Radio SzczecinRadio Szczecin » Artykuły sponsorowane
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Po całej nocy odczuwasz ból kręgosłupa, głowy i masz złe samopoczucie? Prawdopodobnie winowajcą takiego stanu jest źle dobrany lub mocno wyeksploatowany materac.
To znak, że musisz wybrać się na zakupy i kupić nowy materac do spania. Zanim wybierzesz konkretny model, musisz ustalić nie tylko odpowiedni rozmiar, ale też twardość.

Producenci materacy stale wprowadzają do sprzedaży nowe modele. To niestety nie ułatwia podjęcia decyzji zakupowej. Jeśli śpisz w pojedynkę, jak najbardziej możesz wybrać klasyczny kieszeniowy materac 120x200 cm. To jednak dobra opcja tylko do łóżka dziecka lub singla. Jaką powierzchnię do snu wybrać np. do sypialni małżeńskiej? Zapoznaj się z poradnikiem.

Przewodnik po rozmiarach materacy – jak dopasować wielkość materaca do swoich potrzeb?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej wielkości materaca nie jest taki trudny. Musisz tylko ustalić, jakie są Twoje potrzeby i czego tak naprawdę oczekujesz od swojego łóżka.
Do pokoju gościnnego, sypialni młodzieżowej lub pokoju singla optymalny rozmiar to materac 140x200 cm.

Taka powierzchnia do spania wystarczy Ci do komfortowego odpoczynku w pojedynkę.
Zanim podejmiesz decyzję i kupisz konkretny model materaca, weź pod uwagę:

swoją wagę,

wzrost,

preferencje odnośnie do twardości łóżka,

alergie i uczulenia.

Najrozsądniejszym wyborem będzie hipoalergiczny materac 200x200 cm.
Tak duża powierzchnia snu zapewni Ci komfortowy odpoczynek każdej nocy bez ryzyka występowania bólu głowy, kręgosłupa i mięśni.

Rozmiar materaca to nie wszystko – na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rozmiar materaca do łóżka nie jest jedynym czynnikiem determinującym opłacalność zakupu danego modelu. Musisz też ustalić kilka innych parametrów:

twardość materaca (od H1 do H4),

rodzaj budowy konstrukcji np. połączenie pianki lateksowej z kieszeniami na sprężyny,

wysokość materaca.

To podstawowe czynniki, które pomogą Ci wybrać odpowiedni materac dla siebie i bliskich. Pamiętaj też o tym, że wielkość powinna być dobrana do gabarytów ramy łóżka. Zbyt mały materac będzie niewygodny, natomiast zbyt duży nie zmieści się w ramie Twojego łóżka.

Cechy idealnego materaca do łóżka małżeńskiego

Jeśli ustalisz już, jaki rozmiar i twardość materaca sprosta Twoim oczekiwaniom, musisz też poznać cechy idealnego modelu do łóżka małżeńskiego. Optymalne rozwiązania,
w które warto zainwestować to:

wypełnienie pianką T25,

bonnelowe sprężyny w kieszeniach,

klimatyzujące włókno,

niepikowany pokrowiec na materac,

w pełni hipoalergiczny materiał.

Kupując materac o takich cechach, zyskujesz pewność, że nie odczujesz najmniejszego dyskomfortu nawet po wielogodzinnym odpoczynku.

Czy rozmiar materaca wpływa na jego cenę?

Gabaryty materaca, czyli szerokość, wysokość i grubość jak najbardziej wpływają na koszty zakupu danego modelu. W praktyce, im większy materac, tym droższy i na odwrót. Dodatkowym czynnikiem rzutującym na koszty jest grubość – lepsze wypełnienie i więcej sprężyn to także rosnące wydatki.

Artykuły sponsorowane

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty