Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Na zewnątrz coraz szybciej zapada zmrok, więc okazje do rodzinnego wyjścia na spacer należą do rzadkości. Sprawdź metody na spędzanie czasu z dziećmi w domowym zaciszu. Z pewnością znajdziesz aktywność dla siebie i swojej rodziny.

Angażujące planszówki

Wspólne spędzanie czasu w rodzinnym gronie niesie ze sobą wiele korzyści. Będziesz czerpać z tej okazji, jeżeli każdy będzie bawił się w adekwatnym stopniu. Dlatego należy dopasowywać aktywność do wszystkich uczestników. Jednym z przykładów stały się gry planszowe przygodowe i nie tylko. Z pewnością znajdziesz typ gry, która spodoba się ogółowi, chociaż warto przygotować kilka planszówek na wszelki wypadek.

Gry planszowe pozwalają nie tylko na zabawę, lecz również na naukę. Możesz wybrać model, który opiera się na zgadywaniu poszczególnych haseł z rozmaitych kategorii. Istnieją również egzemplarze umożliwiające edukację dzieci w kierunku zarządzania finansami. Pojawiają się także gry skupiające się głównie na wprawieniu wszystkich uczestników w śmiech i radosny nastrój. Z tego powodu planszówki mogą być ciekawym sposobem na relaks w rodzinnym gronie.

Wieczór filmowy na horyzoncie

Wieczór filmowy to pomysł, który nie wymaga specjalnych przygotowań. Możesz stosunkowo szybko zorganizować taką atrakcję na weekend, gdy wszyscy członkowie rodziny wrócili do domu. Pierwszym krokiem będzie wspólne wybranie filmu. Warto zdecydować się na gatunek filmowy, który wprawi całą gromadkę w luźny nastrój. Dobrym przykładem okazują się komedie i filmy familijne, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. W przypadku nieco starszej publiczności dobrym rozwiązaniem mogą być także filmy akcji.

Jeżeli już zdecydujecie się na określony film, warto zadbać o adekwatny klimat. Ustawienie kanapy i wyciągnięcie ciepłych kocyków to tylko początek zabawy. Możesz razem z dziećmi wybrać się na zakupy po przekąski. Wieczorne kino nie obejdzie się przecież bez popcornu i słodyczy. To także okazja do wspólnego gotowania i pieczenia. Jeżeli macie więcej wolnego czasu, dobrym pomysłem jest wspólne kreowanie mini przekąsek w nietuzinkowej zastawie.

Wieczór filmowy to świetny pomysł, aby wprowadzić nieco magii do domu. Warto nadać Waszej sali kinowej klimatu z uniwersum, w którym znajdziecie się podczas oglądania. Ciekawym pomysłem okazuje się także wspólne przebranie się za postacie z danego filmu. To dobre rozwiązanie, gdy z dziećmi zamierzacie oglądać ich ulubiony film animowany. W ten sposób nie tylko się zrelaksujecie, ale również możecie liczyć na radość na twarzach maluchów.

Sposoby dla artystycznych dusz

W polskim społeczeństwie nie brakuje rodzin uzdolnionych artystycznie. Niezależnie czy są to muzycy, czy malarze, czerpią radość z tworzenia sztuki. Z tego powodu warto wykorzystać ten potencjał nawet w przypadku osób, które nie mają wyjątkowo rozwiniętych umiejętności twórczych.Szczególnie takie aktywności okazują się wyjątkowo atrakcyjne dla młodszej części rodziny. Czasem wystarczy chwila, aby pojawił się pomysł na taką aktywność. Wystarczy, że włączysz karaoke i magia niech się dzieje.

Do artystycznych aktywności bardzo często kwalifikuje się prace plastyczne. Taki rodzaj relaksu pozwala nie tylko na oderwanie się od rzeczywistości, ale także rozwija wyobraźnię i koordynację ruchową w górnej części ciała. Możecie całą rodziną usiąść do stołu i zacząć kreowanie nowych ozdób czy kartek świątecznych. Ciekawym pomysłem jest również malowanie farbami krajobrazów za oknem. Wystarczy tylko przygotować odpowiednie artykuły twórcze i oczyścić stół z wszelkich drogocennych akcesoriów.

Wspólne aktywności z rodziną to okazja do relaksu i oderwania się od stresującej rzeczywistości. Nie potrzeba wiele, aby przygotować taką atrakcję w wolny weekend. Jeżeli jednak masz nieco więcej czasu, postaraj się o ciekawe ozdoby i smaczne przekąski. W ten sposób nawet po tygodniu pracy poczujesz, że masz wszystko pod ręką i możesz swobodnie odpocząć. Zaangażuj do zabawy partnera i dzieci, czy nawet przyjaciół, aby razem cieszyć się spędzaniem wspólnego czasu.

Artykuły sponsorowane

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty