Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Gdy mówi się o produktach keto, na myśl w pierwszej kolejności przychodzi ich niska zawartość węglowodanów. Przygotowaliśmy zestawienie najbardziej ketogenicznych produktów, które pomogą Ci schudnąć nawet 10 kilogramów w miesiąc!

Keto jadłospis – dieta bez cukru

Keto to dieta o wysokiej zawartości tłuszczu i bardzo niskiej zawartości węglowodanów, która ma ogromną siłę przebicia. Dieta ketogeniczna wciąż zyskuje nowych zwolenników i powstaje coraz więcej jej wariantów. Oczywiste jest więc, że niektóre produkty ketogeniczne są zdrowsze od innych i przynoszą mocniejsze efekty odchudzające. Zobacz kilka kluczowych produktów, które pozwolą Ci zadbać o zdrowie i zachować dobre odżywianie podczas odchudzania na keto.

Keto produkty: ser

Ser ma naturalnie wysoką zawartość tłuszczu i niską zawartość węglowodanów, co czyni go łatwym wyborem w zrównoważonej diecie ketogenicznej. Zakłada się, że ser zawiera dużo tłuszczów nasyconych, ale niektóre badania wykazały, że ser może w rzeczywistości chronić przed chorobami serca. Sery powinny być spożywane z umiarem jako część zbilansowanej diety.

Spośród setek dostępnych serów najlepsze dla diety keto są:

  • cheddar
  • ser pleśniowy
  • ser kozi
  • feta
  • halloumi
  • ser śmietankowy
  • ser twarogowy

Keto produkty: awokado

Awokado to naturalny i zdrowy wybór w diecie keto, ponieważ zawiera 1,9 g białka, 1,9 g węglowodanów i 19,7 g tłuszczu na 100 g. Są również dobrym źródłem ważnych składników odżywczych, takich jak potas, wapń, magnez i witaminy z grupy B. Awokado to najpopularniejszy zdrowy tłuszcz (tłuszcze nienasycone), dlatego jest to niezbędny produkt, który należy wkomponować w jadłospis na keto.

Keto produkty: kurczak

Białka zwierzęce są podstawą diety ketogenicznej ze względu na wysoką zawartość białka i zerową zawartość węglowodanów. Kurczak jest bardzo łatwy w obróbce i może stać się łatwym dodatkiem do wielu potraw w diecie ketogenicznej. Nieco mniej niż połowa piersi z kurczaka (100g), zawiera 29 g białka i 3 g tłuszczu.

Keto produkty: łosoś

Łosoś i inne tłuste ryby, takie jak halibut, sardynki, makrela czy sardele, jest bardzo bogaty w kwasy omega-3, które obniżają poziom insuliny i poprawiają wrażliwość na insulinę u osób z nadwagą. W 100 g łososia znajdziemy 26 g białka i 11,8 g tłuszczu, ale 0 g węglowodanów, co czyni go idealną rybą dla diety keto.

Keto produkty: oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek składa się w 99,9% z tłuszczu, a szczególnie z kwasu oleinowego, który jest tłuszczem jednonienasyconym i który, jak wykazano, wspomaga zdrowe serce i zmniejsza ryzyko chorób serca. Oliwa z oliwek jest łatwym, codziennym dodatkiem do diety ketonowej, ponieważ można nią łatwo polewać posiłki, stosować ją w ketonowych sosach sałatkowych i majonezach.

Jak schudnąć 10 kg w miesiąc dzięki produktom ketogenicznym?

Dieta ketogeniczna może być bardzo zróżnicowana, jeśli chodzi o produkty spożywcze. Do powyższej listy śmiało można dołożyć np. masło, śmietankę, orzechy, nasiona, olej kokosowy, jajka oraz oczywiście warzywa. Spożywanie tych produktów na diecie keto może pomóc schudnąć nawet 10 kilogramów w miesiąc. Najważniejsze jest jednak to, by dieta keto była ułożona w prawidłowy sposób tj. przy zachowaniu odpowiednich proporcji makroskładników. W innym przypadku osiągnięcie stanu ketozy może być utrudnione, a tym samym kilogramy nie będą spadały na wadze. Jeżeli potrzebujesz gotowej i sprawdzonej diety ketogenicznej, zachęcam Cię aby odwiedzić stronę: https://dieta-ketogeniczna.com.

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty