Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane

Piast Gliwice nie ma ostatnio dobrej passy. Coraz częściej pojawiają się głosy, że gliwiczanie pobiją rekord remisów w sezonie. Czy tak się stanie? Przyjrzyjmy się dotychczasowej grze zespołu.

Piast Gliwice - jak wygląda jego sytuacja w lidze?

Piast Gliwice zajmuje 12 miejsce w Ekstraklasie i rzeczywiście nie radzi sobie dobrze. Co ciekawe w ostatnich 5 spotkaniach drużyna 5-krotnie zremisowała. W 16 meczach, które do tej pory się odbyły zaliczyła aż 12 remisów, w tym zaledwie 2 zwycięstwa, a do tego 2 porażki. Wszystko więc wskazuje na to, że drużyna idzie na rekord w ilości remisów. Czy tak się stanie? Już niedługo się o tym przekonamy. Sytuacja gliwiczan nie jest idealna. Ostatni mecz z Koroną Kielce oczywiście zakończył się remisem, co doprowadza włodarzy do dużej konsternacji. Jakby tego było mało Piast Gliwice nie tylko remisuje, ale też nie strzela bramek. Nie jest więc ani słaby, ani mocny. Jednak taka postawa sprawia , że zajmuje bardzo niską lokatę. Jeżeli przyjrzymy się statystykom, to gliwiczanie aż 71% spotkań zakończyli właśnie remisem. W całym zeszłym sezonie najwięcej remisów zaliczyła Jagiellonia Białystok. Tych remisów było aż 14. Aktualnie Piast może ten rekord wyrównać już w rundzie jesiennej i zapewne tak się stanie.

Słaba postawa gliwiczan - czym jest spowodowana?

Słaba postawa gliwiczan jest pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że skład drużyny jest całkiem dobry. Napastnikiem w drużynie jest Kamil Wilczek, który świetnie grał w Kopenhadze, ale jakoś w polskiej lidze nie potrafi się odnaleźć. Jego gra jest jałowa, bez wyrazu. Wydaje się, że zawodnik również kondycyjnie odbiega od zespołu. Wilczek miał być wzmocnieniem, ale niestety okazuje się, że zwyczajnie jest fatalny. Ostatnia kontuzja także mu nie pomogła. Wielu ekspertów sądzi, że trener powinien pozbyć się Wilczka i zakupić jakiegoś nowego, młodego zawodnika, który będzie głodny sukcesów i chętny do gry. Wilczek, choć jeszcze do niedawna był uważany za wzmocnienie drużyny, to obecnie określa się go mianem najbardziej nieudanego zakupu.

Piast Gliwice z samymi remisami nie utrzyma się w Ekstraklasie

Piast Gliwice gra średnio, czego potwierdzeniem są ciągłe remisy. Kibice zarzucają piłkarzom, że nie dążą do akcji, przez co mecze są nudne, a do tego wszystkiego Piast ma szansę i to dużą na odpadnięcie z Ekstraklasy. Należy zdawać sobie sprawę, że samymi remisami drużyna nie utrzyma się w lidze i zapewne spadnie do pierwszej ligi. Jakby tego było mało, Piast Gliwice ma szansę pobić rekord wszech czasów dotyczący właśnie remisów. Ten niezbyt zaszczytny tytuł należy nadal do Pogoni Szczecin, która w jednym sezonie aż 19 razy zremisowała i to na zaledwie 34 mecze. Miało to miejsce w sezonie 1993/1994. Ostatni mecz Piasta Gliwice odbył się w ulewnym deszczu, przez co zawodnicy zarówno jednej, jak i drugiej drużyny nie mogli utrzymać piłki, a jakby tego było mało także sędzia miał problem z równowagą. Jeżeli chcecie obstawiać mecze Piasta, to koniecznie sprawdźcie typy na dziś. Warto brać pod uwagę formę drużyny. Na pewno tyle remisów daje większe prawdopodobieństwo, że kolejny znów się pojawi, biorąc też pod uwagę styl gry gliwiczan. Trzeba jednak pamiętać, że zakłady sportowe zawsze obarczone są ryzykiem utraty pieniędzy.

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty