Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Meble ogrodowe będą w stanie dodać Twojego ogrodowi prawdziwego blasku oraz być idealną pierwszą prezentacją Twojego stylu życia. W końcu podczas zapraszania gości to właśnie ogród jest pierwszą rzeczą, jaka jest w zasięgu ich wzroku! W jaki sposób więc dobrać modny zestaw mebli ogrodowych tak, aby zachwycić nie tylko swoich gości, ale i sąsiadów.

Jak wybrać modny zestaw mebli ogrodowych?

Meble ogrodowe będą w stanie dodać Twojego ogrodowi prawdziwego blasku oraz być idealną pierwszą prezentacją Twojego stylu życia. W końcu podczas zapraszania gości to właśnie ogród jest pierwszą rzeczą, jaka jest w zasięgu ich wzroku! W jaki sposób więc dobrać modny zestaw mebli ogrodowych tak, aby zachwycić nie tylko swoich gości, ale i sąsiadów.

Rodzaje mebli ogrodowych

Zestawy mebli ogrodowych można podzielić na wiele sposobów, jednak głównym z nich zdecydowanie jest podział na materiał, z którego jest on wykonany. Od tego zależy bowiem ich wytrzymałość, jak i wygląd.

Oczywistym i „tradycyjnym” wyborem wydają się być meble wykonane w większości lub kompletnie z drewna. Kojarzone są one zdecydowanie z letnimi spotkaniami na działce, ale czy tradycja również może być modna? Oczywiście, że tak! Odpowiednio dobrane drewniane meble potrafią cudownie udekorować ogród, zwłaszcza jeśli odpowiada nam stylu "starodawnym”. Nie są one jednak bez wad — są one ciężkie i trudne w utrzymaniu, przez co re-aranżacja ogrodu może być problematyczna.

Coraz popularniejszym wyborem stają się meble aluminiowe i nikogo nie powinno dziwić, dlaczego — są one lekkie, bardzo wytrzymałe i niezwykle łatwe w przenoszeniu, a także praktycznie idealne, jeśli marzy Ci się ogród w minimalistycznym stylu.

Meble żeliwne są natomiast perfekcyjnym wyborem, gdy zależy nam głównie na estetyce ogrodu. Poza swoim bardzo charakterystycznym wyglądem i niezwykłą wytrzymałością, cechują się również naprawdę dużą masą i brakiem możliwości złożenia ich, co sprawia, że mają ten sam problem, co meble drewniane — jeśli marzy Ci się zmiana wystroju w ogrodzie, będzie to niezwykle ciężkie.

Wśród rodzajów materiałów mamy do wyboru jeszcze technorattanowe oraz rattanowe. Czym różnią się one od siebie? Różnica jest niezwykle prosta, meble technorattanowe są o wiele wytrzymalsze, nie tracąc jednocześnie na swoim efektywnym wyglądzie. Zmianie ulega również cena tego mebli, gdzie meble rattanowe będą kosztować nas o wiele mniej niż ich wytrzymalszy "kuzyn” - mimo tego, dalej są one jednym z droższych wyborów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając zestaw mebli ogrodowych?

Praktycznie najważniejszym elementem wyboru mebli ogrodowych jest to, na jakie warunki atmosferyczne narażony jest nasz ogród. Deszcz, śnieg i zbyt niskie temperatury mogą bardzo łatwo uszkodzić nieprzystosowane do nich meble, przez co nie będziemy w stanie cieszyć się nimi tak długo, jak powinniśmy. Nie wystawimy bowiem na pełen deszcz takich mebli jak lekka sofa ogrodowa, ze względu na zniszczenia.

Należy jednak przede wszystkim kierować się tym, w jaki sposób urządzony jest nasz ogród. Mając w głowie minimalistyczny styl ogrodowy, należy zdecydować się na zestaw mebli ogrodowych wykonany z aluminium, a celując w coś zachwycającego swoim wyglądem, najlepiej będzie zadbać o kupno mebli technorattanowych bądź rattanowych. Dla miłośników klasyki oraz tradycyjnego wyglądu idealnie sprawdzą się natomiast meble drewniane. Z odpowiednim planowaniem ogranicza cię jedynie własna wyobraźnia!

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty