Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Już za niecałe dwa tygodnie zostanie rozegrany turniej drużyn mieszanych United Cup. Reprezentacja Polski znalazła się w grupie A. Z kim zagra Iga Świątek, Hubert Hurkacz i inni polscy tenisiści? Przedstawiamy skład grup i opisujemy szanse na wygraną.

Kto i kiedy zagra w United Cup?

W turnieju tenisa United Cup 2024 zagra 18 reprezentacji narodowych. Mecze odbędą się w Perth i Sydney. Pierwsza faza rozgrywek odbędzie się na przełomie grudnia i stycznia - dokładnie między 24 grudnia a 4 stycznia. Po niej, 6 stycznia, będziemy mogli obejrzeć półfinały i dzień później, 7 stycznia, finał. Kto trafił do tego turnieju?

W każdej z sześciu grup znajdują się 3 zespoły. I tak:

  • w grupie A: Polska, Hiszpania i Brazylia,
  • w grupie D: Grecja, Kanada i Chile,
  • w grupie C: USA, Wielka Brytania i Australia,
  • w grupie D: Francja, Włochy i Niemcy,
  • w grupie E: Czechy, Chiny i Serbia,
  • w grupie F: Chorwacja, Holandia, Norwegia.

Polska grupa nie jest najsilniejszą, ale spotkania zapowiadają się ciekawie.

Kto z Polaków zagra w drużynowych rozgrywkach tenisa 2024?

W drużynowych rozgrywkach zagrają tenisiści i tenisistki z całego świata. Do polskiej reprezentacji zostali powołani: Iga Świątek, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Hubert Hurkacz, Daniel Michalski i Jan Zieliński. Kapitanem reprezentacji został Tomasz Wiktorowski. Jako trener Igi Świątek na pewno dobrze będzie się rozumiał z liderką polskiej kadry.

Polacy będą musieli zmierzyć się z reprezentantami Hiszpanii i Brazylii, z których najsilniejszym wydaje się Beatriz Haddad Maia z Brazylii. Bilans spotkań Świątek z Haddad Maią to na razie remis, co oznacza, że turniej w Australii będzie dla Igi doskonałą okazją do rewanżu i pokazania, kto rządzi na korcie.

Jesteśmy ciekawi Waszego zdania. Czy Iga Świątek wygra z Brazylijką? Zagłosujcie na stronie typy na tenis.

Jakie szanse mają Polacy w United Cup?

Turniej United Cup dobrze przyjął się w świecie tenisistów i tenisistek. Dość szybko zaczął przyciągać znane nazwiska, co sprawia, że trudno wskazać jednego lidera. Jeśli chodzi o Polaków, to w grupie nie mają niepokonanych rywali. W poprzedniej edycji kadra Polski dotarła do półfinału, gdzie przegrała z Amerykanami. W tym turnieju potencjalnymi kandydatami po tytuł mistrza są drużyny: Chorwacji, Grecji, Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch. Niespodziankę mogą sprawić także inne zespoły, a w szczególności Australia, Brazylia, Czechy czy Bułgaria.

Na ten moment nie wiemy na pewno, gdzie będzie można obejrzeć mecze Igi Świątek i innych polskich tenisistów i tenisistek. Zazwyczaj transmisję udostępniało TVP, ale wygląda na to, że tym razem nie będzie pokazywać rozgrywek. Zamiast tego chodzą słuchy, że mecze zostaną pokazane przez Polsat Sport. Na szczęście fani tenisa mogą liczyć też na dostawców online, którzy w ramach pakietów sportowych na pewno nie przepuszczą możliwości pokazania międzynarodowych rozgrywek, w których wystąpi pierwsza rakieta świata i jej drużyna. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze mecze, które odbędą się 24 grudnia.

Artykuły sponsorowane

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty