Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Firma Adobe to jeden ze światowych liderów oprogramowania do obróbki grafiki oraz publishingu. W jej ofercie można znaleźć między innymi zestaw oprogramowania Adobe Creative Cloud. Co to takiego i jakie programy wchodzą w skład tej usługi?

Do czego służy Adobe Creative Cloud?

Adobe Creative Cloud to zbiór programów oferowanych w modelu licencyjnym, jako SaaS, który zastąpił oferowany wcześniej Creative Suite. Aby korzystać z programów, użytkownik musi pamiętać o cyklicznym odnawianiu płatnej subskrypcji. W zależności od programu, może on być dostępny na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne, a niekiedy także w wersji webowej (w przeglądarce internetowej). W zamian za niewielkie okresowe płatności użytkownik otrzymuje najnowsze wersje programów, więc nie trzeba martwić się o różnego rodzaju łatki i aktualizacje.

photoshopmain

Sam zestaw Creative Cloud to oprogramowanie przeznaczone do pracy z obrazem. Skorzystają z niego zarówno graficy komputerowi, fotografowie, jak i agencje marketingowe zajmujące się prowadzeniem kampanii reklamowych. Wcześniej, aby korzystać z takich programów, jak Photoshop czy Illustrator, trzeba było kupić program w wersji pudełkowej. Teraz wybrane narzędzia lub usługi dostępne są w ramach jednej licencji.

Obecnie dostępnych jest kilka wersji Creative Cloud, które różnią się między sobą zakresem dostępnych rozwiązań. Jakie programy dostępne są w ramach Creative Cloud i którą z wersji wybrać?

Adobe Creative Cloud All Apps

adobe creative c

Adobe Creative Cloud w wariancie All Apps daje dostęp do 20 aplikacji Adobe do tworzenia grafiki, wideo, fotografii, ilustracji, marketingu, w tym takich programów, jak:

  • Photoshop;
  • Illustrator;
  • InDesign;
  • Premiere Pro;
  • After Effects.

Dodatkowo użytkownikom przekazano dostęp do obszernych zasobów, jak samouczki, ponad 20 tysięcy czcionek oraz obrazy stockowe do wykorzystania (w wariancie aplikacji Adobe Creative Cloud All Apps + Adobe Stock). Efekty pracy można też błyskawicznie prezentować w serwisie Behance lub korzystać z audycji dla profesjonalistów Adobe Live. Możliwości jest naprawdę sporo, a poszczególnymi aplikacjami można zarządzać w łatwy sposób poprzez klienta Adobe Creative Cloud.

Czy muszę wykupywać wszystkie usługi w ramach Adobe Creative?

Wiele firm lub użytkowników indywidualnych nie potrzebuje jednocześnie dostępu do wszystkich programów dostępnych w Adobe CC. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie dostępu do pojedynczego programu na komputerze, np. wyłącznie Adobe Illustrator.

illustrator

Rozwiązaniem pośrednim, przeznaczonym dla określonych grup zawodowych, jest skorzystanie z gotowych planów, np. dla fotografów. Przykładem takiego połączenia jest Plan Fotograficzny, który obejmuje aplikacje Photoshop oraz Lightroom. Cenowo taka usługa jest tańsza, niż dostęp do każdego z programów z osobna, a jednocześnie kosztuje znacznie mniej od rozbudowanego All Apps.

Usługa Adobe a przestrzeń chmurowa

Dodatkowo usługa Adobe to także przestrzeń dyskowa 1 TB przestrzeni dyskowej oraz:

  • 1000 środków generatywnych (wirtualne kredyty do korzystania z AI);
  • Adobe Portfolio i Adobe Fonts;
  • błyskawiczny dostęp do aktualizacji.W chmurze mogą być przechowywane oraz udostępniane tworzone pliki, co doskonale ułatwia współpracę członków zespołu. Po zakończeniu subskrypcji nadal masz dostęp do zapisanych danych i możesz zarządzać plikami. Jeżeli ich objętość przekracza pojemność chmury, trzeba je przenieść w ciągu 90 dni tak, aby objętość danych mieściła się w limicie.

Dla profesjonalistów ważne jest, że pliki można udostępnić dowolnej osobie, np. klientowi. Nie musi ona być członkiem Creative Cloud ani wykupywać żadnego dostępu do chmury.

Czy musisz mieć połączenie z internetem, aby korzystać z programów Adobe?

Warto wspomnieć, że co do zasady nie potrzebujesz połączenia z internetem, aby korzystać z aplikacji, ponieważ instalowanie software’u odbywa się na dysku. Nawet w sytuacji, kiedy pojawi się nowa aktualizacja, nie trzeba pobierać jej od razu. Spokojnie skończysz projekt na starej wersji, a następnie zaktualizujesz wybrane spośród usług.

premierepro main

Okresowy dostęp do sieci jest wymagany, aby program mógł zweryfikować licencję użytkownika. W przypadku subskrypcji rocznej wymagane jest sprawdzenie legalności raz na 99 dni. Przy usłudze miesięcznej jest to raz na 30 dni, więc weryfikacja nie powinna utrudniać bieżącej pracy.

Kompatybilność na wielu różnych urządzeniach

Jeśli pracujesz na kilku komputerach, nie ma potrzeby wykupywania wielu licencji Adobe Creative Cloud. Jedna licencja pozwala na instalację oprogramowania na dwóch komputerach. Co istotne, mogą być one wyposażone w różne systemy operacyjne, np. Microsoft Windows oraz macOS. W ten sposób możesz mieć dostęp do software’u Adobe na komputerze domowym oraz laptopie podczas podróży.

Gdzie kupić oprogramowanie Adobe?

Oprogramowanie Adobe można kupić bezpośrednio na stronie producenta, ale także u jednego z oficjalnych partnerów i dostawców oprogramowania. W ofercie Soft360 znajdziesz szeroki wybór usług Adobe, w tym maksymalnie rozbudowany pakiet Adobe All Apps. Do każdego zakupu w Soft360 dołączany jest certyfikat legalności, który potwierdza, że software, który kupiłeś, pochodzi z wiarygodnego źródła i może być używany zgodnie z prawem.

Artykuły sponsorowane

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty