Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Szczecin to miasto niezwykle atrakcyjne nie tylko dla turystów. Mieszkańcy kochają je przede wszystkim za jego naturę. Szczecin jest bowiem jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce. Poza tym aglomeracja dość prężnie się rozwija, ma swoją, niepowtarzalną atmosferę i wspaniałych mieszkańców. Jeśli marzysz o mieszkaniu nad morzem, sprawdź, jakie inwestycje mieszkaniowe są tu obecnie na topie.

Rynek nieruchomości w Szczecinie – przegląd cen

Kupno nieruchomości nad Bałtykiem to duża inwestycja. Szczególnie gdy szukasz mieszkania z widokiem na Zalew Szczeciński. Ale doskonale wiesz, że atrakcyjne położenie przyciąga nie tylko turystów. Na szczęście rynek pierwotny w Szczecinie oferuje wiele nieruchomości, wśród których z pewnością znajdziesz swoje wymarzone mieszkanie. Zanim jednak zaczniesz poszukiwania idealnego lokalu, weź pod uwagę możliwości finansowe. Średnia cena metr kwadratowy mieszkania w Szczecinie to 8 236 zł/m2, zaś średnia powierzchnia to 60 m2. Oznacza to, że przeciętna wartość szczecińskiego mieszkania wynosi 509 033 zł. Najdroższe mieszkanie kupisz w dzielnicy Międzyodrze-Wyspa Pucka, gdzie za m2trzeba zapłacić już ponad 9 000 zł oraz w dzielnicy Drzetowo-Grabowo (10 068 zł/m2). Najtańsze są z kolei na Niebuszewie (7 865 zł/m2) czy Turzynie (7 214 zł/m2).

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Szczecinie

W Szczecinie nie brakuje nowych inwestycji mieszkaniowych w różnych częściach miasta. Jednak najciekawsze inwestycje w tym momencie to Pod Papugami przy ulicy Małe Błonia, Osiedle Dąbrówki przy ulicy Księżnej Dąbrówki oraz na Osiedlu Świergotki przy ulicy Przepiórki. Ceny metra kwadratowego mieszkań na tych osiedlach wahają się od 7 800 do 9 600 zł.

Pod Papugami to osiedle składające się docelowo z sześciu czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. W sumie dla mieszkańców dostępnych będzie tam 252 lokali o powierzchni od 31 do 77 m2. Mieszkania zlokalizowane na parterze posiadać będą przydomowe ogródki, a te na wyższych kondygnacjach przestronne balkony lub loggie. Planowany termin oddania mieszkań do użytku to trzeci kwartał 2022 roku.

najciekawsze-inwestycje-mieszkaniowe-w-szczecinie

Osiedle Dąbrówki zlokalizowane jest w dzielnicy Stołczyn z widokiem na dorzecze Odry i Jezioro Dąbie. Możesz kupić tam mieszkanie od 31 do 59 m². Będą to lokale 1, 2, 3-pokojowe. Budynki będą miały od 1 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Dużą zaletą Dąbrówki będzie przedszkole zapewniające miejsce aż dla 60 maluchów. Na osiedlu znajdą się również sklepy osiedlowe, piekarnia, przychodnia, a nawet lecznicza weterynaryjna.

Dużym zainteresowaniem szczecinian cieszą się również nieruchomości powstające na Osiedle Świergorki, które docelowo mają się składać z pięciu czterokondygnacyjnych budynków. Będziesz mógł tam zamieszkać w wygodnym, nowoczesnym 2, 3 lub 4- pokojowym mieszkaniu o powierzchni od 31 do 68 m2. Wszystkie lokale mieszkaniowe dostępne będą na 4 kondygnacjach naziemnych. Na parterze z kolei znajdować się będą lokale usługowe. Planowane ukończenie inwestycji to koniec 2023 roku.

A może mieszkanie poza miastem?

Wokół Szczecina znajdują się również osiedla mieszkaniowe z dostępem do terenów zielonych, w cichej, spokojnej okolicy. Jeśli więc marzysz o własnych czterech kątach bliżej natury, rozważ zakup lokalu w Warzymicach lub Karwowie. Obie miejscowości położone są na tyle blisko miasta, że drogę do pracy czy szkoły pokonasz zaledwie w kilkanaście minut. W Warzymicach kupisz atrakcyjny lokal na osiedlu Śliwkowym. W pobliżu nowobudowanych bloków znajdują się sklepy, przystanek autobusowy, szkoła podstawowa, przedszkole oraz centrum handlowe. Wszystkie mieszkanie posiadają tarasy, nawet do 45 m2albo kameralne loggie. Z kolei w Karwowie możesz kupić lokal w zabudowie szeregowej o powierzchni do 107 m2.

Sprawdź, co oferuje rynek pierwotny w Szczecinie na gratka.pl i znajdź swoje upragnione mieszkanie nad morzem.

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty