Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
reklama
Zobacz

Targi Edukacyjne Edu Day dla maturzystów odbywają się w Stargardzie i Szczecinie od kilku lat. Już 15 marca w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie ul. Os. Zachód 15B oraz 16 marca w hali sportowej Technikum Ekonomicznego w Szczecinie przy ul. Sowińskiego 1 w godz. 10.00-14.00 zobaczymy się po raz siódmy z uczniami szkół średnich. Jednak na Pomorzu jest to już 30 edycja tej imprezy. Targi organizowane są w 8 miastach Polski Północnej od 2015 roku.

Targi mają na celu umożliwienie obecnym i przyszłorocznym maturzystom zapoznanie się z ofertą edukacyjną najbardziej prestiżowych uczelni z całego kraju. Targi swym zasięgiem obejmą ponad kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnych z regionu, w których uczy się blisko 10.000 uczniów.

Wystawcami na targach będą przede wszystkim uczelnie wyższe oraz instytucje szkoleniowe i rynku pracy m.in Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP. W poprzednich edycjach organizowanych już w 8 miastach Pomorza targi odwiedziły takie uczelnie jak Politechnika Koszalińska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny ze Szczecina, Uniwersytet Szczeciński, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Marynarki Wojennej, Politechnika i Uniwersytet Morski, UMK z Torunia, UKW z Bydgoszczy, Akademia Pomorska ze Słupska oraz uczelnie z Gdańska, Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa Wkpl i Warszawy.

Nie ma lepszej możliwości poznania swojej przyszłej Uczelni jak spotkanie z jej przedstawicielami twarzą w twarz i uzyskanie odpowiedzi na wszystkie nurtujące młodzież maturalną pytania.

Wybór studiów, kierunku kształcenia to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. To jakie studia wybierze maturzysta będzie wpływać na jego życie zawodowe przez kilkanaście kolejnych lat. Czasem jest to wybór nie całe życie.

Warto tą decyzję podjąć po dokładnym rozpoznaniu rynku edukacyjnego. Na naszych targach będzie możliwość zapoznania się z ofertą prestiżowych Uczelni z regionu i całej Polski, prezentowanych będzie ponad 500 kierunków studiów. Wybór nie jest łatwy, ale w jednym miejscu uzyskać można informacje i odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Taka szansa może być jedyną w życiu. Nie można tego zmarnować!

Więcej informacji oraz lista wystawców na www.eduday.pl oraz na www.123expo.pl/edustargard i www.123expo.pl/eduszczecin.

Partnerem Targów Edu Day są Zespół Szkół nr 2 ze Stargardu oraz Technikum Ekonomiczne ze Szczecina. Patronat nad targami objął Starosta Stargardzki oraz Prezydent Szczecina.


Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty