Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Auto klasy premium to ogromne wyrzeczenie finansowe, ale także spełnienie marzeń. Pojazd, który kosztuje tak ogromną ilość pieniędzy, daje możliwość osiągnięcia doskonałych parametrów jazdy. Właściciele tychże pojazdów powinni zainwestować również w auto detailing.

Auto detailing - co to jest?

Są to szeroko pojęte usługi, których celem jest zapewnienie ochrony dla pojazdu. Z auto detailingu korzysta coraz większa ilość osób, które chcą być pewne tego, że ich pojazdy będą miały zapewnioną najlepszą ochronę, jaka nie wpłynie na pogorszenie stanu technicznego pojazdu.

Nazywane również popularnie auto SPA, miejsca zajmujące się detailingiem, są w stanie zapewnić wiele usług, m.in.:

 • mycie detailingowe na zewnątrz oraz sprzątanie wnętrza,

 • nakładanie powłoki ceramicznej, dzięki czemu możliwe jest lepsze zabezpieczenie lakieru,

 • zabezpieczenie felg,

 • pełna korekta lakieru,

 • odświeżenie lakieru,

 • usługa tzw. "niewidzialnej wycieraczki", czyli powłoka hydrofobowa,

 • zabezpieczenie dla plastikowych elementów pojazdu.

Możliwości salonów oferujących car detailing wnętrza i na zewnątrz są ogromne. Można tu też wymienić m.in. usuwanie wgnieceń, przyciemnianie szyb. To także możliwość nałożenia specjalnej folii ochronnej. Niezbędne informacje na ten temat można znaleźć na https://www.carscare.pl/oklejanie-samochodow-folia-ochronna/. W przypadku aut klasy premium folię można uznać za element niezbędny, który jest w stanie pomóc w utrzymaniu odpowiedniej wartości samochodu.

Dekontaminacja lakieru - na czym polega?

W salonach SPA dla samochodów możliwa jest również dekontaminacja lakieru. Jest to usługa, której zadaniem jest usunięcie czarnych i brązowych kropek z całej powierzchni lakieru. W następnym kroku wykonuje się zabezpieczenie lakieru. Dekontaminacja to tak naprawdę wieloetapowy proces, który ma na celu usunięcie zabrudzeń, które zbierają się na pojeździe podczas jazdy. Przykładowo może to być smoła, asfalt, klej, czy też żywica z pobliskich drzew. Dzięki takim działaniom lakier odzyskuje połysk. Auto wygląda zdecydowanie korzystniej.

Sklep tuningowy dla właścicieli aut klasy premium

Właściciele aut klasy premium doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest dokładne czyszczenie pojazdu wewnątrz i zewnątrz. Nie trzeba im mówić, że ważne jest również zabezpieczenie kabli, czy też innych elementów chromowanych przed czynnikami zewnętrznymi.

Czy mogą sobie oni pozwolić na tuningowanie swoich pojazdów? Oczywiście, że tak. Tuning samochodów jest tak samo popularny, jak detailing. Warto jednak pamiętać o tym, aby zainwestować w oryginalne części tuningowe, jakie oferowane są m.in. nahttps://gransport.pl/oferta/mercedes-benz-wydech.html. Za zakupem oryginalnych części zamiennych przemawia:

 • niezawodność, którą daje producent,

 • są one wykonywane według ścisłych wytycznych, jakie zawsze przedstawia producent,

 • są to dobre komponenty, które na dodatek posiadają stosowną gwarancję,

 • atestowane produkty, które są w stanie dać komfort jazdy każdemu kierowcy.

Nie można więc zapomnieć nie tylko o ochronie lakieru, ale o tym jak ważny jest zakup oryginalnych części zamiennych. Tym bardziej że tanie zamienniki mogą niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie pojazdu. W szczególności, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Aktywny układ wydechowy dla aut klasy premium

Auta premium stanowić mogą spełnienie marzeń. Starannie nakładana jest na nie powłoka ceramiczna, która mozę być w stanie podkreślić głębie koloru lakieru. Tego typu pojazdy mogą mieć jednak pewną wadę - są bardzo ciche. A niektórzy kierowcy wręcz marzą o tym, aby ich silnik dał o sobie wyraźnie znać.

Pomóc w tym może aktywny wydech. Usługi związanego z tym można zamówić m.in. na https://maxhaust-polska.pl/. Czym jednak jest aktywny wydech?

Oto specjalny moduł, który jest w stanie odczytać m.in. takie dane jak prędkość, położenie pedału gazu, obciążenie silnika. Dzięki swoim funkcjonalnościom moduł jest w stanie przetworzyć je w czasie rzeczywistym, przekazując wszystko do strefy dźwiękowej. Potem pozostaje tylko przycisnąć nieco gaz, aby samochód był nie tylko widzialny, ale również słyszalny.

Aktywny układ wydechowy - możliwości wykonania

Czy samochód zawsze będzie wydawał tak głośne dźwięki, jeżeli zostanie zamontowany w nim aktywny wydech? Nie. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pozwala on na żądanie aktywować rasowy dźwięk silnika. Jeżeli ktoś nie będzie chciał do tego doprowadzić, np. ze względu na porę nocną, będzie można to wyłączyć.

Tego typu usługa oferuje także inne możliwości, jak chociażby zarządzanie sterowanie dźwiękiem za pomocą przełącznika profili jazdy. Do wyboru są m.in.:

 • Eco,

 • Comfort,

 • Sport,

 • przycisk tempomatu,

 • kontrola trakcji,

 • przycisk Start-Stop.

Coraz większa liczba firm pozwala sprawić, że nawet bardzo ciche do tej pory samochody są w stanie wyzwolić z siebie prawdziwego ducha. Do wyboru są głośniki, jakie są w stanie zapewnić cichy dźwięk, jak również mocne, wyścigowe brzmienie.

Nie można zaprzeczyć, że ludzie zwracają uwagę na takie "głośne" samochody. Jeżeli dodatkowo będzie to pojazd klasy premium, można być pewnym tego, że u innych osób wzbudzi się podziw. Efekt zostanie osiągnięty - kierowca może być pewny tego, że na pewno zostanie zauważony na ulicy.

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty