Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Świat coraz bardziej przesuwa się w kierunku pracy zdalnej, oraz freelancingu, do których niezbędne są przenośne komputery. Aby laptopy służyły nam długo i bezproblemowo, warto zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie podczas przenoszenia. Jak wybrać torbę na laptop? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru? O tym przeczytasz w dalszej części tego artykułu.
  1. Dlaczego warto korzystać z torby na laptop?

  2. Rozmiar torby i inne parametry

  3. Jaką torbę na laptop wybrać?

  4. Alternatywy dla torby

Dlaczego warto korzystać z torby na laptop?

Pierwszą i absolutnie najważniejszą kwestią jest zabezpieczenie laptopa podczas podróży. W trakcie przewożenia laptopa z miejsca na miejsce nietrudno bowiem o mechaniczne uszkodzenie, które może rzutować na wydajność urządzenia, a nawet spowodować trwałe wyłączenie go z użycia.

Dodatkowo torba powoduje, że poruszanie się z urządzeniem jest po prostu wygodniejsze. Noszenie nawet ważącego jedynie nieco ponad kilogram laptopa w rękach przez dłuższy czas może męczyć. Tego problemu unikniemy, korzystając z torby zawieszanej na ramieniu przy pomocy paska.

Torba taka może stanowić swoisty niezbędnik, w którym będziemy przenosić wszystko, co potrzebne w naszej pracy. Klasyczna torba zwykle posiada dodatkową kieszeń, do której możemy włożyć zasilacz, myszkę, czy inne akcesoria. Torba na laptopa w nieco bardziej formalnym stylu (przypominająca aktówkę) może również zawierać osobną kieszeń na dokumenty, czy wizytówki.

Rozmiar torby i inne parametry

Przystępując do wyboru torby, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Po pierwsze, każde akcesorium tego typu ma w opisie podane wymiary, dostosowane do wielkości laptopa. Najpopularniejszym rozmiarem, jest 16 cali — w torbach tego typu bezpiecznie przetransportujesz zarówno mniejsze urządzenia, jak i najpopularniejsze o wymiarach 15,6 cala, a nawet lekko je przekraczające.

Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę wybierając torbę, jest materiał, z którego została ona zrobiona. Najczęściej można spotkać takie wykonane z różnych odmian i mieszanek poliestru, nylonu, czy syntetyków, a także torby skórzane. Ta ostatnia z pewnością najbardziej wpisuje się w obraz tego, z czego powinna być wykonana elegancka torba.

Jeszcze inną kwestią jest liczba i rodzaj dostępnych komór i kieszeni. Najprostsze modele posiadają zwykle jedną komorę i dodatkową kieszeń z przodu, nie brakuje jednak na rynku także wielokomorowych rozwiązań, na przykład z jedną specjalnie przystosowaną do przenoszenia tabletu.

Ostatnim z najważniejszych parametrów jest waga torby. Należy pamiętać, że modele wykonane ze skóry, posiadające kilka komór, będą ważyć sporo więcej od prostego, jednokomorowego nylonowego egzemplarza, co może mieć spore znaczenie, jeśli będziemy często podróżować i przenosić laptopa.

Jaką torbę na laptop wybrać?

Jaka torba spełni wszystkie nasze wymagania? To oczywiście zależy od naszych preferencji, dla jednych skórzana torba może okazać się spełnieniem marzeń, dla innych znacznie lepsza będzie typowo damska torba wykonana z nylonu, ze sporą liczbą dodatkowych kieszeni. Dobrą wiadomością, jest to, że dobra torba nie musi kosztować majątku, a wybór jest naprawdę bardzo duży, wystarczy spojrzeć na ofertę prezentowaną na stronie https://www.euro.com.pl/torby-do-laptopow.bhtml. Przy wyborze warto kierować się własnymi potrzebami, zwróć uwagę jednak na kilka kwestii, takich jak posiadanie przez torbę zamka błyskawicznego (zdecydowanie najwygodniejszy sposób zamykania), dodatkowe przegródki (jeśli są nam potrzebne) i przede wszystkim wysokie oceny użytkowników w sekcji "wygoda użytkowania".

Alternatywy dla torby

Oprócz niewątpliwych zalet, torby na laptopa mają także szereg cech, które mogą okazać się dla niektórych sporymi wadami (np. ich spore gabaryty, czy brak możliwości noszenia na plecach). Dla takich osób na rynku są dostępne alternatywy.

Dla osób szczególnie aktywnych dobrą opcją może okazać się wybór plecaka. Specjalne modele z dodatkowo wzmacnianą komorą ochronią nasze urządzenie nie gorzej niż torba, a przy tym umożliwią dużo wygodniejszy transport na co dzień.

Dla tych, którzy np. będą przewozić laptopa w dużej torbie, bądź przenosić go jedynie na niewielkie odległości lepszym rozwiązaniem może okazać się etui. Zajmuje ono znacznie mniej miejsca niż torba, czy plecak, a chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi równie dobrze. Obudowę komputera w takiej formie łatwo wybierzesz na stronie https://www.euro.com.pl/torby-do-laptopow,g!etui.bhtml.

Artykuły sponsorowane

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty