Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

kredyt
kredyt
Pojęciem kredytu hipotecznego określane są kredyty bankowe, których zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na rzecz banku kredytującego. W zależności od tego, jaki jest cel przeznaczenia pożyczonych środków, można wymienić: kredyt mieszkaniowy, budowlany, konsolidacyjny, refinansowy oraz pożyczkę hipoteczną. Wszystkie te zobowiązania łączy to, że zabezpieczone są hipoteką, która jest gwarancją dla banku na odzyskanie pieniędzy w razie braku spłaty zadłużenia. Czym charakteryzują się poszczególne typy kredytów i jak rozpocząć proces ubiegania się o dodatkowe środki?

Kredyt mieszkaniowy

Kredyt hipoteczny mieszkaniowy może być przeznaczony na zakup gotowej nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Może być również przeznaczony na zakup działki pod budowę domu. Kredytem można sfinansować remont lub zmodernizować kupowane albo już posiadane mieszkanie. Pozyskane pieniądze mogą być również użyte do spłaty kredytu mieszkaniowego uzyskanego w innej instytucji (refinansowanie kredytu)lub wykupienia mieszkania lokatorskiego na własność. Wszelkich informacji dotyczących kosztów kredytu oraz marży, prowizji i oprocentowania, można dowiedzieć się pod linkiem https://www.creditspace.pl/kredyt-hipoteczny-marza-prowizja-a-oprocentowanie/.Kredyt hipoteczno-budowlany

Ten rodzaj kredytu może być zaciągnięty na budowę domu metodą gospodarczą, a także mieszkania lub domu budowanego przez dewelopera lub spółdzielnię mieszkaniową, budowę domu letniskowego, remont lub modernizację mieszkania lub domu, nadbudowę i rozbudowę, a także przekształcenie czy adaptacja nieruchomości na cele mieszkaniowe. Czym zatem różni się od zwykłego kredytu hipotecznego? Wypłacany jest w transzach, których przekazanie zależne jest od postępu zaawansowania budowy, remontu lub adaptacji. Pożyczając pieniądze, jest się zobligowanym do wybudowania domu w określonym terminie. Przy ubieganiu się o kredyt najczęściej należy przedstawić kosztorys budowy, z którego jest się rozliczanym w trakcie wykonywania prac. Przy tym rodzaju kredytu wartość posiadanej działki jest traktowana jako wkład własny.

Kredyt hipoteczno-budowlany spłaca się w dwóch etapach. W trakcie realizacji inwestycji reguluje się tylko odsetki (rata odsetkowa) z pominięciem części kapitałowej (rata kapitałowa). Spłata pełnych rat (rata kapitałowo-odsetkowa) rozpoczyna się po zakończeniu budowy.


Kredyt konsolidacyjny i refinansowanie kredytu

W przypadku kredytu konsolidacyjnego wszystkie zobowiązania spłacane są bezpośrednio przez bank udzielający kredytu. Dzięki konsolidacji wielu zobowiązań miesięczna rata jest zazwyczaj niższa, a finanse są uporządkowane. Możliwość ta jest dostępna dla osób, które nie mają przeterminowanych zobowiązań i wykazują dobrą historię kredytową w rejestrze BIK.

Refinansowanie kredytu hipotecznego, inaczej nazywane przeniesieniem kredytu do innego banku,daje możliwość uzyskania korzystniejszych warunków.Pożyczka hipoteczna

Jest to kredyt, którego zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości – mieszkanie, dom lub działka. Pożyczka tego typu nie jest przeznaczona na finansowanie nieruchomości. Pieniądze można wykorzystać na dowolny cel. Przyznawana jest na krótszy okres niż kredyt hipoteczny, zazwyczaj to 20-25 lat i ma wyższe oprocentowanie. Jej wysokość zwykle nie przekracza 60-70% wartości zastawianej nieruchomości. Niektóre banki dopuszczają skorzystanie z pożyczki pod zastaw hipoteki innej osoby (osoby trzeciej). Nie jest tu wymagany wkład własny.


Znajdź najlepszy kredyt dla siebie

Poszukując najkorzystniejszej opcji na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, warto odwiedzić portal Credit Space https://www.creditspace.pl/. Wybierając odpowiedni cel kredytowania, zawsze będziesz miał wgląd w aktualne oferty kredytowe i zbudujesz swój własny ranking kredytów hipotecznych. Zapisując ofertę, możesz liczyć na uproszczony proces,minimum formalności i indywidualne wsparci eeksperta przy obsłudze wniosku kredytowego.

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty