Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Każdy przedsiębiorca poszukuje rozwiązań, które zmniejszą wydatki w jego firmie oraz zapewnią mu pełną kontrolę nad finansami związanymi z obsługą służbowych samochodów. Dzisiaj dowiesz się, jakie korzyści może dać Twojej firmie karta paliwowa.

Optymalizacja budżetu na paliwo

Karty paliwowe dla firm pozwalają uzyskać szczegółowe raporty dla każdego pojazdu z osobna. W dokumencie takim znajdziesz informacje o tym, gdzie, ile i jakie paliwo tankował kierowca. Masz także dostęp do informacji gdzie auto parkowało, oraz czy poruszało się po drogach płatnych.

Korzystanie z kart flotowych pozwala na znaczne obniżenie ceny tankowanego paliwa. Programy tego typu zapewniają swoim klientom rabaty, które często sięgają nawet kilkudziesięciu groszy na litrze. Możesz także skorzystać z rozwiązania, jakim jest zwrot vat za paliwo. Dzięki temu jesteś w stanie znacząco zmniejszyć koszty związane z tankowaniem Twojej floty.

Zarządzanie innymi kosztami

Poza kontrolowaniem kosztów paliwa karta flotowa daje także inne możliwości zarządzania rozliczeniami związanymi z funkcjonowaniem samochodów służbowych. Chodzi tutaj o rozliczenia parkingowe, myjnie, oraz przejazdy drogami płatnymi. Kierowcy nie muszą wykładać gotówki z własnej kieszeni lub pobierać jej z firmy. Zwiększa to bezpieczeństwo transakcji i eliminuje możliwość ewentualnych nadużyć. Karta paliwowa służy także jako karta rozliczeniowa w wielu przypadkach. Za jej pośrednictwem kierowca rozliczy się za parking, myjnie czy też wjazd na autostradę.

Dzięki panelowi zarządzania masz kontrolę na tym, gdzie kierowcy parkują, oraz po jakich drogach się poruszają. Możesz dokładniej planować trasy, na przykład, by unikać niektórych odcinków lub drogich miejsc parkingowych. Przejrzyste raporty pozwalają na analizowanie wydatków i ograniczenie tych, które są zbyt wysokie lub niepotrzebne. Tak więc, karta flotowa nie tylko eliminuje potrzebę posiadania gotówki przez kierowcę, ale także wpływa na optymalizację zarządzania finansami floty.

Jak założyć kartę flotową?

Jest to prosty i szybki proces. Po pierwsze zdefiniuj potrzeby Twojej firmy. Weź pod uwagę ilość pojazdów, to, czy poruszają się one tylko po Polsce, czy też za granicą. Zastanów się, czy interesuje Cię tylko tańsze tankowanie, czy także inne usługi. Następnie porównaj oferty firm oferujących takie rozwiązania. Uwzględnij nie tylko koszt, ale także zakres usług oraz oferowane warunki.

Gdy wybierzesz już operatora, na jego stronie internetowej wypełnij formularz zgłoszeniowy. W ciągu kilku dni otrzymasz odpowiedź oraz kartę lub karty, jakie zamówiłeś. Po ich aktywacji Twoi pracownicy mogą już z nich korzyść.

Jak widać, karty flotowe to interesujące rozwiązanie dla wszystkich poszukujących efektywnego sposobu na kontrolowanie i ograniczenie wydatków związanych z obsługą pojazdów firmowych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami różnych firm i dobrania karty flotowej najlepiej odpowiadającej potrzebom Twojej firmy. Inwestycja ta z pewnością zwróci Ci się w postaci niższych kosztów i większej kontroli nad flotą Twoich pojazdów.

Artykuły sponsorowane

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty