021) - 70 osób zatrzymanych na polsko-niemieckiej granicy
Strażnicy graniczni - z całego kraju, również z Pomorza Zachodniego - wspierają swoich kolegów na granicy z Białorusią. Jednak z definicji Morski Oddział Straży Granicznej zajmuje się kontrolowaniem sytuacji na północy i północnym-zachodzie. Tylko w ubiegłym miesiącu, udało się dzięki temu zatrzymać 70 osób, które nielegalnie próbowały przekroczyć granicę z Niemcami. Więcej w rozmowie z Andrzejem Juźwiakiem z Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
Polska Bezpieczna (17.11.2021) - Profesjonalizacja OSP w regionie
Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego regionu włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To oznacza, że będą brane pod uwagę podczas "dużych", poważniejszych akcji. To oznacza również większe pieniądze, dofinansowania oraz szkolenia.
Polska Bezpieczna (10.11.2021) - Po wybuchu w Żydowcach
Strażacy alarmują: sprawdźcie swoje instalacje gazowe. To po wybuchu do jakiego doszło przy ulicy Srebrnej w Szczecinie. Dokładną przyczynę eksplozji ustalą biegli. Warto jednak się zabezpieczyć - mówi w rozmowie z Bartłomiejem Czetowiczem kapitan Franciszek Goliński ze szczecińskiej Straży Pożarnej.
Polska Bezpieczna (20.10.2021) - Międzynarodowe ćwiczenia na poligonie w Drawsku Pomorskim
Wojsko polskie i amerykańskie - ramie w ramie ćwiczy na poligonie w Drawsku Pomorskim. Trwają ćwiczenia "Victory Eagle". Pierwszy raz w tak dużym wydarzeniu udział bierze 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej.
Polska Bezpieczna (13.10.2021) - Najpierw symulowali, potem musieli szukać naprawdę
Żołnierze WOT z naszego województwa wzięli udział w wyjątkowym szkoleniu. Podczas ćwiczeń zostali przydzieleni do prawdziwej akcji poszukiwawczej. Zaginął starszy mężczyzna, którego na szczęście udało się odnaleźć. Więcej na ten temat w rozmowie Bartłomieja Czetowicza z podpułkownikiem Maciejem Paulem.
Polska Bezpieczna (07.10.2021) - Ćwiczenia klas mundurowych
Uczą się tutaj współpracy - tak emerytowana policjantka Małgorzata Litwin komentuje ćwiczenia młodych mundurowych, które odbywają się w Trzebieży. Jakie jeszcze umiejętności posiądą uczniowie? O tym w kolejnym odcinku cyklu "Polska Bezpieczna".
12