Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Szybkość ładowania strony, widoczność linków, przyjazny adres URL, dostępność strony dla robotów Google - to tylko kilka przykładowych kryteriów oceny przy audycie SEO. Sprawdzanych obszarów jest jednak znacznie więcej, bo i na twoją pozycję w wyszukiwarce Google wpływa znacznie więcej elementów.

Sprawdź swoją pozycję w wyszukiwarce Google

Już najprostszy darmowy audyt SEO może ci dużo powiedzieć o tym, na jakim poziomie jest twoja strona, natomiast kompleksowe audyty SEO są w stanie dać ci bardzo kompleksową wiedzę na temat tego, dlaczego twoja witryna w Internecie jest tak a nie inaczej widoczna. O tę widoczność zaś walczymy dzisiaj przecież wszyscy. Bez dobrego pozycjonowania w wyszukiwarce Google nie ma szans na generowanie leadów, docieranie do kolejnych klientów, prowadzenie efektywnego marketingu online. Audyt SEO to zaś sposób na kompleksową analizę strony internetowej.

Audyt SEO - co obejmuje?

Audyt SEO strony internetowej obejmuje zarówno ocenę techniczna witryny, jak i i sprawdzenie strony www pod kątem dopasowania contentu, jego odpowiedniego przygotowania pod pozycjonowanie w sieci, wykorzystanie możliwości, jakie daje linkbuilding i wiele innych narzędzi. Audyt SEO online właśnie dzięki temu kompleksowemu podejściu pozwala uzyskać kompleksową wiedzę pozwalającą na optymalizację treści i wykonanie szeregu innych poprawek. SEO audyt obejmuje m.in.:

  • Dostępność strony dla robotów Google (m.in. mikrodane, meta tag, indeksowanie stron),

  • Sprawdzenie struktury adresów URL,

  • Ocenę treści pod kątem SEO i potencjału pozycjonowania,

  • Wykorzystanie fraz kluczowych zgodnie z aktualnymi zasadami algorytmu Google,

  • Zbadanie profilu linków przychodzących do strony,

  • Weryfikacja linkowania wewnętrznego,

  • Zbadanie responsywności - dostosowania strony do urządzeń mobilnych,

  • Zbadanie szybkości ładowania sie strony,

  • I wiele więcej.

Do czego możesz wykorzystać audyt strony internetowej?

Audyt strony www można przeprowadzić, aby zorientować się, czy twoja witryna jest dostosowana do wymogów najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych. Kluczem jest jednak przede wszystkim optymalizacja strony. Od audytu SEO można dość płynnie przejść do podjęcia konkretnych działań naprawczych lub optymalizacji, która pozwoli wypracować lepszy ranking - wyższą pozycję w wyszukiwarce Google. Kluczowa może okazać się odpowiednia ocena techniczna strony internetowej, sama jej dostępność dla robotów wyszukiwarki czy też szybkość ładowania - to własnie one często wymagają poprawek. Od audytu SEO z reguły przechodzimy do procesjonalnego pozycjonowania, budowania odpowiednich treści czy też wykorzystania linkbuilidingu.

Więcej o samym procesie pozycjonowania np. w takim mieście jak Szczecin dowiesz się na stronie: https://www.sempire.pl/pozycjonowanie-szczecin.html

Zapraszamy!

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty