Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Zarówno zimą, jak i latem, warunki atmosferyczne do jazdy rowerem są w miarę przewidywalne. Jednak wiosna, jesień oraz sezony przejściowe rządzą się swoimi prawami. Zimny wiatr czy niespodziewany deszcz mogą szybko zamienić przyjemną przejażdżkę w pospieszną ucieczkę w stronę domu. Jak się zatem ubrać na rower, aby przygotować się na zmienne warunki pogodowe? Podpowiadamy!

Tak jak przy każdej innej aktywności fizycznej strój na rower odgrywa niezwykle ważną rolę w zapewnieniu komfortu termicznego. Należy jednak pamiętać, że ten komfort wynika nie tylko z poczucia ciepła, ale także suchości. W poniższym artykule omawiamy najważniejsze elementy stroju na rower, które będą szczególnie istotne wiosną czy jesienią, gdy pogoda lubi płatać figle!

Bielizna termoaktywna – niezbędna do jazdy rowerem

Kolarska bielizna termoaktywna to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów stroju na rower. To właśnie odzież termiczna, jako warstwa, która bezpośrednio przylega do skóry, jest odpowiedzialna za utrzymanie komfortu termicznego, co wynika również z dobrego odprowadzania potu i wilgoci. Niezależnie od tego, czy wraz ze swoim rowerem wspinasz się na górskie szczyty, czy trenujesz na profesjonalnym rowerze triathlonowym, bielizna termoaktywna sprawi, że Twoja skóra pozostanie sucha.

Jesienią i wiosną warto wybierać na rower bieliznę termiczną wykonaną z materiałów z technologią SportWool z dodatkiem naturalnej wełny merino. Jest ona przyjemna w dotyku, ma właściwości antybakteryjne, a przede wszystkim zapewnia idealne odprowadzanie wilgoci i komfort termiczny nawet podczas zmiennych warunków atmosferycznych.

Kurtka rowerowa – na słońce, wiatr i deszcz

Bielizna termoaktywna to tylko pierwsza, choć bardzo istotna warstwa stroju kolarskiego. Wiosną i jesienią konieczna będzie także dobra kurtka rowerowa. Jest to element przydatny do jazdy rowerem przez cały rok, ponieważ pozwala lepiej zatrzymać ciepło i chronić przed wiatrem i deszczem. Także latem, gdy świeci słońce, kurtka softshell ochroni Cię przed poparzeniami i zapewni wygodę oraz komfort jazdy. Na naprawdę zimne dni możesz wybrać model kurtki z ocieplanym materiałem. Z kolei w cieplejsze dni kurtkę możesz zastąpić bluzą kolarską.

Wygodne spodnie lub spodenki

Nie można zapominać także o dolnej części garderoby, którą zawsze stanowią kolarskie spodenki lub spodnie. Wybór długości w dużej mierze zależy od preferencji, choć z pewnością spodnie długie będą stanowiły lepszą ochronę przed wiatrem i deszczem niż krótkie kolarki. Na wiosnę i jesień warto wybierać spodnie wykorzystujące technologię Zerowind®. Zapewnia ona całkowitą wiatroszczelność i wodoodporność przy zachowaniu cyrkulacji powietrza oraz elastyczności.

Miłośnicy dwóch kółek mówią, że nie ma złej pogody na rower – może być jedynie zły strój. Zadbaj zatem o odpowiedni ubiór, a żadne warunki atmosferyczne nie popsują Ci przyjemności z jazdy. Sprawdź całą ofertę odzieży rowerowej od Raso!

Artykuły sponsorowane

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty