Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

polisa na dom
polisa na dom
Właściciele domów zdają sobie sprawę z tego, ile pieniędzy i wysiłku włożyli w to, aby cały teren posesji dobrze się prezentował. W wyniku nieszczęśliwego wydarzenia mogą ucierpieć nie tylko budynki mieszkalne czy gospodarcze, ale również ogród czy ogrodzenie. Dowiedzmy się, dlaczego warto postawić na takie rozszerzenie polisy mieszkaniowej.

Polisa mieszkaniowa dla właścicieli domów

Choć ubezpieczenie nieruchomości nie jest obowiązkowe w odróżnieniu od polisy OC dla pojazdu, to wyrządzone szkody mogą kosztować nas o wiele więcej niż w razie stłuczki lub wypadku samochodowego. Budynek mieszkalny jest narażony na równie poważne sytuacje, w których będziemy potrzebować wsparcia finansowego. Jeśli zależy nam na ochronie swojego domu, powinniśmy zdecydować się na wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Podstawowy zakres działania obejmuje mury, a zazwyczaj również elementy stałe, czyli takie części budynku, które można zdemontować wyłącznie siłą lub za pomocą narzędzi. Ponadto polisa na dom może chronić również tzw. ruchomości domowe składające się na wszelkie przedmioty i elementy wyposażenia, które jesteśmy w stanie swobodnie wynieść. Co ważne, zaliczają się do tego również zwierzęta domowe, dlatego poszerzając podstawowy zakres ochrony, możemy ubezpieczyć naszych pupili. Najczęściej okres trwania umowy wynosi 12 miesięcy, jednak istnieją firmy, które proponują także 2 lub 3 lata.


Wykupienie polisy mieszkaniowej zapewnia wsparcie finansowe w postaci poniesienia wszelkich kosztów naprawy czy odbudowy, kiedy dojdzie do:

  • wybuchu pożaru,

  • przepięcia instalacji elektrycznych,

  • upadku drzewa na nasz dom w wyniku mocnych porywów wiatru,

  • powodzi,

  • uderzenia pojazdu w budynek.

To jedynie przykładowe ryzyka, od których warto się ubezpieczyć. Jednak najbardziej skuteczną ochronę otrzymamy, gdy poszerzymy podstawowy pakiet o elementy dopasowane do indywidualnej sytuacji i potrzeb.

Dlaczego warto ubezpieczyć ogród?

O wartości naszego domu decyduje również jego otoczenie. Wiele osób starannie dba o cały teren posesji, tworząc przy tym ogród. Jeśli dojdzie do przykrej sytuacji losowej, jest całkiem możliwe, że poniesione straty będą dotyczyć ogrodzenia, basenu, altany, podjazdu, boiska, roślinności czy innego elementu zabudowy. Cała praca włożona w stworzenie takiej przestrzeni pójdzie wówczas na marne i będziemy zmuszeni zaczynać od nowa, dlatego warto zdecydować się na ubezpieczenie domu z ogrodem. Polisa pomoże nam również naprawić wszelkie szkody lub uzupełnić ubytki, których doznaliśmy na skutek wandalizmu czy kradzieży. Ze szczegółami zapoznasz się na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/gdzie-kupie-ubezpieczenie-dla-domu-z-ogrodem.

Od czego zależy składka polisy?

Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują zróżnicowane polisy mieszkaniowe, dlatego warto dokładnie zapoznać się z zakresem ochrony w umowie, na którą się decydujemy, ponieważ w dużej mierze od tego będzie zależeć nasza składka. Wybrane firmy zapewniają indywidualnie stworzoną ofertę, inaczej postrzegając poszczególne elementy składające się na ogród. W niektórych przypadkach mogą być chronione nawet drzewa, krzewy i rośliny doniczkowe. Ostatecznie cena takiej polisy będzie opierać się więc na łącznej wartości wszystkich murów, elementów stałych i ruchomości domowych, a także liczbie dodatkowo wykupionych ryzyk.


radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty