Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Błogi relaks na plaży, imprezowanie do białego rana czy zwiedzanie zabytków - nie ma znaczenia, jaki sposób wypoczynku wybierzemy. Wakacje last minute to jedna z lepszych okazji, aby poczuć dreszczyk emocji, spakować się w kilka dni i ruszyć na wyprawę życia. Jednym z krajów, które sprzyjają wszystkim tym aktywnościom jest Grecja. Poznajmy 3 powody, dla których warto stawiać na wakacje w tym państwie.

Bezpieczna pogoda przez większość roku

W Grecji przez zdecydowaną większość roku panuje dobra i stabilna pogoda. Ponad 250 dni w roku świeci tam słońce, a greckie wyspy uznawane są za jednej z najbardziej słonecznych regionów Europy. Idealne warunki atmosferyczne panują od maja do października, jednak w pozostałych miesiącach również możemy cieszyć się ciepłymi dniami oraz nocami. Planując urlop na musimy więc martwić się o pogodę. Najcieplejsze wyspy na taki urlop to Kreta, Santorini oraz Rodos.

Lato w Grecji zaczyna się w połowie czerwca i trwa aż do połowy września. W tym czasie deszcz jest zdecydowaną rzadkością, a temperatury potrafią zbliżać się do nawet 40 stopni Celsjusza. Jeżeli nie przepadamy za upałami, do Grecji lepiej udać się od maja do czerwca bądź od września do października. Jest to świetny pomysł na wakacje last minute, które właśnie w tych okresach wyprzedają się na pniu.

Smaczna kuchnia grecka

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać się do Grecji na wakacyjny urlop, jest doskonała kuchnia grecka. Uchodzi ona za jedną z najsmaczniejszych w Europie, a nawet na świecie. Charakteryzuje się bowiem prostymi przepisami oraz śródziemnomorskimi smakami. Większość dań nie jest skomplikowana i przyrządza się je z zaledwie kilkanaście minut. Dominują w niej owoce morza, ryby, oliwa z oliwek czy baranina. Ulubionym dodatkiem kucharzy jest także papryka, pomidor czy bakłażan.

Piękne, greckie plaże

Grecja na wakacje oferuje również wiele zachwycających plaż oraz krystalicznie czystą wodę we wszystkich odcieniach błękitu. Ze swoją linią brzegową o długości prawie 160 tysięcy kilometrów Grecja oferuje plaże w różnych rodzajach. Znajdziemy tu miękki piasek, żwirek czy kamienie. W całym państwie znajdziemy aż 380 plaż, które zostały nagrodzone Błękitną Flagą. Wyróżnienie to nadawane jest tym miejscom, które spełniają najwyższe światowe standardy, które dotyczą czystości oraz bezpieczeństwa. Na stronie https://www.traveligo.pl/ możemy znaleźć jeszcze więcej informacji dotyczących tego pięknego kraju. Indywidualna oferta dla Grecji znajduje się zaś tutaj: https://www.traveligo.pl/last-minute/grecja.

Artykuły sponsorowane

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty