Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Korzystanie z usług bankowych dla wielu z nas może wydawać się uciążliwe. Konieczność wizyty w placówce i czekanie w kolejce skutecznie zniechęcają do zadbania o własne finanse. Na szczęście większość banków daje już możliwość załatwienia wielu spraw on-line. Jak wygodnie założyć konto z dowolnego miejsca na świecie?

Kto skorzysta z otwierania rachunku on-line?

Czasami bywa tak, że żyjesz na co dzień w dużym pośpiechu i nie masz czasu odwiedzić placówki banku. Możesz też po prostu nie chcieć kontaktować się z pracownikami banku bezpośrednio. Jeśli tak, to otwieranie konta on-line jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Cały proces jest intuicyjny, a rachunek będzie aktywny już po kilkunastu minutach. Banki stosują różne rozwiązania, dlatego łatwo dopasujesz metodę, która najlepiej odpowiada Twoim preferencjom. Popularne sposoby na założenie rachunku on-line to:

  • metoda na selfie;

  • wideoweryfikacja;

  • przelew weryfikacyjny.

Każda z wymienionych metod działa nieco inaczej, dlatego warto wiedzieć, na czym one polegają.

Konto otwierane na selfie

To jeden z częściej występujących sposobów. Potrzebny Ci będzie telefon komórkowy wyposażony w kamerę. Pierwszy etap polega na wprowadzeniu informacji z dokumentu tożsamości do formularza na stronie. Następnie powinieneś sfotografować dowód osobisty i wgrać go do systemu. Specjalna aplikacja do rozpoznawania znaków automatycznie porówna ze sobą dane wprowadzone ręcznie oraz te znajdujące się na zdjęciu.

Kolejny krok to wykonanie fotografii twarzy za pomocą kamery do selfie i wgranie jej do systemu banku. Staraj się wybierać jasne miejsca, aby zdjęcie było dobrze doświetlone.

Z metody na selfie skorzystasz m.in. w Credit Agricole, PKO BP i Alior Banku.

Czym jest wideoweryfikacja?

Wideoweryfikacja jest podobna do metody na selfie, ale zamiast fotografować dowód osobisty, pokazujesz go konsultantowi banku podczas rozmowy. Możesz zostać poproszony również o wykonanie kilku ruchów głową tak, aby można było potwierdzić Twoją tożsamość.

W ramach weryfikacji konsultant może poprosić Cię o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań (np. podanie daty urodzenia czy numeru PESEL), a także odczytanie kodu, który zostanie Ci wysłany SMS-em.

Jeśli planujesz korzystać z tej metody, wybierz spokojne i ciche miejsce, w którym będziesz mógł połączyć się z asystentem. Unikaj hałaśliwych i zatłoczonych lokalizacji takich jak dworce lub galerie handlowe.

Wideoweryfikacja jest dostępna m.in. w banku BNP Paribas i Santander Bank Polska.

Jak korzystać z przelewu weryfikacyjnego?

Założenie konta poprzez przelew weryfikacyjny wymaga, abyś miał już otwarty rachunek w innym banku. Po wypełnieniu formularza wykonujesz przelew na niewielką kwotę z innego rachunku. Odczytanie Twojej tożsamości następuje automatycznie.

Metoda przelewu weryfikacyjnego niestety nie zawsze się sprawdzi. Banki oceniają aplikacje bardzo restrykcyjnie, dlatego wystarczy drobna nieścisłość między danymi dotyczącymi starego i nowego konta, aby Twój wniosek został odrzucony.

Instytucje cały czas rozwijają swoje oferty, dopasowując je do potrzeb klientów, dlatego czasami możesz spotkać się również z innymi metodami. Bank BNP Paribas umożliwia potwierdzenie zawartej umowy za pomocą platformy Autenti. Z kolei w Banku Millennium potwierdzisz wniosek poprzez zalogowanie się na koncie w innym banku.

W sytuacji, gdy konto zakładasz przez internet, komplet dokumentów, w tym umowę, otrzymasz pocztą elektroniczną. Nie ma potrzeby umawiania kuriera lub odbioru papierów w placówce banku.

Czy internetowe konto w banku jest dostępne od razu?

Pamiętaj, że rachunek bankowy, który otworzyłeś on-line, będzie działał od razu, ale nie w pełnym zakresie. Banki mogą wprowadzać ograniczenia dotyczące:

  • limitu transakcji;

  • dostępu do profilu zaufanego;

  • możliwości potwierdzenia za pomocą tego konta innego rachunku bankowego.

Aby w pełni aktywować swój rachunek, powinieneś dokonać jego weryfikacji w jednej z placówek banku. Co z terminem? Zwykle będzie on wystarczająco długi, abyś sprawę mógł załatwić „przy okazji”.

Przy korzystaniu z nowoczesnych metod dbaj o bezpieczeństwo swoich danych. Nie łącz się ze stroną banku przez sieć publiczną, nigdy nie ujawniaj danych dostępowych do konta osobom trzecim i pamiętaj o regularnym aktualizowaniu oprogramowania w komputerze i w urządzeniach mobilnych.

Jeśli szukasz aktualnych informacji o promocjach i najświeższych danych, zobacz listę kont internetowych. Nie marnuj czasu i energii na wertowanie skomplikowanych regulaminów i analizę rankingów, które dawno temu straciły ważność.

Artykuły sponsorowane

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty