Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Mieszkasz na terenie Szczecina? Prawdopodobnie wiesz, że jest to jedno z droższych miast w Polsce. Mowa tu nie tylko o kosztach codziennego życia czy najmu lokum mieszkalnych, ale także cenach usług. Stosunkowo wysokie ceny mogą dotyczyć też ubezpieczenia. Sprawdź!

Szczecin jest szybko rozwijającym się miastem, które jest jednocześnie nastawione na turystykę. Z tego względu ceny praktycznie na wszystkich płaszczyznach są szczególnie wysokie. Porównaliśmy oferty z różnych regionów i sprawdziliśmy, ile kosztuje w listopadzie ubezpieczenie w Szczecinie.

Sytuacja na rynku ubezpieczeń

Wahania cen pomiędzy poszczególnymi miastami w Polsce mogą być spore, jeśli chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Comiesięczny ranking ubezpieczeń OC przygotowany przez ekspertów multiagencji Punkta to dobry sposób, aby sprawdzić aktualną sytuację na rynku ubezpieczeń. Wynika z niego, że Szczecin jest w top 5 najdroższych miast w Polsce powyżej 100 tys. mieszkańców ! Średnia wysokość składki w październiku 2022 roku wyniosła aż 643 zł. Droższe były jedynie Wrocław, Włocławek, Gdańsk i Warszawa.

Ubezpieczenia w Szczecinie. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać korzystną ofertę?

Na etapie poszukiwania najatrakcyjniejszych ofert ubezpieczenia samochodu, przyda Ci się darmowy kalkulator dostępny online. Korzystając z tego narzędzia, możesz porównać wiele propozycji ubezpieczenia OC. Dzięki temu możesz jeszcze łatwiej znaleźć atrakcyjną ofertę. Sytuacja na rynku ubezpieczeń stale się zmienia, dlatego przed wyborem konkretnego towarzystwa, zwróć uwagę na:


  • dodatkowe oferty w ramach pakietu ubezpieczenia (poza OC),
  • zakres ochrony w ramach polisy AC,
  • zniżki honorowane przez wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe,
  • cenę polisy.

Od czego zależy koszt polisy ubezpieczeniowej auta?

Wyróżniamy co najmniej kilka czynników, które wpływają na wysokość ubezpieczenia. Szczecin i wiele innych większych miast w Polsce ma stosunkowo wysokie stawki, co nie oznacza, że najtańsze ubezpieczenia OC są całkowicie niedostępne w tym regionie. Na koszt wykupienia polisy wpływają takie czynniki, jak:


  • region zamieszkania,
  • sposób użytkowania pojazdu (do celów prywatnych czy służbowych),
  • pojemność silnika i wiek auta,
  • stan cywilny,
  • wiek właściciela/kierującego.

Uwaga! Obecnie tanie ubezpieczenia w Szczecinie będą dostępne najczęściej tylko dla kierowców, którzy nie mają na swoim koncie żadnych wykroczeń. Dlaczego? Otóż od 17 czerwca 2022 roku wprowadzono nowelizację ustawy, która pozwala ubezpieczycielom na wgląd w liczbę punktów karnych oraz mandatów kierowców.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenia OC?

Darmowa porównywarka ubezpieczeń pomoże Ci szybko porównać kilka ofert od towarzystw, które na pierwszy rzut oka wydają się takie same. Nieznaczne różnice w wysokości składki mogą wynikać z polityki wewnętrznej stosowanej przez ubezpieczycieli. Chcesz wyszukać jak najtańsze ubezpieczenia OC w Szczecinie? W takim razie porównaj oferty bez potrzeby wychodzenia z domu!

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty