Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Dobry stan ogumienia gwarantuje bezpieczeństwo jazdy, ograniczając ryzyko braku kontroli nad pojazdem w trakcie hamowania bądź nieoczekiwanych, trudnych manewrów. Wiele osób zaniedbuje jednak regularne kontrole auta, co może doprowadzić do poważnych kolizji. Kiedy zatem należy zdecydować się na zamontowanie nowego ogumienia? W jaki sposób realizujemy usługę?

Kiedy należy zdecydować się na wymianę opon?

Obowiązkiem każdego kierowcy jest roszada ogumienia pomiędzy letnim a zimowym sezonem. Choć oba typy opon pozornie wyglądają tak samo, to są między nimi istotne różnice, wynikające ze zmian pogodowych, oddziałujących bezpośrednio na nawierzchnię i styl jazdy. Opony letnie mają bieżnik z dużymi blokami oraz ograniczoną liczbą paneli, dzięki czemu możliwe jest lepsze prowadzenie pojazdu i większe bezpieczeństwo w trakcie hamowania. W przypadku zestawów zimowych stosuje się odwrotny układ. Opony wyposażone są w dużą liczbę lameli bieżnikowych, co idealnie pasuje do mokrych jezdni z dodatkową warstwą śniegu. Miękka mieszanka lepiej radzi sobie w niskich temperaturach, zachowując elastyczność i lepszą przyczepność. Kiedy zatem zalecana jest opon Warszawa? Do warsztatu warto udać się, gdy temperatura otoczenia nie przekracza 7 st. Celsjusza. Trudno sprecyzować dokładną datę, gdyż czynnikiem determinującym wymianę jest pogoda. Można jednak przyjąć, że optymalny okres zakupu zimowych opon to przełom października oraz listopada. Najlepiej jednak obserwować prognozy temperatur i na tej podstawie ustalić termin na zgłoszenie się z autem do warsztatu.

wymiana opon warszawa

Serwis opon – kiedy jeszcze trzeba wymienić opony?

Zmiany temperatur nie są jedynymi czynnikami, wpływającymi na stan opon samochodu. Ze względu na nieustanną eksploatację ogumienie może osłabić swoją trakcję w wyniku: nadmiernego obciążenia, nieodpowiedniego ciśnienia, trudnych warunków otoczenia itd. Kluczowe jest zatem obserwowanie ich stanu. W przypadku pęknięć, przetarć, uginania się pod wpływem nacisku należy niezwłocznie udać się do naszego warsztatu. Na co jeszcze zwrócić uwagę, kontrolując opony samochodu? Są to m.in. wysokość i zużywanie się bieżnika, czy też obecność niepożądanych elementów (np. kamieni). Zły stan opon będzie miał bezpośredni wpływ na prowadzenie pojazdu. Dłuższa droga hamowania, gorsza stabilność względem nawierzchni i wibracje stanowią sygnały alarmowe o konieczności montażu nowego ogumienia.

serwis opon warszawaserwis opon warszawa

Wymiana opon Warszawa – zalety naszych usług

Jako firma, oferująca usługi z zakresu wymiany opon w Warszawie i innych polskich miastach, zwracamy dużą uwagę na jakość praca, które wykonujemy. Staramy się spełnić oczekiwania klientów, by mieli oni poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy. Wszystkie komplety naszych opon pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów. Oferujemy usługi nie tylko dla aut osobowych, ale i TIR-ów, motocykli, samochodów ciężarowych i pojazdów dostawczych. Korzystając z naszych usług, można mieć pewność, iż cały serwis opon przebiegnie sprawnie i szybko, a nasz klient nie będzie musiał na długo zrezygnować z eksploatacji pojazdu, co ma ogromne znaczenie dla osób, pracujących w firmach transportowych i kurierskich. Dzięki punktom zlokalizowanym w całej Polsce, łatwo jest znaleźć warsztat, znajdujący się w Państwa okolicy. Rozwiązanie to stworzyliśmy nie tylko dla osób, które interesuje wymiana opon, ale również klientów, którym nieoczekiwanie zdarzy się awaria na drodze i będzie konieczna np. wymiana kół. Jeśli potrzebują Państwo profesjonalnej pomocy, można skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo. Miła obsługa poszuka dla Państwa najbliższego wolnego terminu dopasowanego do zakresu usług, jakie Państwa interesują oraz biorąc pod uwagę rodzaj pojazdu, który Państwo posiadają.

serwis opon - wulkanizacja

Ile kosztuje wymiana opon?

Cena wymiany opon na zimowe bądź letnie różni się w zależności od pojazdu i producenta ogumienia. Wymiana opon Warszawa kosztuje mniej więcej 250 zł za cały komplet. Jeśli zdecydujecie się Państwo na montaż pełnego ogumienia Semperit bądź Continental, zyskacie pewność dwunastomiesięcznego okresu gwarancji. Zobowiązujemy się wówczas do wymiany opon w przypadku wszelkich uszkodzeń mechanicznych bez dodatkowych kosztów. Kiedy można skorzystać z darmowej pomocy? Nasz serwis opon dotyczy m.in. uszkodzeń wewnętrznej warstwy uszczelniającej, przerwanej osnowy, przecięć, nacięć i wielu innych. Naprawa ogumienia to usługa, którą wykonamy w dogodnym dla Państwa terminie. W czym jeszcze możemy pomóc? Serwis i wymiana opon to jeden z wielu obszarów naszej działalności. Specjalizujemy się także w wymianie rozrządu, filtrów, klocków hamulcowych. Prowadzimy również przegląd klimatyzacji oraz ogólnego stanu auta. Wszystkie diagnostyki wykonujemy przy użyciu nowoczesnych i precyzyjnych urządzeń. Zakres naszych usług to także przechowalnia opon, regenaracja części i detailing. W każdym z naszych serwisów pracuje grupa profesjonalnych i doświadczonych fachowców, którzy służą swoim wsparciem we wszystkich sprawach związanych z użytkowaniem pojazdów.

warszawa wymiana opon

Warszawa wymiana opon Q Service Castrol to wysokiej jakości usługi dedykowane osobom, które chcą zmienić bądź naprawić ogumienie. Serdecznie zapraszamy do naszych warsztatów właścicieli aut osobowych, motocyklów, samochodów ciężarowych i innych pojazdów. Oferujemy szybki, profesjonalny i sprawny serwis opon, a także szereg innych usług, które można znaleźć wchodząc na stronę: https://qservicecastrol.eu/warsztaty/usluga-wymiana-opon-i-wulkanizacja/miasto-warszawa/.

wymiana kół warszawa

Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty