Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Wysyłka paczek, nawet na ogromne odległości, została uproszczona do minimum. Obecnie wszystko można załatwić przez Internet, łącznie z wypełnieniem listu przewozowego lub dokumentów niezbędnych do odprawy celnej. Oczywiście ważne jest też umiejętne spakowanie przesyłki, stanowiące gwarancję bezpiecznego transportu. Zobacz, o czym musisz pamiętać!
Tanie przesyłki kurierskie – co wpływa na cenę paczki?

Na cenę przesyłki kurierskiej wpływa przede wszystkim jej waga oraz rozmiary. Zasada jest prosta – im mniejsza i lżejsza paczka, tym niższy koszt usługi. Na tym jednak nie koniec. W niektórych przypadkach będzie konieczność uiszczenia dopłaty, której dokładna wysokość zawsze jest wyszczególniona w cenniku danego przewoźnika.

Opisana sytuacja dotyczy m.in. przesyłek ekspresowych lub niestandardowych (np. o nieregularnych kształtach). Z dopłatą trzeba się liczyć również w przypadku zaniżenia deklarowanej wagi lub gabarytów paczki. Zauważ, że podawane informacje zostaną zweryfikowane przez kuriera lub podczas sortowania przesyłek.

W ostatnich czasach istotny wpływ na koszty usług kurierskich mają rosnące ceny surowców, a co za tym idzie tzw. dopłaty paliwowej. Każdy przewoźnik ustala jej wysokość samodzielnie. Nie można pominąć także kwestii utrzymania pracowników firmy.

Sposób na szybkie przesyłki kurierskie – wybierz dobrego przewoźnika

Rosnąca popularność usług kurierskich sprawiła, że na rynku pojawiło się wielu nowych przewoźników. Oprócz firm o zasięgu europejskim, lub nawet światowym, znajdą się takie o zasięgu lokalnym — krajowym. Każdy kurier musi podać szacowany czas dostawy przesyłki, określony w dniach roboczych. Okres ten jest liczony od następnego dnia po nadaniu paczki.

Jeśli zależy Ci na szybkiej dostawie pod wskazany adres oraz korzystnej cenie za usługę – skorzystaj z usług sprawdzonego brokera kurierskiego. W ten sposób możesz wysłać przesyłki kurierskie na Shipcenter.pl.
Po wpisaniu rozmiarów i wagi paczki, intuicyjny system dokona automatycznej wyceny. Twoim zadaniem pozostaje wybór najkorzystniejszej oferty pod względem finansowym lub czasowym.

Za pośrednictwem strony internetowej wypełnisz również list przewozowy, a w przypadku niektórych przesyłek zagranicznych – uzupełnisz informacje niezbędne przy odprawie celnej. Następnie możesz zamówić kuriera, aby odebrał paczkę z Twojego domu lub udać się do najbliższego punktu obsługi przesyłek kurierskich.

Warto zaznaczyć, że Ship Center ma w swojej ofercie aż 11 kurierów takich jak: InPost, InPost Paczkomaty, DPD, DHL, UPS, Pocztex, FedEx, TNT, Orlen, Pallex oraz Ambro Express.

Wysyłka paczki kurierem w kilku prostych krokach

Tania wysyłka paczki w sposób szybki i bezproblemowy? Nadanie przesyłki kurierskiej wcale nie jest skomplikowane! Po pierwsze musisz przygotować paczkę. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić – na stronie Shipcenter.pl znajdziesz instrukcję pakowania. Następnie – na podstawie wagi i gabarytów – dokonaj automatycznej wyceny oraz wybierz odpowiadającego Ci kuriera.

Kolejnym krokiem jest podanie danych, które zostaną umieszczone na liście przewozowym. Uzupełnisz je za pomocą wygodnego formularza. W tym momencie możesz wybrać opcje dodatkowe, takie jak doręczenie w sobotę, dodatkowe ubezpieczenie czy SMS z potwierdzeniem nadania. Pozostaje tylko dokonać zapłaty i wydrukować niezbędne dokumenty.

Pamiętaj, że istnieje możliwość odbioru przesyłki przez kuriera. Będzie to wygodne rozwiązanie szczególnie w przypadku większych pakunków. Oczywiście paczki możesz też dostarczyć samodzielnie do najbliższego punktu kurierskiego.

Artykuły sponsorowane

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty