Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie traktują równo wszystkich właścicieli pojazdów. Młodzi kierowcy za OC płacą nawet kilkakrotnie więcej niż osoby mające znacznie dłuższy staż za kierownicą. Warto jednak pamiętać, że nie każdy ubezpieczycieli stosuje identyczne stawki. Dowiedz się, gdzie młody kierowca ma szansę wykupić najtańsze OC.

Jak pokazują statystyki, średnia cena ubezpieczenia OC dla młodych nie należy do najniższych – utrzymuje się na poziomie ponad 2000 zł (dane na I kwartał 2022 roku). Dla porównania kierowcy w wieku 58-65 lat płacą niewiele ponad 500 zł.

Od czego zależy to, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Wiele osób zastanawia się, od czego zależy to, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu. Ogromne znaczenie ma ryzyko ubezpieczeniowe, z jakim wiąże się konkretny kierowca. Im jest ono wyższe, tym większa cena OC. Dlaczego? W takim przypadku istnieje większe prawdopodobieństwo, że towarzystwo ubezpieczeniowe będzie musiało wziąć na siebie finansową odpowiedzialność za wyrządzone przez kierowcę szkody.

Wśród czynników wpływających na ryzyko ubezpieczeniowe wymienia się m.in.:

  • wiek kierowcy,

  • datę otrzymania uprawnień do kierowania pojazdami,

  • miejsce zamieszkania.

Nie bez znaczenia są też: marka samochodu, pojemność i rodzaj silnika.

Warto przy tym podkreślić, że – w przypadku młodych kierowców – decydują także statystyki policyjne. Wynika z nich, że najwięcej zdarzeń drogowych powodują osoby mające uprawnienia od niedawna. Ma to związek z brawurową jazdą, brakiem doświadczenia w prowadzeniu pojazdów oraz brakiem zdolności do szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację na drodze.

OC dla młodych – jak kupić tanie OC?

Chociaż średnia cena OC dla młodych wynosi 2000 zł, nie wszyscy muszą obawiać się tak wysokiej składki. Wiele zależy od tego, gdzie wykupią ubezpieczenie. To główny powód, dla którego nie należy decydować się na przypadkową ofertę. Koniecznością jest porównanie dostępnych propozycji – po to, aby wybrać jak najlepszą.

Warto wiedzieć, że samodzielne zbieranie informacji o ofertach ubezpieczycieli bywa czasochłonne. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu porównywarkowego, który udostępnia kalkulator internetowy. Za pomocą tego narzędzia można szybko i bez konieczności wychodzenia z domu oszacować wysokość składki.

Należy przy tym podkreślić, że tanie OC dla młodych często oferuje m.in. You Can Drive. Nie można jednak generalizować, ponieważ wszystko zależy od indywidualnego ryzyka związanego z danym kierowcą.

Najtańsze OC dla młodych – czy to się opłaca?

Pamiętaj! Ubezpieczenie OC jest regulowane odpowiednimi przepisami – zarówno pod kątem zakresu ochrony, jak i sum gwarancyjnych. To główny powód, dla którego nie warto przepłacać za tę polisę – szczególnie w przypadku młodych osób, które muszą liczyć się z wysokimi składkami.

Skorzystaj więc z porównywarki internetowej i sprawdź, gdzie wykupić najtańsze OC. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet do 50%.

Artykuły sponsorowane

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty