Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Obecnie do sposobów wyceny nieruchomości należą narzędzia online, którymi posługują się skupy nieruchomości oraz wyceny oferowane przez agentów nieruchomości. Aby rozeznać się wstępnie w wartości należącej do nas nieruchomości w zupełności wystarczy nam usługa przeprowadzana zdalnie. Jeśli jednak staramy się o przydzielenie kredytu, czy też sprecyzowanie aspektów prawnych, będziemy zmuszeni do skorzystania z usług rzeczoznawcy.
Wielu zainteresowanych sprzedażą nieruchomości kontrahentów zastanawia się nad kosztem wyceny nieruchomości i czy usługa ta może być darmowa. Koszt takiej operacji jest labilny i zależy od wielu czynników, które postaramy się przybliżyć w poniższym artykule.
W wyniku wyceny nieruchomości dokonuje się:
-określenia nieruchomości i zakresu wyceny,
-określenia celu wyceny,
-opisu stanu nieruchomości,
-wskazania przeznaczenia wycenianej nieruchomości
-analizy i charakterystyki rynku nieruchomości w zakresie dotyczącym celu i sposobu wyceny,
-określenia rodzaju określanej wartości, wyboru podejścia, metody i techniki szacowania
-przedstawienia obliczeń wartości nieruchomości i wyniku wyceny z uzasadnieniem

Jakie czynniki wpływają na wycenę mieszkania?
Na wycenę nieruchomości ma wpływ szereg różnorodnych czynników, do których należą:
-metraż,
-standard wykończenia mieszkania,
-lokalizacja,
-stan mieszkania,
-układ pomieszczeń,
-kondygnacja
-odległość od centrum
-trendy rynkowe
-ceny nieruchomości w okolicy
-miejsce parkingowe
Jak powszechnie wiadomo, wartość nieruchomości podnosi się, jeśli mieszkanie jest zlokalizowane na parterze, czy pierwszym piętrze, szczególnie jeżeli w budynku brak jest windy. Istotne jest także pochodzenie mieszkania, czy jest ono z rynku wtórnego, czy też zostało właśnie oddane przez dewelopera. Nowe mieszkania zazwyczaj wiążą się z wyższą ceną.

Jak długo jest ważna wycena nieruchomości?

Zgodnie z art. 156 ust. 3 i 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami operat szacunkowy czyli opinia autorska rzeczoznawcy majątkowego o wartości nieruchomości, stanowiąca dokument urzędowy, sporządzany wyłącznie w formie pisemnej może być wykorzystywany przez 12 miesięcy od daty jego sporządzenia, chyba że wystąpiły zmiany uwarunkowań prawnych lub istotne zmiany czynników.

Wycena nieruchomości online bazuje na szerokiej gamie danych wymienionych powyżej. Specjalnie zaprojektowane kalkulatory służące do wyceny mieszkań online, wymagają udzielenia szczegółowych danych, na podstawie których przygotowują odpowiednią analizę i finalnie wycenę. Jest to narzędzie niezwykle przydatne, zwłaszcza jeśli sprzedający jest na początkowym etapie sprzedaży i zależy mu na wstępnym zorientowaniu się w cenach rynkowych.

Jak dokonać wyceny nieruchomości online?

Po wypełnieniu odpowiedniego formularza i odpowiedzeniu na pytania dotyczące naszej nieruchomości, otrzymamy wiadomość ze wstępną wyceną należącej do nas własności. Faktyczną wartość nieruchomości analizuje się bazując na modelach statycznych oraz algorytmach sporządzonych na podstawie aktualnych cen sprzedaży nieruchomości w danym regionie.

Czy warto uzyskać wycenę nieruchomości online?

Dzięki wycenie nieruchomości online, skup nieruchomości może zaoferować sporządzenie wyceny online tak szybko, jak to tylko możliwe, a w rzeczywistości, dzięki dobrze rozwijającym się algorytmom, nawet natychmiastowo. Ponadto, wycena taka umożliwia względną orientację w panujących cenach nieruchomości, co umożliwia podjęcie decyzji o sprzedaży nieruchomości w odpowiednim, najlepszym do tego celu, czasie.
Proces wyceny stanowi przydatne narzędzie referencyjne i może być również korzystne dla kupujących, którzy będą mogli porównać interesujące ich oferty z nieruchomościami, które są obecnie na sprzedaż. Ta darmowa usługa pozwoli na bezpieczne transakcje na rynku nieruchomości.

Posiadasz nieruchomość w Warszawie?

Przeczytaj o naszej wycenie nieruchomości Warszawa https://kupujemym.pl/wycena-nieruchomosci-warszawa/

Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty