Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Wysokie ceny paliw na stacjach, postępująca inflacja, zmienne normy prawne i podatkowe dla branży transportowej to duże problemy wymuszające poszukiwanie rozwiązań optymalizacyjnych. Jakie działania warto podjąć w celu zmniejszenia kosztów utrzymania floty firmowej?

Oprogramowanie w chmurze do monitorowania podstawowych wskaźników flotowych

Monitorowanie pojazdów firmowych to podstawowa metoda optymalizacji ekonomicznej. Dlaczego? Systemy telematyczne umożliwiają analizowanie stylu jazdy, a przez to wpływają na zużycie paliwa, wysyłają informacje o potrzebie konserwacji, poprawiają proces kontaktu z kierowcami. Oszczędności można wygenerować również przez wprowadzenie inteligentnych wideorejestratorów chroniących przed roszczeniami innych uczestników ruchu drogowego. Lokalizowanie samochodów firmowych w czasie rzeczywistym zamienia się w system bezpieczeństwa, szczególnie na trasach międzynarodowych. Kierowca, który otrzymuje na bieżąco informacje o ruchu drogowym skraca czas dojazdu do klienta, a to przekłada się na budowanie konkurencyjności. Bardziej zaawansowane moduły nawigacyjne ostrzegają przed korkami i udoskonalają model planowania tras.

Obniżenie kosztów administracyjnych przy zarządzaniu flotą

Rekomendowane w branży transportowej oprogramowanie w chmurze, tj. WEBFLEET od Webfleet Solutions obniża znacząco koszty administracyjne, ponieważ wszystkie informacje o flocie przechodzą do formatu cyfrowego, udostępnianego przy kontrolach na życzenie. WEBFLEET udostępnia właścicielom firm transportowym bezpłatny kalkulator oszczędności przydatny przy świadczeniu usług kurierskich, transportu dalekobieżnego, przedstawicielom handlowym, służbom ratowniczym.

Metody optymalizacji kosztów w skrócie

  • koncentracja na ekologicznej jeździe w celu redukcji kosztów zużycia paliwa,

  • zautomatyzowana analiza danych i cyfrowy dostęp do najważniejszych informacji,

  • wdrożenie systemu telematycznego, a przez to usprawnienie planowania tras,

  • eliminacja nadużyć i ochrona kierowców, dzięki wprowadzeniu wideorejestratorów nowej generacji.

Optymalizacja kosztów paliwa

Zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych floty staje się jednym z kluczowych zadań dla większości firm transportowych. W tym celu warto wprowadzić cykliczny system raportowania. Automatyzacja kształtuje pozytywne nawyki jazdy, eliminuje nagłe hamowania, przyśpieszenia i wpływa na lepsze dopasowanie do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Nawet skupienie na prawidłowych obrotach silnika poprawia długoterminowo techniczny stan pojazdów.

Ograniczenie kosztów utrzymania floty firmowej można osiągnąć najszybciej przez dostęp do systemu telematycznego. Lepsza kontrola stylu jazdy kierowców, raportowanie doraźne i długoterminowe, dopasowanie do przepisów – to tylko niektóre z możliwości zaawansowanych systemów do kontroli floty pojazdów.

Artykuły sponsorowane

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty