Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Usługi stomatologiczne nie należą do tanich, a ból zębów jest czymś, czego się życzy w chwili złości najgorszemu wrogowi. Jednego i drugiego można uniknąć, odpowiednio dbając o higienę jamy ustnej. Szczoteczka soniczna jest najlepszym sprzymierzeńcem w tych działaniach. Zobacz, dlaczego warto się zdecydować na jej kupno.
Jakie są zalety szczoteczek sonicznych?

Skuteczność – szczoteczka soniczna wykonuje kilkadziesiąt tysięcy drgań na minutę, dzięki czemu skutecznie czyści zęby i przestrzeń między nimi. Ruch pulsacyjno-wymiatający pozwala na dokładne usuwanie nieczystości i jest zdecydowanie skuteczniejszy niż promowany przez lata ruch obrotowy.

Usuwanie kamienia nazębnego – to funkcjonalność, którą posiadają tylko szczoteczki soniczne. Ponieważ emitują one fale dźwiękowe, są w stanie rozbić kamień nazębny i usunąć nagromadzoną płytkę także z tych miejsc, w których nie ma fizycznego kontaktu między zębem a włosiem szczoteczki. W prywatnych gabinetach stomatologicznych za ten zabieg trzeba zapłacić, a refundacja przysługuje bardzo rzadko.

Monitorowanie czasu mycia – sygnał dźwiękowy w szczoteczkach sonicznych informuje o upływie czasu i konieczności przełożenia szczoteczki do innych obszarów jamy ustnej. To sposób na to, by mycie zębów trwało dokładnie tyle, ile powinno, czyli około dwóch minut i było równomiernie rozłożone na całość uzębienia.

Zabezpieczenie przed zbyt mocnym naciskiem – dobre szczoteczki soniczne mają wbudowany czujnik nacisku, który informuje o przekroczeniu dopuszczalnej siły mycia zębów. Wbrew pozorom mocne szorowanie nie jest wskazane, gdyż może uszkodzić szkliwo. Ten problem jest często spotykany przy myciu zębów manualnymi szczoteczkami.

Łatwość użycia – korzystanie ze szczoteczki sonicznej nie wymaga intensywnych ruchów okrężnych rękami. To dobra wiadomość przede wszystkim dla osób, które mają ograniczone możliwości poruszania się, np. po wylewach, udarach, wypadkach.

Czy szczoteczki soniczne są drogie?

Jeśli zechcemy porównać cenę szczoteczek sonicznych i manualnych, to te pierwsze faktycznie mogą wyglądać na drogie. Tyle tylko, że porównanie to nie ma sensu.

Soniczna szczoteczka do zębów – SD210B kosztuje niespełna 200 zł i może się wydawać, że to dużo. Może, ale tylko do momentu, w którym obliczymy, ile uda nam się zaoszczędzić na wizytach w gabinecie stomatologicznym, gdzie za jedną wizytę można zapłacić dwukrotnie więcej.

Ponieważ szczoteczka posiada dwie końcówki, może być używana przez dwie osoby, co czyni też koszt jeszcze mniejszym – niespełna 100 zł na osobę.

Przy wyborze szczoteczki sonicznej warto zwrócić uwagę na jej wygląd. Ponieważ jest zawsze widoczna w łazience, powinna do niej pasować kolorystycznie. Powyższy przykładowy model to biała szczoteczka. Jest też jej czarna wersja, to Soniczna szczoteczka do zębów – SD210C.

Czy każdy może używać szczoteczkę soniczną do zębów?

W zasadzie tak. Szczoteczki soniczne są nie tylko skuteczne i bezpieczne, mogą ich używać nawet dzieci.

Jedynie osoby z chorobami dziąseł i przyzębia oraz te, które przeszły zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej powinny skonsultować chęć używania szczoteczki sonicznej z lekarzem stomatologiem. Przeciwwskazaniem może być też paradontoza oraz implanty zębowe.

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty