Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Zima może być trudnym czasem dla skóry, ponieważ niskie temperatury i suche powietrze usuwają wilgoć, niezbędną do utrzymania jej w dobrym stanie. Gdy temperatura spada, naczynia krwionośne zwężają się, co uniemożliwia im sprawne dostarczanie ważnych składników odżywczych i odpowiedniej ilości tlenu do naskórka. Efektem może być matowa, odwodniona cera, która jest skłonna do stanów zapalnych i nadwrażliwości. Dodatkowo trudne warunki atmosferyczne mogą uszkodzić warstwę hydrolipidową, usuwając naturalne oleje, czego efektem jest często swędzenie i pękanie skóry.

Jak należy dbać o skórę w zimie?

Podstawą efektywnej pielęgnacji o każdej porze roku jest zbilansowana dieta. Trzeba także pamiętać o tym, aby dostarczać sobie odpowiedniej ilości płynów. Najlepiej, żeby były to 2 litry wody dziennie. Nie bez znaczenia jest zapewnienie organizmowi efektywnego odpoczynku, pod postacią odpowiedniej ilości snu. Dzięki temu ciało znacznie sprawniej się regeneruje. Każdy również zdaje sobie sprawę, jak ważna dla kondycji wszystkich tkanek jest codzienna dawka ruchu. Należy pamiętać, że w zimie bezwzględnie trzeba chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na ekstremalne temperatury, śnieg i wiatr. Zakładaj czapki, szaliki i rękawiczki, aby skutecznie zasłaniać najdelikatniejsze części ciała.

Warto zarezerwować sobie wystarczającą ilość czasu na przeprowadzanie wszystkich niezbędnych rytuałów pielęgnacyjnych. Dokładne mycie ciała nie wystarczy, trzeba również regularnie złuszczać skórę i nakładać na nią balsam lub krem. W zimie należy unikać środków czyszczących, które zawierają detergenty, ponieważ mogą podrażniać skórę. Substancje o silnym zapachu to również nie najlepszy pomysł, ponieważ ich używanie może skutkować rozwojem alergii.

Co powinny zawierać kosmetyki do pielęgnacji skóry w zimie?

Warto mieć świadomość, które składniki najbardziej skutecznie wspierają pielęgnację skóry w zimie. Trzeba zadbać przede wszystkim o to, aby unikać jej przesuszeń. Dlatego po każdym prysznicu, czy kąpieli w wannie warto stosować odpowiednie kremy i balsamy o właściwościach nawilżających. Substancji nawilżających stosowanych w popularnych kosmetykach może być wiele. Wśród nich znajdują się na przykład kwas hialuronowy, aloes, mocznik, czy naturalne oleje roślinne, takie jak masło shea. Dobrze sprawdza się także alantoina. O każdej porze roku warto stosować kosmetyki, które zawierają witaminy A i E, ponieważ pomagają one przeciwdziałać procesom starzenia.

Warto również pamiętać o tym, aby zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Także w miesiącach zimowych promienie słońca docierają do ziemi, a ich bezpośrednie oddziaływanie na niechronioną twarz może powodować uszkodzenia skóry i przyspieszać jej starzenie. Dlatego wychodząc z domu należy koniecznie nakładać krem w filtrem SPF. Taka przemyślana pielęgnacja powinna skutecznie przeciwdziałać stresogennym czynnikom środowiskowym. Skóra traktowana w odpowiedni sposób odwdzięczy się promiennym wyglądem, będzie miękka i wypoczęta.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry w zimie z najlepszym składem znajdziesz na: https://ziaja.com/

Artykuły sponsorowane

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty