Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Samodzielne utrzymywanie działu IT wiąże się z koniecznością ponoszenia bardzo wysokich kosztów, na co niewiele firm może sobie pozwolić - zwłaszcza, jeśli funkcjonują od niedawna, w związku z czym nie mają odpowiednio dużej liczby dostępnych środków. Na szczęście, istnieje obecnie niezwykle wygodne, skuteczne, bezpieczne oraz opłacalne rozwiązanie, dzięki któremu można zapewnić firmie usługi IT na odpowiednim poziomie bez konieczności samodzielnego zatrudniania pracowników, utrzymywania serwerów itd. Tym rozwiązaniem jest outsourcing informatyczny. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie? Jakie korzyści przynosi? Na wszystkie te pytania szczegółowo odpowiadamy w niniejszym poradniku.

Jakie są współczesne wyzwania stojące przed firmami?

W zdecydowanej większości branż od wielu lat istnieje bardzo wysoki poziom konkurencji. Firmy, które chcą w dynamiczny sposób zwiększać swoją rynkową pozycję oraz poprawiać swoją opinię wśród klientów, muszą stawiać na inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Bardzo istotna jest optymalizacja realizowanych procesów biznesowych, której towarzyszy obniżanie kosztów i poprawa efektywności działania.

Współcześnie bardzo ważną kwestią w kontekście rentowności biznesu jest utrzymywanie działu IT. Wiadomo, że cyfryzacja biznesu to sprawa absolutnie priorytetowa, jednak w przypadku małych firm ponoszenie kosztów z tym związanych może doprowadzić do poważnych problemów finansowych. Samodzielny zakup oraz konserwacja serwerów a także zatrudnianie wykwalifikowanych specjalistów IT wiąże się z bardzo dużymi wydatkami.

Brak odpowiedniej obsługi informatycznej - czym grozi?

Wiele firm nie jest w stanie stworzyć własnego działu IT z racji tego, iż skompletowanie takiego zespołu jest nie tylko kosztowne, ale również niezwykle czasochłonne. W związku z bardzo wysokim zapotrzebowaniem na takich specjalistów mogą oni "przebierać" w ofertach, dlatego też nie są chętni do szybkiego podejmowania pracy - zwłaszcza, gdy zaoferowane warunki nie spełniają ich wymagań.

Jednocześnie brak odpowiedniej obsługi informatycznej może nieść za sobą bardzo dużo negatywnych konsekwencji, takich jak na przykład ogromne ryzyko włamania do bazy danych firmy. Kradzież danych osobowych klientów mogłaby spowodować wystąpienie ogromnego kryzysu wizerunkowego, co poskutkowałoby znacznymi stratami finansowymi.

Jak działa outsourcing IT?

Na szczęście, istnieje sposób na to, aby firmy mogły mieć zapewnioną obsługę informatyczną na profesjonalnym poziomie bez konieczności wydawania ogromnych pieniędzy. Mowa tutaj oczywiście o outsourcingu informatycznym. Jest to rozwiązanie polegające na tym, iż za zapewnianie technologii informatycznych danemu podmiotowi odpowiada wyspecjalizowana firma zewnętrzna, która samodzielnie zatrudnia wykwalifikowanych fachowców mających szeroką wiedzę w tej dziedzinie.

Firma, która korzysta z outsourcingu informatycznego, nie musi samodzielnie prowadzić procesów rekrutacyjnych, utrzymywać serwerów a dodatkowo może znacząco ograniczyć koszty związane z obsługą IT. Oszczędzone środki można z kolei przeznaczyć na realizację wybranych inwestycji bądź inny cel.

Jedną z renomowanych firm świadczących usługi w zakresie outsourcingu IT jest Mindbox. Szczegółowe informacje na jej temat dostępne są na https://mindboxgroup.com/pl/talent-networks/.

Co można zyskać dzięki skorzystaniu z outsourcingu IT?

Firmy, które podejmują decyzję o skorzystaniu z outsourcingu IT, mogą odnieść naprawdę dużą liczbę wymiernych korzyści. Mianowicie:

  • Ograniczenie kosztów. Skorzystanie z usług firmy zewnętrznej świadczącej usługi IT jest zdecydowanie tańszą opcją aniżeli samodzielne budowanie zespołu IT i utrzymywanie serwerów. Zaoszczędzone środki firma może wydać na inne ważne cele, np. na poprawę oferty.
  • Dostęp do nowoczesnych technologii. Zewnętrzne firmy outsourcingowe posiadają know-how - dysponują najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Ich systemy oraz oprogramowanie odpowiadają współczesnym standardom, dlatego też powierzając im obsługę IT ma się pewność, iż wszystkie procesy informatyczne będą realizowane prawidłowo.
  • Kompleksowe wsparcie. Wiele firm outsourcingowych jest w stanie zaoferować wsparcie nawet przez 24 godziny na dobę, dlatego bez względu na to, kiedy nastąpią awarie czy jakiekolwiek komplikacje, firma otrzyma niezbędną pomoc. Warto wiedzieć, że przy zatrudnieniu na etacie jednego specjalisty będzie on dostępny wyłącznie przez kilka godzin na dobę, dlatego w przypadku awarii poza jego godzinami pracy może się okazać, że bez jego pomocy firma nie będzie mogła sobie z nią poradzić.

Zachęcamy do sprawdzenia większej liczby informacji na temat korzyści wiążących się ze skorzystaniem z outsourcingu IT na https://mindboxgroup.com/pl/.

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty