Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
reklama
Zobacz

Wysyłanie przesyłki za granicę może kojarzyć z długim oczekiwaniem na to, aż dotrze ona do odbiorcy. W przeszłości międzynarodowa podróż paczki rzeczywiście mogła zajmować sporo czasu. Jednak obecnie rynek usług kurierskich oferuje wiele opcji umożliwiających bardzo szybkie dostawy do destynacji zagranicznych. Jedną z nich jest DHL express.

Co warto mieć na uwadze podczas nadawania paczki za granicę?

Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać, jeśli wysyłamy paczkę za granicę.

Podstawową kwestią jest sprawdzenie, czy zawartość, którą zamierzamy wysłać, jest dozwolona do transportu zagranicznego. Można to zrobić, np. zaglądając do regulaminów przewozów znajdujących się na stronach internetowych konkretnych firm kurierskich. W przypadku niejasności można również zasięgnąć informacji w Biurach Obsługi Klienta profesjonalnych serwisów zajmujących się pośredniczeniem w realizacji wysyłek – mowa tutaj np. o serwisie epaka.pl.

Inną ważną czynnością, która zmniejsza ryzyko opóźnienia dotarcia przesyłki do zagranicznego odbiorcy, jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Należy mieć na uwadze długość drogi, jaką ma przebyć. Dlatego w przypadku przesyłek zagranicznych nie powinniśmy szczędzić wypełniaczy, a karton powinien mieć ściany o solidnej grubości.

Dobrą praktyką, która pozwala uniknąć opóźnień w dostawie, jest podanie adresu wysyłki zgodnie z formatem obowiązującym w danym kraju. Dzięki temu kurier dostarczający przesyłkę na terenie kraju docelowego nie będzie miał problemów ze zlokalizowaniem adresata.

Wysyłanie za granicę – jak znaleźć i zamówić kuriera?

Jeśli już mamy odpowiednio przygotowaną przesyłkę, to przychodzi moment wyboru odpowiedniego przewoźnika, który bezpiecznie i szybko dostarczy ją do zagranicznego odbiorcy.

W jaki sposób odszukać właściwą, spełniającą nasze wymagania, firmę przewozową?

Z pomocą przychodzi serwis epaka.pl, czyli zaawansowana porównywarka usług kurierskich, która pozwala nie tylko porównać oferty kurierskie, ale również nadać paczkę. Jest to bardzo proste, wystarczy wypełnić formularz na stronie, podając niezbędne dane (wagę i rozmiary przesyłki, dane adresowe), a następnie po opłaceniu zamówienia oczekiwać przyjazdu kuriera albo udać się do jednego ze stacjonarnych punktów nadania i odbioru paczek.

Warto pamiętać o aplikacji mobilnej epaka.pl, która pozwala jeszcze szybciej nadawać przesyłki, a także zapewnia stałą kontrolę nad przebiegiem dostawy.

Kurier DHL express online – sposób na szybkie wysyłki zagraniczne

Nowością w epaka.pl jest usługa o nazwie DHL express online. Na czym ona polega?

Do tej pory paczki DHL express (ekspresowe wysyłki do 220 krajów) można było wysyłać wyłącznie w stacjonarnych punktach nadania i odbioru epaka.pl. Obecnie możliwe jest zamówienie usługi poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną epaka.pl, a później już przygotowaną i opłaconą przesyłkę wystarczy przynieść do stacjonarnego punktu. Usługa DHL express online obsługiwana jest przez większość punktów – jej dostępność można sprawdzić na stronie.

Warto pamiętać, że nadawanie przesyłek międzynarodowych w placówkach stacjonarnych wiąże się z dodatkowymi korzyściami – mowa tutaj o bezpłatnym opakowaniu, a także ubezpieczeniu - w UE do 1700 PLN dla dokumentów i towarów, a poza UE do 4300 PLN (1000 EUR) w cenie wysyłki.

Artykuły sponsorowane

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty