Polska Bezpieczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska Bezpieczna
  • "Polska Bezpieczna" - prowadzący Bartłomiej Czetowicz
  • Premiera w każdą środę o godzinie 16:30 na antenie Radia Szczecin.

Szczecin, region, Polska i świat. W cyklu mówimy o bezpieczeństwie zarówno małej, jak i dużej ojczyzny. Każdego tygodnia opinie ekspertów oraz najnowsze wiadomości.
Polska Bezpieczna
Polska Bezpieczna (20.10.2021) - Międzynarodowe ćwiczenia na poligonie w Drawsku Pomorskim
Wojsko polskie i amerykańskie - ramie w ramie ćwiczy na poligonie w Drawsku Pomorskim. Trwają ćwiczenia "Victory Eagle". Pierwszy raz w tak dużym wydarzeniu udział bierze 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej.
Polska Bezpieczna (13.10.2021) - Najpierw symulowali, potem musieli szukać naprawdę
Żołnierze WOT z naszego województwa wzięli udział w wyjątkowym szkoleniu. Podczas ćwiczeń zostali przydzieleni do prawdziwej akcji poszukiwawczej. Zaginął starszy mężczyzna, którego na szczęście udało się odnaleźć. Więcej na ten temat w rozmowie Bartłomieja Czetowicza z podpułkownikiem Maciejem Paulem.
Polska Bezpieczna (07.10.2021) - Ćwiczenia klas mundurowych
Uczą się tutaj współpracy - tak emerytowana policjantka Małgorzata Litwin komentuje ćwiczenia młodych mundurowych, które odbywają się w Trzebieży. Jakie jeszcze umiejętności posiądą uczniowie? O tym w kolejnym odcinku cyklu "Polska Bezpieczna".
Polska Bezpieczna (29.09.2021) - Start sezonu na wypadki drogowe
Jesienią powraca temat bezpieczeństwa na drodze. Kierowcy jadą z nadmierną prędkością, a piesi...raczej stronią od odblasków. Jaką przewagę daje oznakowanie pieszego, na przykład podczas przechodzenia przez pasy? To tłumaczy Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Polska Bezpieczna (22.09.2021) - O czym pamiętać podczas wycieczki do lasu?
Sezon na grzyby w pełni. Służby w regionie regularnie szukają spacerowiczów, którzy błądzą po lesie. Jak zapobiec tego typu sytuacjom? O tym w kolejnym odcinku cyklu "Bezpieczna Polska" opowiedzą Bartłomiej Czetowicz i jego gość.
Polska Bezpieczna (15.09.2021) - Kto garnie się do pomocy Afgańczykom?
Uchodźcy z Afganistanu - głównym tematem liderów największych mocarstw na świecie. Czy wszyscy są chętnie przyjmowani przez zachodnie kraje? Przejrzeliśmy strategie dyplomatów w kwestii trudnej sytuacji na Bliskim Wschodzie.
Polska Bezpieczna (8.09.2021) - Podkarpackie szkolenie
Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina pokonają całą Polskę w drodze na wyjątkowe ćwiczenie. Na Podkarpaciu, będą szkolić swoje umiejętności taktyczno-bojowe w zupełnie nieznanej okolicy.