Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Ze względu na fakt, iż w wielu mieszkaniach łazienki wyróżniają się dość małą powierzchnią, szukamy rozwiązań, które będą nie tylko estetyczne, ale jednocześnie funkcjonalne. Do takich bez wątpienia należy umywalka wpuszczana w blat. Dzięki swojej konstrukcji pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca, przez co jest rekomendowana zwłaszcza do małych łazienek. Jeśli chodzi o baterię, montuje się ją zazwyczaj na blacie, zaś samo podłączenie jest w szafce, pod umywalką. To proste i klasyczne rozwiązanie, które bez wątpienia spodoba się osobom ceniącym minimalizm. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

Najważniejsze informacje na temat umywalek wpuszczanych w blat

Decydując się na taki rodzaj armatury, jednocześnie ukrywamy samą misę oraz wszystkie elementy montażowe. Nad blatem widoczne są wyłącznie ranty, zaś umywalka znajduje się w gotowym wgłębieniu. Dzięki temu, powierzchnia mebla jest w 100% do naszej dyspozycji. Co więcej, łazienka wygląda optycznie na większą, bowiem wystająca umywalka nie ogranicza dodatkowo przestrzeni. To ważna informacja dla wszystkich osób, którym zależy na tym, aby maksymalnie wykorzystać dostępny metraż. Umywalka wpuszczana w blat może okazać się najlepszym rozwiązaniem również w przypadku mocno nieustawnych łazienek. Warto zaznaczyć, że taki rodzaj armatury jest bardzo na czasie, dlatego jest polecany wszystkim, którzy lubią podążać za trendami, a jednocześnie zależy im na funkcjonalności.

Do jakich łazienek pasują tego typu umywalki? O tym w jaki sposób ostatecznie będzie prezentować się armatura decyduje nie tylko sama misa, ale również blat. Ceramika może występować zarówno w klasycznym białym odcieniu, nowoczesnej czerni, a nawet w złotym kolorze, uwielbianym przez miłośników glamour. Biała umywalka połączona z drewnianym blatem to znakomity wybór jeśli łazienka ma być urządzona np. w stylu skandynawskim. Jeśli jednak zestawimy ją z białym blatem, świetnie uzupełni nowoczesne, minimalistyczne wnętrze. Podobny efekt uzyskamy decydując się na umywalkę w odcieniu czerni. Będzie ona pasować również do wnętrz loftowych i industrialnych.

Co jeszcze warto wiedzieć o takiej armaturze łazienkowej?

tekst(2)

Dobra informacja dla osób, które nie przepadają za sprzątaniem jest taka, że umywalka wpuszczana w blat jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości niż klasyczne modele. Do czyszczenia zostaje nam wyłącznie wnętrze, bowiem boki armatury są schowane w meblu. Kolejnym atutem są względy estetyczne. Wszystkie elementy montażowe są niewidoczne, a sam blat z umywalką prezentują się bardzo schludnie. Misy są zazwyczaj zakończone rantami, co zabezpiecza powierzchnię blatu przed zachlapaniem. Kolejną zaletą tego, że umywalka jest wpuszczona w blat jest mniejsze ryzyko uszkodzeń mechanicznych, gdyż po prostu większość armatury jest schowana.

Decydując się na opisywane rozwiązanie można liczyć również na spory wybór kształtów. Dzięki temu możemy bez problemu znaleźć taki, jaki nam odpowiada. Sporym ułatwieniem jest też możliwość zamontowania praktycznie każdej baterii. Możemy zdecydować się na ścienną, zarówno natynkową, jak i podtynkową lub stojącą - na blacie lub umywalce. Kolejną kwestią jest to, iż ze względu na minimalistyczny charakter misy, baterie mogą być naprawdę oryginalne. Aby umywalka wpuszczana w blat w 100% spełniała swoją funkcję musi być dobrze zamontowana. Szczególnie istotne jest prawidłowe osadzenie w meblu. W tym celu należy wyciąć w blacie odpowiedniej wielkości otwór. Najczęściej do umywalki dołączony jest wzornik, który ułatwia proces montażu i wycięcie otworu. Całość mocuje się za pomocą silikonu. Ostatnią czynnością będzie wykonanie przyłączy i zainstalowanie syfonu.

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty