Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/

Prawie w każdym banku można założyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w skrócie ROR. Jednak nie wszędzie jest to korzystne finansowo. W niektórych instytucjach za prowadzenie konta, a także utrzymanie karty czy przelewy trzeba dodatkowo zapłacić. Na szczęście można znaleźć także banki, które proponują darmowy rachunek osobisty. Zastanawiasz się, gdzie taki znajdziesz? Sprawdź.

Czym jest darmowe konto bankowe?

Darmowe konto bankowe to rachunek, za którego prowadzenie nie trzeba dodatkowo płacić. Ponadto nie ma także opłat za:

  • wydanie i użytkowanie karty płatniczej w kraju,

  • dokonywanie wpłaty i wypłaty w bankomatach danego banku.

Jednocześnie warto pamiętać, że niektóre banki rezygnują z dodatkowych opłat tylko wtedy, gdy wcześniej spełni się liczne warunki. Dlatego tak ważne jest, aby przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z tabelą opłat oraz porównać dostępne konta. Można to zrobić wygodnie np. na stronie finanse.rankomat.pl.

Gdzie można znaleźć darmowe konto bankowe?

Jednym z najbardziej popularnych darmowych kont na rynku jest Podstawowy Rachunek Płatniczy. Każdy bank ma obowiązek zapewnić klientom możliwość skorzystania z tego produktu. Ma to na celu zagwarantowanie wszystkim obywatelom dostępu do usług bankowych.

W ramach tego rachunku można wykonywać podstawowe transakcje, takie jak:

  • wpłata i wypłata pieniędzy,

  • zlecenie dyspozycji przelewu internetowego,

  • dokonanie płatności kartą.

Jednak obowiązuje limit – można dokonać tylko 5 transakcji miesięcznie. Za każdą kolejną trzeba dodatkowo zapłacić.

Podstawowy Rachunek Płatniczy mogą założyć tylko osoby, które do tej pory nigdy nie miały własnego rachunku płatniczego w polskiej walucie. Pozostali klienci mogą skorzystać wyłącznie ze standardowej oferty banków. Bezpłatne konta można znaleźć np. w:

  • Nest Banku – darmowe jest Nest Konto. Jedyna opłata w wysokości 6 zł dotyczy wypłaty z bankomatów innych niż Euronet;

  • Citi Banku Handlowym – bezpłatne jest Citi Konto. W tym przypadku wypłata z obcych bankomatów jest darmowa tylko podczas pierwszych czterech wypłat;

  • mBanku – brak opłat dotyczy ekonta osobistego. Jedyna opłata dotyczy utrzymania karty płatniczej. Jednak wystarczy dokonać jednej płatności miesięcznie, aby była ona darmowa;

  • Banku Millenium – darmowe konto nazywa się Konto 360°. Należy tylko liczyć się z dodatkową opłatą za prowadzenie karty, jeśli nie dokona się co najmniej jednej transakcji miesięcznie. Wypłata z obcych bankomatów również jest bezpłatna, jeśli dokona się min. 5 płatności BLIKiem lub kartą płatniczą.

Nie wiesz, które konto bankowe wybrać? Przed podjęciem decyzji, porównaj oferty każdej instytucji, a zwłaszcza tabelę opłat. Znajdziesz tam najważniejsze informacje o tym, ile będzie Cię kosztować prowadzenie rachunku w danej instytucji.

Czy można założyć darmowe konto osobiste przez internet?

Bezpłatny Podstawowy Rachunek Płatniczy można założyć wyłącznie stacjonarnie w wybranej placówce banku. Natomiast, jeśli zdecydujesz się na otworzenie konta z oferty instytucji, możesz to zrobić za pośrednictwem internetu. Wystarczy, że wybierzesz z rankingu interesującą Cię ofertę, a system przeniesie Cię na stronę banku, gdzie złożysz wniosek o założenie rachunku.

Nie przepłacaj za prowadzenie konta. Znajdź darmowy ROR i ciesz się brakiem opłat za rachunek, kartę czy wypłaty z bankomatów. Sprawdź!

Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty