Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Decydując się na zakup drewnianego placu zabaw, zdecydowanie musimy brać pod uwagę rodzaj wyposażenia oraz to, z czego zbudowana jest konstrukcja. Każdemu rodzicowi na pewno zależy na tym, aby plac zabaw był bezpieczny, prosty w codziennym użytkowaniu, komfortowy dla dzieci w różnym wieku. Na rynku są doświadczone firmy, które pomogą wybrać rozwiązania zarówno do dużego ogrodu, jak również do takiego mniejszego.
Posiadając nawet najmniejszy ogród, zdecydowanie musimy brać pod uwagę konieczność jego przemyślanej aranżacji Im bardziej uda nam się dopasować aranżację do naszych potrzeb, tym na pewno dłużej będziemy się cieszyć z jego uroków.

Dodatkowo, gdy w domu są dzieci, nie możemy ignorować ich potrzeb. Warto stawiać na takie rozwiązania, dzięki którym będą mogły spędzać czas na świeżym powietrzu. Popularne są trampoliny, baseny ogrodowe, jak również drewniane place zabaw. Te ostatnie robią prawdziwą furorę.

Jak wybrać plac zabaw do małego ogrodu?

Przede wszystkim drewniany plac zabaw, który zamierzamy kupić, musi być dopasowany swoją wielkością do wielkości terenu, którym dysponujemy. Pamiętajmy, że w ogrodzie muszą się również zmieścić inne rzeczy, jak meble ogrodowe, altana, basen. Musimy mieć również trochę wolnej przestrzeni.

Warto wybrać firmę, która oferuje różne modele placów zabaw, w różnych konfiguracjach. Taką jest firmą jest np. Woodlit https://woodlit.pl/place-zabaw/.

Konstrukcja musi być stabilna, odporna na przechył, pękanie i inne uszkodzenia, jak również działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

W co powinien być wyposażony drewniany plac zabaw?

Warto zainwestować w taki drewniany plac zabaw, który będzie posiadał wyposażenie adekwatne do potrzeb oraz zainteresowań dzieci. Warto, aby wyposażenie obejmowało:

- zjeżdżalnię,
- huśtawkę oraz gniazdo,
- wieżyczkę obserwacyjną z różnymi akcesoriami, np. lornetkami,
- tunele i tory przeszkód,
- piaskownicę,
- ścianki wspinaczkowe,
- elementy manipulacyjne.

Im bardziej różnorodne wyposażenie, tym na pewno nasze pociechy po prostu będą bardziej zadowolone. Pamiętajmy, że posiadanie drewnianego placu zabaw na pewno przełoży się na kreatywne spędzanie wolnego czasu, ruch na świeżym powietrzu, pozytywne rozładowanie nagromadzonych emocji, jak również mniej czasu, który spędzany będzie przed ekranem komputera czy telefonu. Bawiąc się z rówieśnikami, dzieci będą miały również szansę na to, aby rozwijać umiejętności społeczne.

Artykuły sponsorowane

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty