Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
reklama
Zobacz

Wybór karmy dla psów jest kluczem wpływającym na zdrowie psa i dobre samopoczucie. Karmienie psa to nie tylko jego zaspokojenie głodu, ale przede wszystkim dostarczenie mu niezbędnych składników odżywczych. Najlepsza karma dla psa zależy w dużej mierze od jego wieku, rasy i indywidualności smakowych. Na rynku jest dostępnych wiele różnych opcji - od świeżego mięsa, poprzez suche, aż po specjalistyczną karmę dla psów z problemami zdrowotnymi, takimi jak alergie czy nadwaga.

Jaka karma sucha dla psa będzie odpowiednia

Ten rodzaj karmy charakteryzuje się zwartą formą, w formie chrupek. Cechuje je to, że ponad 90% to sucha masa, a jedyne pozostałe kilka procent to woda. Suchą karmę można stosować zarówno dla psów małych, jak i dużych ras. Ten wybór żywieniowy pozwala zapewnić wszystkie niezbędne składniki odżywcze, o ile w składzie karmy znajdują się niezbędne składniki odżywcze. Wciąż rosnąca świadomość ludzi w temacie żywienia psa, a także stale rozwijająca się branża pozwala znaleźć odpowiednią karmę dopasowaną indywidualnie pod potrzeby psa. Podawanie suchej karmy to nie tylko bardzo wygodny sposób karmienia, ale niesie ze sobą także dodatkowe korzyści. Fakt, że pies musi żuć przekąski, pomaga w usuwaniu płytki nazębnej z powierzchni zębów, co ma pozytywny wpływ na stan zębów i dziąseł. Ten rodzaj karmy jest odpowiedni dla wszystkich psów, niezależnie od ich wieku. Stosując dietę suchą, bardzo ważne jest zapewnienie psu dostępu do świeżej wody pitnej.

Sucha karma do kupienia tutaj: https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/suche-karmy-dla-psow

Mokra karma dla szczeniaków i dorosłych psów

Wybór właściwej diety dla szczenięcia jest kluczem do zapewnienia jego prawidłowego rozwoju. Tworząc te produkty, producenci karmy dbają o to, aby karma była wzbogacona w odpowiednią ilość białek, tłuszczów, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju młodych psów.

Karma w puszkach charakteryzuje się bardzo dużą wilgotnością, około 75%. Pies wraz z jedzeniem pobiera wodę, co korzystnie wpływa na jego nawodnienie. Nie zapomnij jednak dać psu czystej wody - jest to konieczne, podobnie jak w przypadku karmy suchej. Mokra karma jest dobrym rozwiązaniem dla osób mających problemy z gryzieniem lub dla tych, którzy nie potrafią ugasić pragnienia piciem z miski. Zwykle ładnie pachnie, dlatego psy go uwielbiają! Najważniejsza jest oczywiście jego jakość.

Mokra karma dla psa: https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/mokre-karmy-dla-psow

Skład karmy - na co zwrócić uwagę

Zarówno dla psów dorosłych, jak i psów ras małych i dużych, bardzo ważne jest dostarczenie kompletnego produktu, którego skład jest zbilansowany i dostosowany do budowy ciała psa. Dobry wybór to taki, który odpowiada potrzebom żywieniowym i preferencjom smakowym Twojego psa. Dobra karma to taka, która zawiera dobre proporcje białek, tłuszczów, witamin i minerałów.

Ważne jest również, aby wiedzieć, jakiego rodzaju żywność użyto do jej wyprodukowania. Najlepiej jeśli jest mięsne lub świeże. Znajdziesz tu również suszone mięso, produkty pochodzenia zwierzęcego, mięso suszone, mąkę i mięso wstępnie trawione enzymami.

Obok mięsa karma dla psa zawiera również inne składniki:

  • Zboża (pszenica, ryż, sorgo czy kukurydza)
  • Warzywa i owoce
  • Olej rybi
  • Glukozamina i siarczan chondroityny
  • Polifosforan sodu
  • FOS – fruktooligosacharydy.
  • L-karnityna

Dobra dieta dla Twojego psa jest niezbędna dla jego zdrowia i szczęścia. Niezależnie od tego, czy mamy starszego psa, czy szczeniaka, nasz pupil jest rasowy czy mieszany, wybór dobrej karmy dla psów jest zadaniem wymagającym dokładnie przemyślanej decyzji. Na szczęście można skorzystać z porad lekarza weterynarii, a także z wielu źródeł informacji, które ułatwiają wybór optymalnej karmy dla naszego psa.

Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty