Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Jadalnia jest bardzo ważna w każdym mieszkaniu, zarówno dużym jak i małym. Odpowiednia przestrzeń umożliwia nam zaprojektowanie osobnej jadalni, a w mniejszych mieszkaniach wydziela się przytulny kącik jadalny. Jakie krzesła wybrać, by miejsce w którym spożywamy posiłki było funkcjonalne i wygodne?

Właściwy dobór stołu i krzeseł do jadalni jest bardzo ważny dla zachowania stylu i klimatu wnętrza. W wielu przypadkach krzesła do jadalni są elementem mocno podkreślającym charakter pomieszczenia.

Jadalnia powinna być zaaranżowana gustownie i stylowo, lecz równie ważna jest wygoda jej użytkowników. Krzesła do jadalni powinny być dopasowane do przestrzeni. Masywne sprzęty nie sprawdzą się, gdy mamy do dyspozycji niewiele miejsca między kuchnią a salonem. Krzesła muszą mieć również odpowiednią wysokość, pasującą do wysokości stołu. Jak dobrać krzesła, by w kąciku jadalnym domownicy i goście czuli się swobodnie?


Stylowe i wygodne krzesła do jadalni

Wybierając krzesła, zwykle w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na ich wygląd. Oczywiście walory estetyczne są bardzo ważne, tak samo jak dopasowanie mebli do charakteru wnętrza. Jednak zestaw stół i krzesła, zarówno w dużej jadalni jak i w niewielkim kąciku, musi być praktyczny, czyli wygodny i łatwy w utrzymaniu czystości.

Krzesła do jadalni muszą nie tylko pasować wizualnie do stołu, lecz także swobodnie się przy nim mieścić, zapewniając komfort użytkownikom. Duże krzesła w małym pomieszczeniu będą je przytłaczać, a ponadto zajmą zbyt wiele miejsca i ograniczą swobodę ruchu siedzącym przy stole.

Jak urządzić małe mieszkanie? Sprawdź!


Jakie parametry sprawdzić wybierając krzesła?

Bardzo ważna jest wysokość krzesła. Aby zapewnić swobodę i wygodę ruchów, trzeba dopasować wysokość siedziska do stołu. Zalecane jest, by nie znajdowało się ono wyżej niż 49 cm nad podłogą. Jednocześnie pod blatem musi być wolna przestrzeń, zapewniająca swobodny ruch.

Wygodne oparcie jest bardzo istotne dla komfortu siedzenia i zdrowia kręgosłupa. Powinno umożliwiać przyjęcie prawidłowej postawy ciała. Jednak jeżeli mamy nieduży kącik jadalny, lepiej jest zrezygnować z wysokich oparć, które powodują optyczne zmniejszenie przestrzeni.

Krzesło do jadalni powinno mieć też wygodne siedzisko. Nie zawsze najlepsze jest miękkie, to sprawa indywidualnych upodobań. Ważne jest, by nie było zbyt głębokie ani zbyt płytkie. Najlepiej jest, gdy ⅓ uda siedzącego znajduje się poza siedziskiem.Modele krzeseł do jadalni

Wybór krzeseł w sklepach jest ogromny, każdy model ma swoje zalety i wady. Krzesła plastikowe pasują do wnętrz nowoczesnych, są bardzo łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Niektóre z nich mają konstrukcję ażurową, co dodaje im lekkości.

Tradycyjny styl podkreślą krzesła drewniane, które wyglądają bardzo elegancko. Również krzesła tapicerowane sprawdzą się w jadalni. Wyposażone są w miękkie siedziska i oparcia, a często również podłokietniki, zapewniające podparcie dla rąk. Do wyboru mamy różne rodzaje, wzory i kolory tapicerek, które można skutecznie czyścić używając odpowiednich środków.

Artykuły sponsorowane

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty