Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Wielka Brytania to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży dla turystów z Polski, ale nie tylko. To kraj wielkich możliwości, pięknych miejsc i niepowtarzalnej atmosfery, który warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Pojawia się jednak pytanie, jakie konkretnie miejsca zobaczyć i o czym pamiętać przy planowaniu takiej podróży? Dlaczego city break na Wyspach Brytyjskich to świetny pomysł? Przyjrzyjmy się temu z bliska!

Dlaczego warto zwiedzić Wielką Brytanię?

Wielka Brytania to przede wszystkim kraj wielu kultur, tradycji, która przenika się z nowoczesnością, wyjątkowych i niepowtarzalnych zabytków, obiektów architektonicznych i kultowych miejsc, które znamy z dużego ekranu, ale nie tylko. W związku z tym warto dokładnie przemyśleć podróż do tego państwa i w przypadku kilkudniowego pobytu odwiedzić jak najwięcej miejsc.

City break w Wielkiej Brytanii - czy warto?

Pod pojęciem city break należy rozumieć krótki, kilkudniowy wyjazd do jednego z miast, którego głównym założeniem jest odwiedzenie sporej liczby interesujących miejsc. Zazwyczaj tego typu podróż organizuje się w weekend, ale nie tylko. Ważne jest w niej to, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, a więc aktywnie wypocząć w nowym mieście i zanurzyć się w jego atmosferze. Jest to opcja zarówno dla par, singli, jak i dla rodzin, szczególnie, że obecnie można znaleźć tanie loty do Wielkiej Brytanii, dobry nocleg i zarezerwować większość atrakcji online. Podróżowanie jeszcze nigdy nie było więc tak proste, jak w tej chwili, dlatego trzeba robić wszystko, co w naszej mocy, aby korzystać z tych możliwości.

london-cityscape-2022-11-15-07-56-33-utc

Co zobaczyć w Wielkiej Brytanii?

Sercem Wielkiej Brytanii jest oczywiście Londyn, który dla wielu osób jest głównym kierunkiem podróży do tego kraju. Każdy kojarzy na pewno Big Ben, London Eye, Tower Bridge, Westminster Palace i wiele innych obiektów, które są wizytówką stolicy Wielkiej Brytanii. Planując wyprawę na Wyspy Brytyjskie warto jednak wybrać się też do innych miast, w tym m.in. do Manchesteru, Liverpoolu czy stolicy Szkocji, a więc Edynburga. Na uwagę zasługują też tak legendarne lokalizacje jak Stonehenge, Oksford i wiele innych.

london-transport-2021-08-29-10-28-49-utc

Tanie loty do Wielkiej Brytanii - jak i gdzie znaleźć?

Najlepszym środkiem transportu w kontekście podróży do Wielkiej Brytanii jest oczywiście samolot. Obecnie możemy znaleźć mnóstwo korzystnych ofert i to nie tylko ze strony tanich linii lotniczych. Warto w tym miejscu skorzystać z możliwości jakie daje wyszukiwarka eSky.pl, za pośrednictwem której możemy trafić na loty do Londynu, Newcastle, Leeds, Glasgow, Edynburga, Liverpoolu i wielu innych miast. Ceny rozpoczynają się już od 100 złotych w jedną, a często nawet w obie strony! Przy okazji można wejść w zakładkę Okazje” na eSky.pl i skorzystać z jednej z atrakcyjnych ofert lotów. Dla miłośników krótkich wyjazdów udostępniono też zakładkę City Break, gdzie znajdziemy gotowe opcje podróży, zawierające zarówno lot, jak i nocleg, na każdą okoliczność. Na stronie eSky.pl można przy okazji zarezerwować nocleg, jak i nabyć ubezpieczenie podróżne oraz ubezpieczenie rezygnacji z podróży, a to wszystko w prosty, tani i szybki sposób.

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty