Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Zakup hulajnogi elektrycznej to świetny pomysł. Tajemnicą ich sukcesu jest to, że są stosunkowo tanie, lekkie i łatwe do jazdy, dlatego stały się jedną z preferowanych alternatyw dla krótkich miejskich podróży, ale w sklepach dostępnych jest coraz więcej modeli. Dlatego stwarzaliśmy ten przewodnik ze wszystkim, co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiedną hulajnogę elektryczną.

Jaką hulajnogę wybrać, na co zwracać uwagę przy wyborze?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów, modeli i marek hulajnóg elektrycznych, więc odpowiedzenie na pytane, jaka hulajnoga elektryczna będzie odpowiednia może być naprawdę trudnym zadaniem. Zalecamy, aby najpierw odpowiedzieć na serię pytań, które pozwolą określić, do czego będzie używana hulajnoga. Te wstępne rozważania pomogą Ci jasno określić Twoje potrzeby, co pozwoli Ci wybrać najlepszy model. W podjęciu decyzji pomoże także hulajnogi elektryczne ranking. Odpowiedz sobie na poniższe pytania:

  1. Do czego zamierzasz jej używać? Transport z miejsca do miejsca, wypoczynek?

  2. Jak często planujesz z niej korzystać?

  3. Na jakim terenie zamierzasz jej używać?

  4. Jaki jest maksymalny dystans, który musi pokonać hulajnoga na jednym ładowaniu?

  5. Jaka jest Twoja waga i czy będziesz nosił np. ciężki plecak?

hulajnoga-elektryczna

Na jakie cechy należy zwrócić uwagę?

Po odpowiedzeniu sobie na powyższe pytania, należy wziąć pod uwagę pewne cechy przed wyborem odpowiedniego modelu. Prześledźmy je.

Upewnij się, że hulajnoga jest wygodna

Komfort to jeden z wymogów, które stawia się przed skuterem elektrycznym. Jeśli chcesz uniknąć sytuacji, w której brukowane chodniki lub kamienisty teren uczynią z Twojej jazdy piekło, koniecznie poszukaj modelu wyposażonego w dobre zawieszenie tłumiące drgania przenoszone na kierownicę i platformę.

Rodzaj opon również wpływa na komfort użytkowania hulajnogi. Z jednej strony znajdziesz modele z pełnymi oponami gumowymi, które wprawdzie mają tę zaletę, że nie przebijają się i są bardziej odporne na zużycie, ale z drugiej strony nie są w stanie amortyzować uderzeń o wyboje. Z kolei opony pneumatyczne lepiej amortyzują nierówności i zapewniają bardziej komfortową jazdę, ale są narażone na przebicie i wymagają więcej konserwacji. A jeśli ważna jest dla Ciebie wygoda, znajdziesz też modele z siodełkiem do jazdy na siedząco.

Wybierz odpowiednią prędkość i moc

Wybór najszybszego i najmocniejszego modelu jest błędem, jeśli nie zamierzasz czerpać z niego jak najwięcej korzyści, ponieważ oba czynniki wiążą się zazwyczaj z wyższą ceną. Ponadto szybsze i mocniejsze silniki zazwyczaj zużywają też więcej energii. Prędkość maksymalna najpopularniejszych hulajnóg elektrycznych przeznaczonych do użytku miejskiego wynosi od 20 do 25 km/h dla dorosłych i od 10 do 15 km/h dla dzieci.

hulajnogi-elektryczne

Waga hulajnogi, opcje składania i ciężar własny

Pamiętaj, że będziesz musiał przenosić hulajnogę z jednego miejsca na drugie, więc waga to kolejna cecha, którą musisz wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego modelu.

Im lżejsze są hulajnogi elektryczne i łatwiejsze w transporcie, tym lepiej, dlatego zaleca się wybór lekkiego modelu, który waży maksymalnie około 10-15 kg. Dla ułatwienia i wygody przenoszenia ważne jest również, aby elektryczna hulajnoga była składana, dlatego jeśli planujesz często zabierać ją ze sobą w różne miejsca najlepiej poszukać alternatywy, która jest nie tylko lekka, ale i składana.

Jeśli chodzi o wagę, to to, co musisz wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, to z jednej strony Twoja własna waga, a z drugiej dodatkowe kilogramy, dlatego oprócz swojej wagi nie zapomnij wziąć pod uwagę również wagi tego, co zwykle nosisz ze sobą na co dzień (plecak, komputer itp.).

Bateria, maksymalny zasięg i czas ładowania

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie hulajnogi jest bateria, zasięg jaki daje i czas ładowania, którego wymaga. Najlepiej szukać modelu, który oferuje baterię o dużej pojemności, aby zapewnić maksymalny zasięg, choć to, co trzeba wziąć za punkt odniesienia, to przede wszystkim dystans, jaki planujesz regularnie pokonywać na jednym ładowaniu.

Problemem, który pojawia się przy szacowaniu zasięgu baterii jest to, że czynnik ten zależy od wielu zmiennych, m.in. masy pasażera i ładunku, prędkości, rodzaju terenu, pogody i tak dalej. Z tego powodu maksymalny zasięg oferowany przez producenta zazwyczaj nie odpowiada rzeczywistemu zasięgowi, jaki zapewni hulajnoga. Aby dać wyobrażenie, bateria dostępnych na rynku modeli może zaoferować zasięg od 15 do 30 km.

Cena

Na koniec, to ile kosztuje elektryczna hulajnoga jest kolejnym ważnym szczegółem, pomagającym w dokonaniu wyboru. Można znaleźć akceptowalnej jakości modele już od 700 złotych, choć te najbardziej godne polecenia wahają się między 1000 a 2500 złotych.

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty