Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Wózki widłowe to niezbędny sprzęt w wielu przedsiębiorstwach wyspecjalizowanych w logistyce i magazynowaniu. Urządzenia te mają wiele typów i modeli. Na uwagę zasługuje m.in. wózek widłowy wysokiego składowania, który przydaje się zwłaszcza w kilku sytuacjach. Co warto wiedzieć na jego temat?

Czym charakteryzuje się wózek widłowy wysokiego składowania?

Wózki widłowe to niezwykle przydatne urządzenia. Ich celem jest ułatwienie i przyspieszenie pracy przede wszystkim na halach magazynowych. Popularny rodzaj sprzętu to tzw. wózki widłowe wysokiego składowania. Różnią się one od tradycyjnych widlaków nieco inną budową. Charakteryzują się tym, że stanowiąca część ich konstrukcji kabina operatora jest umiejscowiona prostopadle do tzw. karetki wideł. Operator pojazdu ma więc z boku widły i maszt, a nie z przodu, jak w przypadku klasycznego sprzętu. Z tego względu wózek widłowy wysokiego składowania czasami nazywa się wózkiem bocznym.

Jego cechą charakterystyczną jest też duża wysokość podnoszenia załadunków. Zależy ona od modelu, jednak zawsze przekracza możliwości typowego widlaka. Oprócz tego warto wiedzieć, że taki pojazd zawsze ma napęd elektryczny.

Na jakie parametry wózka widłowego wysokiego składowania warto zwrócić uwagę?

Wózki widłowe wysokiego składowania są dostępne w kilku modelach, które różnią się od siebie poszczególnymi parametrami. Wybierając konkretne urządzenie, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • maksymalną wysokość podnoszenia załadunku – wynosi ona średnio od 4 do nawet 13 m. To kluczowy parametr, który pokazuje, w jakiej przestrzeni sprawdzi się dany sprzęt;
  • maksymalny udźwig – to równie ważny parametr. Należy wybrać sprzęt o udźwigu dostosowanym do ciężaru typowych ładunków, które się będzie przewozić;
  • materiał wykonania – najlepiej wybrać wózek widłowy o solidnej konstrukcji, wykonany z mocnych materiałów. Najlepiej, by jego konstrukcja nie była zbyt duża, a sprzęt miał odpowiednią zwrotność.

Do czego służy wózek widłowy wysokiego składowania?

Zastosowaniem wózka widłowego wysokiego składowania jest – zgodnie z nazwą urządzenia – wysokie składowanie. Co to takiego w praktyce? Mianem tym określa się działania z zakresu zarówno rozmieszczania ładunków na wysokich regałach magazynowych, jak i późniejszego pobierania ich w celu przetransportowania lub wydania. Kluczową kwestią jest więc oczywiście wysokość regałów. Niektóre z nich mają nawet ponad 12 m. Aby praca szła sprawnie i efektywnie, konieczne jest zastosowanie sprzętu, który ma odpowiednio dużą wysokość unoszenia.

Wózki widłowe wysokiego składowania są wykorzystywane zwłaszcza w kilku typach firm. Przydają się w przedsiębiorstwach zajmujących się magazynowaniem towarów przemysłowych i spożywczych. Często stosuje się je też przy przewożeniu długich towarów, takich jak np. rury.

Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty