Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Usługi kurierskie są niezbędne w wielu biznesach. Nadawca oczekuje, że łatwo przekaże paczkę, otrzyma od kuriera atrakcyjną ofertę w ramach regularnych wysyłek, a przesyłka dotrze do adresata w idealnym stanie. Odbiorca chce, aby zamówione rzeczy dotarły jak najszybciej. Chce również wiedzieć, kiedy paczka do niego trafi. Jaką wybrać firmę kurierską, aby zapewnić wysoką jakość usług w Polsce i za granicą?

Usługi kurierskie a oczekiwania klientów

Firma, która wybiera ofertę usług kurierskich, powinna oczywiście brać pod uwagę oczekiwania klientów. Dla jednych konsumentów preferowaną formą jest dostawa do domu lub miejsca pracy, dla innych odbiór w punkcie. Należy zapewnić jedną i drugą możliwość. Z raportu „E-commerce w Polsce 2022”, przygotowanego przez Gemius, wynika, że czynnikami, które skłoniłyby klientów do robienia więcej zakupów online, są m.in.:

 • szybsza dostawa – 30 proc.,
 • większy wybór sposobów wysyłki – 17 proc.

Jeśli chodzi o formy dostawy, które motywują do zakupów online, to najbardziej preferowana jest możliwość odbioru paczki w wyznaczonym punkcie lub dostarczenie jej przez kuriera do domu czy miejsca pracy.

Zatem klienci powinni mieć co najmniej możliwość wyboru dostawy do domu, miejsca pracy, a także podjęcia paczki w punkcie. Który kurier dla firm ma taką ofertę? Warto sprawdzić ofertę GLS.

Oferta paczek krajowych – na co zwrócić uwagę?

GLS to firma, która działa w wielu krajach, a w Polsce już od ponad 25 lat. Ma ofertę skierowaną zarówno do nadających paczki sporadycznie, jak i regularnie. Standardowym produktem jest BusinessParcel, czyli paczka biznesowa o wadze do 31,5 kg, dostarczana szybko i bezpiecznie na terenie Polski. Oto najważniejsze informacje o tej ofercie:

 • paczka jest śledzona w czasie rzeczywistym – można sprawdzić, gdzie się znajduje,
 • przesyłka trafia do adresata standardowo w kolejnym dniu roboczym, cyfrowy podpis odbiorcy jest dostępny online,
 • odpowiedzialność do 6 tys. za paczkę dla klientów z umową, w zależności od wartości towaru,
 • druga próba doręczenia wliczona w cenę.

W przypadku przesyłek krajowych można sięgnąć po usługę ExpressParcel. Jest zawsze połączona z usługami TimeDefiniteServices lub SaturdayServices, które dają odbiorcy możliwość decydowania, kiedy paczka powinna być ostatecznie doręczona. Dzięki temu realna jest dostawa do godziny 10.00 lub 12.00 kolejnego dnia roboczego, a także doręczenie w sobotę. To kolejne wygodne rozwiązania dla klienta.

Paczki mogą być odbierane w sieci punktów Szybka Paczka. W Polsce jest ich ponad 6 tys. To punkty, które działają w sklepach i zakładach usługowych. Są otwarte w dni robocze co najmniej do godziny 17.00, a wiele działa również wieczorem i w sobotę. Dzięki temu odbiorcy mogą podjąć przesyłkę o dogodnej dla nich godzinie.

Paczka biznesowa w transporcie międzynarodowym

Firmie może być potrzebny również kurier za granicę, tzn. dostarczający przesyłki w innych krajach Europy i lub na innych kontynentach. Warto postawić na markę, która umożliwia dostawy do jak największej liczby krajów. W ramach usługi GlobalExpressParcel w GLS paczka dociera do 160 państw, a w tym do USA, Japonii i Hongkongu oraz wielu innych dużych centrów biznesowych. Dostępne jest śledzenie przesyłki online, a druga próba doręczenia wliczona w cenę. Maksymalna waga paczki wynosi 40 kg, a suma obwodu i największego boku nie może przekroczyć 300 cm.

Dodatkowe opcje związane z dostawą

GLS oferuje wiele usług dodatkowych związanych z dostawą. Należą do nich:

 • InfoCourierService – w ramach tej usługi GLS wysyła do odbiorcy numer telefonu kuriera, który będzie doręczać paczkę. W przypadku paczek za pobraniem firma informuje również o kwocie do zapłaty.
 • FlexDeliveryService – GLS z wyprzedzeniem powiadamia odbiorców o dostawie i daje im wiele różnych możliwości doręczenia do wyboru.
 • CashService – odbiorca płaci za przesłane towary w momencie doręczenia, a GLS przekazuje środki nadawcy. To paczka pobraniowa. Usługa dostępna jest wyłącznie w przypadku paczek krajowych.
 • DeliveryAtWorkService – GLS może dostarczyć paczkę nie tylko pod adres firmy, ale również do wybranego działu, biura lub osoby.
 • DocumentReturnService – czyli doręczenie przesyłki i zwrot ważnych dokumentów. GLS dostarczy paczkę, odbierze podpisane dokumenty i przekaże do nadawcy.
 • ExWorksService – czyli dostawa przesyłek na koszt odbiorcy. Dzięki tej usłudze paczka trafi szybko do adresata, ale to on poniesie koszt usługi kurierskiej.

Powyżej wymieniono wybrane opcje dodatkowe, które proponuje GLS. To firma zarówno do przesyłek krajowych, jak i kurier za granicę. Ważne, że oferuje szeroki zakres usług, które można dopasować do zamówienia. Dzięki temu nadawcy mogą zlecić realizację dostawy zgodnie z potrzebami.

Artykuły sponsorowane

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty